Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hölgyek! Egy kis segítség...

Hölgyek! Egy kis segítség kellene! Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Van egy férfi és egy nő.Szeretik egymást és vonzódnak egymáshoz,bizonyos okok miatt a nő szakít a férfival.A nő sértve érzi magát.A férfi nem csalta meg,a szakítás oka nem az volt.A férfi vissza szeretné kapni őt,talán a nő is,de ő most játsza a büszke elérhetetlen nőt.A férfi szereti,a nő is,csak az egójával elnyomja az érelmeit.A kérdésem az lenne hogy én keresem és hóditsam vissza,vagy pedig várjam meg azt hogy én kezdjek el neki hiányozni és ő akarjon vissza jönni?Szóval hogy én is játszam a büszkét és azt hogy meg vagyok nélüle és talán ráeszmél ő hogy mit veszíthet,vagy pedig küzdjek érte?köszi
2012. márc. 30. 14:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy feltetted a kérdést, a jószándékodat mutatja. Így már 50 % nyert ügyed van. Viszont tényleg van úgy, hogy egy férfi, nem tudja beleélni magát a nő helyzetébe, és ezért nem tudja, mi baj. Sorolok példákat:

A nő úgy érzi, mellőzve van, mint külön ember. Úgy érzi, nincs aki az ő panaszát, godnojait meghallgassa. Vagy nem szólhat bele a közös dolgokba, döntésekbe. Lehet, hogy úgy érzi, a férfi csak lábtörlőnek használja, vagy a kalapja mellé dísznek. Úgy értem, valójában a férfi életéről van szó, amit a nő kiegészít, "dekorál", vagy hagyja, hogy valahol kitöltse a mérgét, levezesse a haragját, stb.

Javaslatom: Figyeld meg magadat. Idézd magad elé a veszekedős jeleneteket, idézd magad elé, hogy mi váltotta ki a haragot. Melyik szó, milyen viselkedésed. Pl. pont mikor kitakarított, bementél és a munkaruhátdban elhevertél a kanapén. Próbálj belebújni az agyába,(nem az ágyról beszélek)az agyába, hogy megértsd, egy -egy szavad vagy gondolatfutamod mit váltott ki belőle. Lhet az is, hogy ő hajt otthon is, a munkahelyén is, és te nem osztod meg vele a terheket. Ha úgy érzi, te meg nem úgy érzed, akkor szépen és részletesen át kell gondolni, meg kell egyezni. Küldök párbeszédmintákat, meg egyéb godnolkodnivalót. És sok sikert, és boldog házasságot!

2012. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

És sok sikert, és boldog házasságot!


Bárcsak úgy lenne...

Köszönöm!

2012. márc. 30. 16:58
 13/13 anonim ***** válasza:

Párbeszédek, veszekedés elleni pirulák

[link]

2012. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!