Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan tudnám végre...

Mikor és hogyan tudnám végre elfelejteni a borzalmas gyerekkoromat?

Figyelt kérdés

Már 32éves vagyok,és akaratlanul is mindig eszembe jut. Apám kő kemény alkoholista volt,anyám nagyon durván vert. Sokszor az okát sem tudtam miért,vagy pitiáner dolgokért a fejem verte a falba. Nem akarom tovább részletezni,gondolom el lehet képzelni miket éltem át.

De nagyon zavar hogy nem tudok feledni,pedig már apám 7éve meghalt,és anyámmal is jó a kapcsolatom,sok mindent meg/átbeszéltünk. Van egy gyönyörű kislányom,saját családom. Miért agyalok mégis a múltamon? Pedig nem szándékosan,néha el is sírom magam!


2011. szept. 24. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

biztos annyira megviselt,hogy saját család mellett se tudod igazán elfeledni.sztem koncentrálj a saját családodra,és gondold azt h a te családoddal boldogan fogsz élni,nem lesz olyan szörnyű velük,mint a szüleidel.

esetlge mondd meg anyukádnak.(azt mondtad ,már jóban vagytok)

2011. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem is biztos, hogy feledni kell, hanem feldolgozni

megbocsátani, amit tudom, hogy nagyon nagyon nehéz

magad miatt próbálj meg megbocsátani

örülj a lányodnak:)

és légy magadra büszke, hogy jó szülő vagy és te nem csinálsz ilyeneket:)

és örülj, hogy jó az anyukáddal a kapcsolatod :)

2011. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Szabadulj meg a pszichologusi elmemegeröszakolásoktol!!! Zárd le a multadat, szeresd a jelenedet és szeretettel várd a holnapi napot!!!!!
2011. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt sose fogod elfelejteni, csak feldolgozni, de még akkor is rosszul fog érinteni, mert nehéz időket éltél át. Egy nehéz korszakot, amit kitörölni nem lehet, és újra-újra előjön... Ha ismét eszedbe jut a múltad, tereld el, ne a múltra gondolj! Élj a mának, a jövőnek! Ne azt nézd, hogy mi volt, hanem hogy mi lesz! Hogy mi minden vár még Rátok! :-)

Tudom, könnyű így mondani, de ami megtörtént az már az életed része lett. Attól lettél olyan, amilyen most vagy. És biztos nagyon jó anyuka!:-)

2011. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezekkel tisztában vagyok de mégsem megy. Hiába döntöm el,NEM MEGY! Meg őrjít ez a helyzet. Anyámnak már megbeszéltük,és sok mindent a szemére vetettem. Igazat adott nekem.
2011. szept. 24. 23:31
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha elfelejtenéd, nem lennél az, aki most vagy. Ami akkor történt, mélyen a részed, nagy szerepet játszott abban, hogy kialakuljon a mostani személyiséged, értékrended, és ezt így kell elfogadnod. Elfelejtnei nem tudod, és soha nem is fogod. Fel kell dolgoznod, beépítened az életedbe, megbocsátani és elfogadni, hogy ez történt, és persze minden tőled telhetőt megtenni, hogy a te családodban még csak az árnyéka se legyen jelen.
2011. szept. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Tudom,hogy nem vigasztal a másoknak jutott rosszabb gyerekkor,de nem szabad a múltunkon rágódni.Én pl.állami gondozásba kerültem,azt a sok rosszat amit gyerekkoromban elszenvedtem,sokáig nem tudtam feldolgozni.ma pedig két sikeres felnőtt fiam van,akik tisztelnek,szeretnek.Attól vagy több ,mint mások amiket átéltél,mostmár csak a saját gyermekeddel kell a jövőtöket szem előtt tartani,Magadnak bizonyítani,hogy Te nem esel bele a szüleid által elkövetett hibákba!!!!Nekem sikerült,NEKED IS FOG!!!!!!
2011. szept. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!!
2011. szept. 25. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérj mindenképp segítséget családterapeutától!
2011. szept. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!