Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért utálnak? Komolyan nem...

Miért utálnak? Komolyan nem értem őket!

Figyelt kérdés
Barátom anyja a szó minden értelmében utál. Ezzel még nem is lenne gond, hogyha tettem volna valamit ezért. De nem tettem. Mindig meghúztam magam, hogy ne legyen ilyen probléma. (lehet talán ez volt a gond.?) Múlt héten olyan szintig eldurvult a helyzet, hogy megtiltotta, hogy odamenjek hozzájuk, ezért eljöttünk onnan barátommal. A családom felajánlotta, hogy költözzünk a másik házunkba, de azon még van javítani való, ezért egyenlőre tesóméknál lakunk addig. Nagyon meglepett a dolog, mert anyja elhordott mindennek. Úgy megalázott, hogy én még ilyet soha nem éltem át. Igaz, akkor én is kiosztottam, mert már nem bírtam magamban tartani az évek óta magamba tartott dolgokat. De legjobban az szomorít el, hogy még szinte barátomat is kitiltották a házból, pedig elég sok mindent megtett anyjának. Pl azt is neki köszönheti, hogy nem vitte el a bank a feje felől a házat, meg még sorolhatnák rengeteg ilyen dolgot. Nagyon nem értem őket. De elfogadtam, megmondtam, hogy én akkor attól a naptól kezdve, tényleg nem teszem be többet oda a lábam. Csak hát, barátom meg már megbékélt velük, és szeretne néha odajárni hozzájuk, és meg akar puhítani, hogy menjek én is vele. Mondjuk ez lehetetlen küldetés lesz, mert biztos nem megyek vele. Nem tudom, hogy hogy értessem meg vele, hogy én befejeztem anyjáékkal minden nemű kapcsolatot? Hiába mondja nekem, hogy mert én se csinálnék máshogy, ha az én anyám tett volna ilyet. Minden ember más. Az én anyám soha nem tett volna ilyet, ha meg tett volna, akkor én nem bocsátottam volna meg ilyen hamar. De igaz, hogy ez én vagyok..
2012. márc. 30. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Én is jártam hasonló cipőben. Volt barátom szülei minden ok nélkül utáltak engem már a kezdetektől. Átmenetileg pár hónapig náluk laktunk, sosem voltam láb alatt, igyekeztem szerény lenni és meghúzni magamat. Mégsem kedveltek és soha nem jöttem rá, mért. Mikor külön költöztünk is néha átmentünk hozzájuk, vagy ők jöttek hozzánk, de akkor is ugyanúgy viselkedtek velem, mint amikor ott laktam náluk. Tehát nem az zavarta őket, hogy náluk voltam. Aztán egy idő után szétmentünk párommal (nem a szülők miatt), de talán jobb is, hogy így alakult. Számomra örök titok és találgatás marad, hogy mi volt a bajuk velem. Jelenlegi párom szülei elfogadnak, kedvelnek és ez így jó. Szóval igazából nem tudom mi lehet a bajuk veled, de úgy látom nem csak én találkoztam ilyen anyós-após jelöltekkel. Szerintem nem voltam megfelelő a fiúknak, talán gazdagabb családból származó vagy magas iskolát végzett, jó munkával rendelkező lányt akartak neki.
2012. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a párod miatt nem vitte el a bank a házat, akkor az az ok, hogy rád is költ pénzt, és ezt maguknak akarnák.

Vagy egyszerűen irritáló az anyja számára a személységed.

Vagy anyucipicifia szindróma van.

Vagy mégis megbántottad valamikkel, csak te nem vetted észre.

Esetleg beszéljétek meg.

2012. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk, a vége az lett, hogy azt mondták a fiuknak, ha elvesz engem, kitagadják. Elvett. Azóta levegőnek néznek minket. Mi pedig boldogok vagyunk együtt. Néha nem szabad erőltetni :(

(hozzáteszem, én sem adtam okot a gyűlöletre, egyszerűen mást szántak a fiuknak)

2012. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát azt már visszahallottam, hogy azt mondta, hogy mert én elveszem tőle az egyetlen fiát! De nem vettem el! Már nagyon régóta tervezgettük, hogy külön megyünk, de akkor mindig elkezdett jópofizni, és barátom mindig megenyhült. Egyrészt örülök, hogy volt ez a veszekedés, mert így végre el tudtunk onnan jönni, de másrészt meg nagyon nem így terveztem, szerettem volna, ha nem veszekedve jövünk el, ha mindenki megtartotta volna magának a mondanivalóját.

Hát a pénz miatt nem hiszem, mert nem költ rám a barátom. Soha nem maradt pénzünk ilyesmikre, mert anyjának le lett adva minden. Most is, hogy eljöttünk a másik tesóm adott 50ezer ft-ot, hogy ellegyünk fizetésig, mert már nem volt semmi pénzünk.

Csak hát nekem akkor is furcsa. Én elhiszem, hogy ő úgy van vele, hogy mert felnevelte, akkor ő is segítsen neki. De nem csak ez az egy gyereke van, van rajta kivül még 3. Azok miért nem tudnak segíteni???

Én szerintem neki kellett volna segítenie az egyetlen szem fiának, hogy eltudjon indulni az életbe. Mindegyik gyerekének segített, csak valahogy barátomnak nem, ő nem tudott már elmenni onnan, mert a többiek mind menekültek.

Barátom rosszul is érzi magát, mert neki ez kellemetlen, hogy az én családom meg egyből segített (felajánlották házat is, meg minden) mikor meglett a baj. Majdnem el is sírta magát :(

2012. márc. 30. 12:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen szülők, akik nem hogy elengedni nem tudják a gyereküket, de ha lehetne, életük végéig maguk mellett tartanák. Mintha művész lennél, és nem lennél képes eladni a munkádat, inkább meg akarnád tartani. Csak ez egy emberi lénnyel nem működik. Ilyenkor vitával lehet csak elválni, mert ez egyszerűbb a szülőnek.
2012. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvetted tőle a fejőstehenét, persze, hogy haragszik.
2012. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!