Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkozik velem...

Miért nem foglalkozik velem az anyukám? Nőgyógyászati gondjaim vannak és minden nap mondom neki hogy menjünk el és meg is igéri de sosem megyünk el. Ha egyedül elmennék cirkuszolna. De nemcsak ebben hanem egy csomó minden mással ugyanez van.15/L

Figyelt kérdés
2012. márc. 30. 18:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
15 évesen eleve magadnál kéne hordanod a TAJ-kártyádat a személyiddel, diákoddal, adókártyáddal, stb. iratokkal együtt. Ha bárhol bármi gond ér ezekre szükséged lehet. Nem feltétlen baleset, de mondjuk TAJ-kártyára szükséged lehet, ha pl. az iskolában megfájdul a fogad és el kell menned fogorvoshoz. Gondolom akkor sem lenne hajlandó anyukád elkísérni, de egy fogfájás annyira borzalmas tud lenni, hogy én nem várnék arra, hogy anyám mikor kísér el, azonnal rohannék, hogy valamit csináljanak vele. TAJ-kártya nélkül ott se mennél sokra. De ez csak egy példa volt a rengeteg élethelyzet közül, amikor szükséged lehet rá. Egyébként én is azt tudnám ajánlani, hogy egy jó barátnődet kérd meg, hogy kísérjen el, vagy ha esetleg jó kapcsolatban vagy valamelyik barátnőd anyukájával, akkor őt is megkérheted erre. Az én barátnőm anyukája anno elhagyta a családját egy másik férfi miatt, így barátnőm az én anyukámmal ment el megvenni élete első melltartóját, anya adott neki tanácsot, mikor először menstruált, és ők is voltak együtt nőgyógyásznál. Ha ilyen lehetőséged nincs, akkor meg fogd a bátorságod és menj el egyedül, végülis nem szörnyeteg az a nődoki... :) De mindenképp menj el, mert a problémád mindenképp kivizsgálásra szorul!
2012. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak kérd el,és mondd meg,hogy el kell menned orvoshoz,mert problémád van,és ha ellenkezik mondd,hogy szólsz az iskolában,hogy nem visz el orvoshoz,mikor szükséged lenne rá.
2012. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Mondd hogy sulifogászatra kell a taj kártya
2012. márc. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Mondd, hogy a suliban kérik a taj-számot. Velem előfordult, hogy anyunál maradt véletlenül az összes iratom. Elment dolgozni, én meg indultam volna dokihoz (épp nőgyógyászhoz), mikor rájöttem, hogy nincs nálam a kártya.

Felhívtam, ő lediktálta a számot, és a dokinál így is elfogadták!

Vagy csak vedd ki a tárcájából, amíg fürdik, és írd le gyorsan.

2012. márc. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

10-es hidd el, hogy van ilyen szülő akit ennyire nem érdekli a gyerek állapota


egyik barátnőm anyja csinálja ezt, van neki még két kis lánya 13 és 14 évesek és ő velük abszolút nem foglakozik, a nagyobbik lánynak már évek óta rendszeresen megjön, de soha nem vesz neki beétet barátnőm rohangál neki boltba pedig már rég elköltözött, valami bőrbetegsége is van de orvoshoz nem hajlandó elvinni

2012. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%

Kérd el anyukádtól a kártyát vagy írd le a számát és menj el egyedül. Ebben az esetben szerintem ne az érdekeljen, hogy ki fog akadni, ha egyedül mész. Lehet, hogy 10 év múlva azon jobban cirkuszolna, ha közölnéd vele, hogy mondjon le az unokának még a gondolatáról is, mert nem jutottál el időben orvoshoz.

Az egyik osztálytársnőmnek is ilyen volt az anyukája. A lány 17 évesen még nem menstruált, de ő nem vitte volna orvoshoz, mert "Így legalább nem csinálják fel!". Az én anyukám kísérte el végül orvoshoz és majdnem másfél évbe telt, mire be tudták állítani a ciklusát... Ennek már 15 éve, ma már mindketten anyukák vagyunk, de még ma is emlegeti, hogy milyen jó, hogy anya akkor elkísérte dokihoz, mert egyébként nem lehetne 2 kislánya.

2012. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Menj el egyedül, és ha kell, hazudd azt hogy suliorvoshoz kell a Taj szám, biztos odaadja. Fénymásold le magadnak, majd úgy add vissza, így legközelebb sem lesz gond.

És sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de minél előbb megtanulod egyedül intézni a dolgaid, annál jobb, mert úgy tűnik anyukádra nem számíthatsz. Nem jó ez, de sajna ez van. Ismerős érzés :(

2012. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Sajnos tényleg csak azt tudja ismételgetni hogy úgysincs semmi bajom.és ez pont egy bizalmas ügy és nem vártam volna hogy még apámnak is elmondja.nagyon rosszul esett.meg azis hogy az egyik barátunk nőgyógyász és hogy ne hozzá akarjon elvinni és múltkor direkt idegesített hogy majd felhívja.tényleg mintha direkt csak bosszantani akarna..de lehetetlen vele beszélni mert nem veszi észre magát csak azt látja hogy ő mennyit tesz értem énmeg hálátlan vagyok és csak eltúlzom..
2012. márc. 31. 09:31
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám sem foglalkozott velem soha, apám kísért el első alkalommal nőgyógyászhoz.


20 évesen teherbe estem akkor is csak azt mondta, hogy a te bajod, apum volt bent velem a kórházban amikor vizsgálatokra mentem, ő kísért el az abortuszra is.


Próbáld megbeszélni apukáddal ő biztos megértőbb és majd elkísér vagy jó lebassza anyukádat a nemtörődömsége miatt.

2012. márc. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg!


Az elmaradó menstruáció ebben a korban még normális is lehet. Ettől még el kell menni dokihoz, hogy biztos legyen, én is mentem anno, mert pont ugyanilyen helyzetben voltam, mint Te.

Szóval azért ne pánikolj.


Viszont a TAJ-kártyád tényleg magadnál kéne tartanod. Kérd el Anyudtól.


És menj el egyedül. Okos nagylány vagy, nem lesz semmi baj. Keress gyermeknőgyógyászatot, ott a dokik jobban alkalmazkodnak a tinik szükségleteihez. Nekem amúgy ultrahanggal nézték meg anno, a doki megmutogatta a szépen sorakozó, kis petesejteket, és megnyugtatott, hogy minden rendben velük. A vérvétel azt mutatta ki, hogy enyhén eltérnek a hormonszintjeim, és vélhetően ezért nem jön meg, de a doki azt javasolta, ne szedjek gyógyszert rá, mert még fiatal vagyok, és ennyi ingadozás belefér. Utóbb szépen rendeződött is magától, beállt a ciklusom.

2012. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!