Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan, én ezt nem bírom...

Komolyan, én ezt nem bírom már. Szerintetek mi a fenét csináljak?!

Figyelt kérdés
Leginkább anyósomból van elegem,utána a párom,az exe,és a párom gyerekeiből!A helyzet az,hogy a párom gyerekei lassan állandóan itt van,ha apás hétvége,ha nem.Most is jönnek a hosszúhétvégén,bár nem kéne!Ez eddig rendbe is lenne,DE még jön az egyiknek a barátnője az én nyakamba!!!!!!!!Nekem is van 1 gyerekem hozzátenném.Úgy volt,hogy az egész "kölök"anyósomékhoz megy,mert így volt megbeszélve vele,erre közli,hogy a kisebb ott a másik 2 meg itt.Arról szó se esett,hogy ide jön bárki is,az enyém se lesz itt végig.Megkérdeztem,hogy mégis hány gyerekre számoljak,nem mindegy az nekem,4-5-re is akár!Hozzáteszem,hogy 2 szobás a lakás,nem sok hely van,nem mint nála!Én nem vagyok gyerekmegőrző.Azt mondta szokjak hozzá!!!
2012. márc. 12. 07:23
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A párom gyerekeivel is van gondom..évek óta körbeugrálom őket,és köszöni nem képesek meg hasonlók,el nem pakolnának az asztalról evés után(13,9 évesek),lusta dögök.És akkor még hozza a barátnőjét,hogy ugráljam körbe azt is,mikor ő semmit nem segítene nekem soha.Az anyjuk meg állandóan lepasszolja őket.Nem lényeg,hogy a gyerek lábáról leesik a cipő,meg azokat a ruhákat hordják amiket tőlünk kaptak csak/nincs más ugye/.Meg anyuka helyett mama,apa,hordja vissza a gyereket kontrolvizsgálatra..Őt anyósom mindig kivédi..azért mert nem ismeri az orvos anyukát!mondtam,persze,mert soha nem vitte el a gyereket Ő.Ja persze a párom egy rohadt napot nem lesz itthon a 4 napból..dolgozik.Legszívesebben elmennék itthonról és oldja meg aki leszervezte!!!
2012. márc. 12. 07:30
 2/21 A kérdező kommentje:

A páromnak 2 mondata volt az egésszel kapcsolatba,mikor mondom a magamét..1,mondtam neked,hogy nem kell őket körbeugrálni! 2,ugyse fog mind az 5 itt aludni!

az utóbbival az a baj,hogy nem akarom,hogy egyáltalán itt legyenek!!nekem kell egész nap hallgassam őket,nem neki!!Valamint az ő gyerekei állandóan felzabálnak mindent ha sütök,és rohadtul zavar!!Az enyémnek meg nem jut belőle!!!volt ugy,hogy már el kellett rakjak belőle,mert volt esett,hogy mi 1-1 szeletet ettünk a sütiből...

2012. márc. 12. 07:35
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem kötelező a pároddal lenned. Ha nem tetszik, otthagyod. Egy jó szülőnél te mindig csak a gyerekek után következel, ezt tanuld meg.
2012. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

ha a párod nincs otthon, akkor minek mennek? 13 és 9 éves már el tud lenni otthon, ha anyuka dolgozik. Mondd, hogy bocs, most nem jó, nem érek rá.

Elsősorban persze a pároddal kell megbeszélned, hogy ezt ő hogy gondolja, te egy gyereket vállaltál, nem hármat. Kicsi még a tiéd? Ha nincs láthatás, ne menjenek. Egyébként meg "ott a hűtő", ha enni akarnak, nem kell kiszolgálni őket, az a baj, hogy túlságosan körülugráltad őket eddig, kicsit tanuljanak önállóságot. Ne légy bunkó, de túl szolgálatkész sem. Ha ott vannak több napig, legyenek kötelezettségek, bolt, mosogatás, segítsenek főzni. Ha neked kell nevelni őket napokig, akkor legyenek elvárások is. Tudjál nemet mondani nekik és anyósodnak is, ha mérges lesz, akkor meg legalább ritkítjátok a találkozásokat. Légy határozott és csinálj úgy mindent, hogy neked is jó legyen.

2012. márc. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Nem olyan kicsik már ezek a gyerekek.Szépen ültesd le őket,aztán ki osztod kinek mi a feladata.ha mindig megcsinálod helyettük,természetesnek veszik,rámolsz utánuk.A vendég gyerek meg maradjon szépen otthon,semmi közöd hozzá,ne szervezzenek neked külön programot.ha nem jutsz dülőre,akkor valóban szedd a motyód és hagyd ott őket,azt csináljanak amit akarnak abba apár napba
2012. márc. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
első,igen a gyerek az első!!de ő nincs itthon!!!!Nincs beleszólásom,mondhatok akármit!!Anyós,ex eldöntötte és kész!A párom hozza őket és ennyi!!Anyósnak hiába beszélek!!Az a baj,hogy nem is tudom,hova menjek el addig!Az enyém is itt lesz péntekig,ja 5 éves!
2012. márc. 12. 07:44
 7/21 A kérdező kommentje:
Anyuka nem dolgozik!!!!És nem hajlandóak segíteni itt,rám se nézett a nagy,mikor megkértem menjen el nekem a boltba 1 dologért a boltba ami 10 házzal odébb van!!most még ezért is kivagyok akadva,de a barátnőt az hozza..
2012. márc. 12. 07:46
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

zavaros viszonyok. Te felnőttnek gondolod magad? Akkor ne anyós és ex döntsön feletted. Állj a sarkadra, úgy látom, ez a fő probléma. Ha nem veled beszélik meg, hogy vállalod-e a gyerekeket pár napra, akkor nem vállalod őket, kész. Fordulhatnak vissza. Szerintem megér egy veszekedést otthon, hogy végre tiszta vizet öntsetek a pohárba.

Nem te neveled az öt évest?

2012. márc. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
De,csak apás hétvége lesz neki!Mondom,hogy nem veszik figyelembe amit mondok,soha meg nem kérdik ráérek e!Volt,hogy anyósom ideküldött 4 gyereket,hogy ma itt alszanak..én meg mondtam a gyerekeknek,hogy itt ugyan nem lesz alvás,mert én másnap orvoshoz megyek.Felhívta anyósom a párom,hogy tényleg??minek?muszáj akkor menjek??Hozzáteszem 2 hónnap kértem előtte időpontot!Nem kérdezte meg tőlem,hogy miért nem,azt se,hogy jöhetnek e ide??úgy van vele,hogy nem dolgozom,ezért ráérek..
2012. márc. 12. 07:52
 10/21 anonim ***** válasza:
72%

Igaza van a hármasnak. Te az új életeddel megkaptad a párod gyerekeit is. Ezzel nem tudsz mit tenni, legfeljebb neveled őket kicsit. Te vagy otthon, te szabod meg ki megy és mit csinál. Ha annyira nem tetszik vidd át őket anyóshoz. Mást nem tudok.

Ne haragudj, de nagyon nagyon rondán beszélsz ezekről a gyerekekről. Nem lehet, hogy benned is van hiba? Csak gyerekek. Próbálj meg egy kicsit több szeretettel közeledni feléjük. A gyerekek se buták, megérzik ha nem szereted,nem látod őket szívesen ha jönnek.

Csak 2 választásod van: Megszöksz vagy megszoksz.

2012. márc. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!