Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen állagúra csináljátok...

Milyen állagúra csináljátok 11 hónap körüli babátok ebédjét, ha már van legalább 4 foga? Mennyire darabos?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyémnek 6 foga van,de sokszor teljesen pépeset kap,de adok már kicsit darabosat is,teszek bele durum tésztát és úgy turmixolom,és a tészta darabok kb gombostűfejnyiek,nem akad a torkán.De kap zabkását is,azt jól összefőzöm h puha legyen,néha mósztatja,forgatja,"rágja":DNincs gond vele:)
2012. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami könnyen "szétmállik", olyat meg tudott enni - pl. darabos sárgarépa, tészta, puha keksz stb.

Ami szárazabb volt, kevésbé csúszós, azt még pépesre csináltam neki.

2012. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányom a tésztás ételeket megeszi kicsit darabosabban. De amiben mondjuk répa van, vagy hasonló keményebb darab, azt nagyon nem díjazza. Neki csak 2 foga van.

Mondjuk nála függ a fogzástól is. Már egész ügyesen ette a darabosat, akkor kijött a két alsó foga. Akkor pürésítettem, később megint elkezdtük a darabosat. Egész jól haladt, de mióta be van duzzadva a felső ínye, azóta megint nem eszi meg.

De pl. kenyeret, kalácsot, kiflit simán eszi, szó nélkül darabokban is.

2012. febr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor a fiamnak 4 foga volt már csak villával törtem, hogy fokozatosan szoktassam a daraboshoz. Be is jött, elég hamar kezdett darabosat enni:) Vannak olyan babák akik megbírkóznak vele, viszont vannak akik ügyetlenebbek. Náluk tovább kell pépesíteni. Kipróbálod és meglátod ő hogy bánik vele!
2012. febr. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiam jövő héten lesz 11 hónapos, és semmit nem turmixolok. Igaz, van 8 db metszője (de nem azzal rág). Csak darabosat hajlandó önállóan csipegetni :)
2012. febr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aki csak villával töri össze az miket főz neki és hogyan? Mert pl csináltam rizst és apróra vágott zöldségekkel husival kevertem amit pároltam de kiköpte, nem ette....
2012. febr. 7. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!