Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő egy szerelmet...

Mennyi idő egy szerelmet elfelejteni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt lehet egy viszonzott, de be nem teljesülhető szerelmen/vonzódáson túllépni úgy, hogy minden nap többször látja az ember a másikat? Hetek, hónapok, évek?
2011. okt. 1. 09:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél más.
2011. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő---lehet,hogy gyorsan túl lép az egészen,

de az is lehet,hogy soha sem tudja elfelejteni a szerelmét!

2011. okt. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani, de évekig siratni valakit semmiképp nem normális. Pszichológusok, gyászfeldolgozással foglalkozó mentálhigiénés szakemberek szerint 1 év alatt lezajlik egy veszteség feldolgozása minden esetben. De ez főleg attól függ, mennyire volt erős az érzelmi kötődésed felé, mennyire volt vele intenzív a kapcsolatod, mennyire alapoztad rá az életedet, mennyire voltál vele bizalmas, intim közelségben. Én így voltam vele, nekem nagyon nehéz, már valamivel több mint 2 hónapja nem vagyunk együtt és még mindig nagyon rossz időnként. Már vannak napok, hetek, mikor egész jól érzem magam, optimistán nézek a jövőbe, úgy érzem, lassan elfogadom, hogy így alakult, de aztán jön egy újabb zuhanás és akkor úgy érzem, soha nem leszek ezt képes kiheverni, soha nem találok még egyszer valakit, akit ennyire tudok szeretni. Nagyon nehéz dolog ez. A nagyszüleimet gyászoltam hasonló módon meg a macskámat, mikor elveszett, de ez most sajnos rosszabb.
2011. okt. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolat szinten néha, de nagyon néha elő-előjön. Érzelmi szinten átértékelődik. Csak a szép marad meg és az becsapja az embert. Szokták volt mondani,hogy az idő mindent begyógyít. De ha jön egy másik szerelem sokat tompíthat rajta, de idő kell a feledéshez és nem is kevés. Az attól függ meddig tartott.
2011. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem attól függ, meddig tartott, hanem attól, hogy mennyire volt erős a kötődés. És nem "feledni" kell, hanem átdolgozni a veszteséget, levonni a tanulságokat és beintegrálni az életedbe.
2011. okt. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
A két hónapos vagy csak egy hetes szerelemnél nagyon erős a kötődés. Próbáld csak ki legalább 2-3 évesnél. Tele van jóval és rosszal, örömmel és bánattal. Erre gondoltam én tanulatlan 64 %-os.
2011. okt. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, egy viszonzott, de be nem teljesül(het)ő dologról van szó, munkahelyen. Mindkét fél elkötelezett. És ez az érzés kb. 2-3 hónapja alakult ki. Így mit gondoltok? Át lehet értékelni? El fog laposodni?
2011. okt. 1. 10:48
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha sokáig egy munkahelyen dolgoztok ez nem fog ellaposodni, sőt esetembe inkább felerősö9dött, ami váláshoz is vezetett. Ott hagytam egy gyereket, lett az uj kapcsolatból kettő, de bánom azt az egyet, mert kamasz korban apa nélkül nőtt fel.Bonyolult.
2011. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Félreértetted, nem akartalak kioktatni, sajnálom, ha úgy tűnt. Nyilván én sem az 1-2 hetes kapcsolatokra gondoltam, hanem úgy értettem, hogy egy fél-1 éves kapcsolat is ugyanolyan súlyos veszteségélményt okoz mint egy több éves, ha nagyon erős az érzelmi kötődés. Ne haragudj, tényleg nem kioktatásnak szántam!
2011. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam, egy viszonzott, de be nem teljesül(het)ő dologról van szó, munkahelyen. Mindkét fél elkötelezett. És ez az érzés kb. 2-3 hónapja alakult ki. Így mit gondoltok? Át lehet értékelni? El fog laposodni?


Hülyén fog hangzani, de ha kőkeményen leülsz és "megbeszéled" magaddal, hogy ennek nincs jövője és esetleg készítesz egy pro-kontra érvet a munkahelyi szerelemmel kapcsolatban és az ellenérvek vannak túlsúlyban, akkor tudatosan arra koncentrálsz, hogy NEM fog működni és punktum, akkor egy idő után a szíved is elfogadja a dolgot. Le kell építeni először magadban tudatosan és utána a szíved is követni fogja.

2011. okt. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!