Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi azt rengeteg...

Miért hiszi azt rengeteg szülő, hogy attól lesz különleges a gyereke, hogy nagyon ritka vagy idétlen nevet adnak neki?

Figyelt kérdés

Én nem értem. Miért gondolja azt valaki szülő létére, hogy a gyereke boldog lehet olyan névvel, hogy : Ajándék, Hadúr, Orália, Atlanta, Káldixtusz, Agrippína, Eperke, és még sorolhatnám.


Főleg ha még a vezetéknév is "passzol" hozzá....pl : Zöld Piroska....


Miért hiszi azt sok szülő, hogy attól lesz különleges és "kitűnő" gyereke, ha ilyen idétlen, vagy tényleg szokatlan nevet ad neki?

Miért nem gondolják, hogy már óvodában megkezdődik a csúfolás, ami ált. iskolába csak fokozódik? Miért jó ilyen szinten kiszúrni a saját gyerekükkel?


2012. márc. 29. 06:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

De aranyos.. :) Nem vagyok Ajándék-mániás. Nem is tetszik ez a név.


A kérdésben említett Piroska például nagyon vicces. Ennyi erővel lehetne Kékecske is vagy Feketécske.

2012. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

Szerintem a Piroska csak akkor vicces ha a vezetéknévvel jelent valamit.

64%-os szerinted melyik jobb vagy nevetségesebb? a Réka vagy az Orália???

Mert oké hogy a gyerekek találnak alkalmat a csúfolódásra, de nem kell egyet a szülőnek is megadnia, nem kell már cikizésre adó okot adni a születés előtt.....

2012. márc. 29. 14:42
 23/40 anonim ***** válasza:
65%
Neked sem vicces a Piroska név, csak már nem tudsz mivel visszavágni, az az igazság. Kékecske meg nem lehetne, mert ha azon az elven indulunk el, ahogy a Piroska név is lett, akkor Kékke kéne hogy legyen vagy Feketeke, de ezeket még kiejteni is nehéz. Nem véletlenül lett a Piroska Piroska és nem Pirosácska. Úgyhogy próbálj meg máshogy érvelni.
2012. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
69%
A Piroskában éppenséggel semmi röhejeset nem látok. Csak a te fejedben röhejes, ki tudja miért. Azért mondjuk el kéne gondolkodni azon, hogy miért van az, hogy téged rendszeresen kinevetnek a kommentjeid miatt. Folyamatosan ugyanazt írod le, újat persze nem tudsz mondani, sem megindokolni a válaszodat. Ezzel csak még inkább egy ostoba nőszemély alakját mutatod. Semmi baj, úgy sem veszed észre, hogy hülyét csinálsz magadból, és várom továbbra is hogy írogasd, mi milyen aranyosak vagyunk, mert így meg úgy.
2012. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
65%

Nem a különlegességgel van baj, mint ahogy írtam is, de felnőtt korban igen ciki tud lenni. Lehet nekem vannak csak fura nevű ismerőseim, de csak néhány, ami szerintem bűn röhejes, pedig hétköznapi:

- a már említett Pohl Lenke

- Cserepes Virág

- Fekete Mercédesz

- Fehér Virág Tündér

- Szőke Barna

Ők mind biztos tökre cukikák voltak gyereknek, de hidd el felnőttként elég megmosolyogtató. A gyerekek meg igenis cikizik egymást, ez nem nevelés kérdése, ráadásul nevelheted akárhogy, az óvodát, iskolát nem tudod kikerülni, ott pedig biztos lesz olyan, aki cikizi a gyerekedet.

2012. márc. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Így igaz. Vannak olyan nevek, amik egy babára tökéletesen illenek, mert jaj de cuki stb. Felnőttként pedig eléggé megmosolyogtató, vagy előfordulhat sokszor, hogy valaki megkérdezi, hogy tényleg így hívják-e az illetőt...


Képzeld el 64%-os : XYZ Hadúr vagyok.....most ha nekem valaki így mutatkozna be, akkor elgondolkodnék azon, hogy én meg úgy mutatkozok be hogy ZQ hercegnő.....

Vagy próbálj elképzelni egy vezető beosztásban lévő nőt Eperke névvel, vagy azzal hogy Agrippína....

Az Orália névről sem egy ember jut mindenkinek az eszébe, és senki sem akar egyből rosszra vagy pajzán dologra gondolni, de mindenkinek pont az a tevékenység jut róla eszébe...


Ezeknek a neveknek nem a ritkaságával van a probléma kedves 64%-os, hanem azzal, hogy irtó nevetségesek, égők, cikizésre tökéletes lehetőséget nyújtanak, sőt ráadásul ilyen névvel még munkát találni is nehéz....ráadásul a magyar nyelvbe van más jelentése is.

2012. márc. 29. 15:08
 27/40 A kérdező kommentje:
És akkor van rengeteg ilyen szülő, aki a "szép hangzása" miatt pont ilyen neveket ad a gyerekének, de fel vannak háborodva, ha a gyereke minden nap sírva jön haza a suliból...
2012. márc. 29. 15:10
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm, Kérdező!!! Vagy 5 perce folyamatosan röhögök a Hadúr néven :D elképzeltem ahogy ezt komoly fejjel mondja valaki bemutatkozáskor, áááá.... :D
2012. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Én meg : ZQ hercegnő :) hehe:P

Örülök hogy megnevettettelek :)

2012. márc. 29. 15:22
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

:D ráadásul ha még alliterál is, az még rosszabb! Pl. Horváth Hadúr, vagy Halász Hadúr...

Rákerestem amúgy itt GYK-n és valaki írta egy másik kérdéshez, hogy őket nem tudták eltántorítani a vélemények, és úgy fogják elnevezni a gyereküket. Kíváncsi vagyok, azóta megbánták-e a külvilág reakciói hatására.

2012. márc. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!