Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen körülmények közt...

Milyen körülmények közt nőttetek fel? Nekem olyan fura volt rájönni hogy fogat kell mosni fürdeni hajat mosni nem csak 2 hetente kell kezet kell mosni pisi után. Nektek ezeket megtanitották?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 15:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
56%
Inkább lezuhanyozok naponta 5X,minthogy sz@ros legyek.
2012. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, detto ugyanez. A fogkefe hiányának következménye: 18 évesen egy húzott fog, az összes rágóm tömve van legalább egyszer, egy folyamatban lévő gyökérkezelés és egy fog, amivel még nem tudni mi lesz.

Nálunk fürdés-hajmosás heti 1x volt, egy hétig ugyanaz a ruha, soha nem volt ágyneműcsere. A konyhapadlón centi vastag mocsok volt, mióta az eszemet tudom. 15 évesen meg is pattantam otthonról ;)

2012. márc. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, én nem vagyok sz.aros miután kitörlöm papirral meg törlőkendővel...
2012. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
68%
a fogmosással meg a wc utáni kézmosás. Pisi után nem kell,eg anyám szerint pisi után nem kell lehuzn a wc-t sem.
2012. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálam pont fordítva volt. Én azt nem tudtam, hogy vannak emberek, akiknél ezek nem alap dolgok. Sokszor kerültem kellemetlen helyzetbe miatta. (Minek rakok szalvétát, minek külön tányér az első és a második fogásnak stb.) És úgy örülök, hogy te -meg akik még írták, hogy náluk is ez volt- nem erőszakos bunkók lettetek, akik leszólják a szépet, hanem törekedtek rá. Nálam évekig ment a háború apósékkal, hogy minek tanítom ilyen hülyeségekre a gyerekeimet. Nem volt egyszerű.
2012. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
77%
Te jó ég, hol nőttél fel? Ha máshol nem, az óvodában ezeket megtanulja a mai gyerek. Legalábbis én. De anyáméknál, ahol kút volt, pottyantós vécé, na ott nem vitték túlzásba a mosdást, ill. csak lavór volt. Néha nem is a szegénység, hanem a tudatlanság az ok.
2012. ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Nekem nem erőltették annyira a fogmosást,mondogatták hogy minden nap kéne de nem tartottam be.Most általában naponta 1X megmosom.Hajat már nem kell mosnom mert közben megkopaszodtam :/Pisi után nem mosok kezet de ha jól emlékszem erre nem is akartak megtanítani,nagydolog után szoktam mosni de inkább csak akkor ha nem otthon vagyok.
2012. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy kevesebb rossz fogam van (3db) 32 éves koromra mint pár rokonnak akik minden evés után csutakolták a fogukat.
2012. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

A fürdés nálunk sem volt mindennap szokás, max. heti 2, és én sem tudtam, hogy másoknak ez minden napos szokás. Eléggé égett a pofám, mikor rájöttem. Kb. 16 éves korom óta fürdök minden nap, a szüleim szerint hülyeség. Ők és a 18 éves húgom tartja a heti 1-2 fürdést.


25N

2012. ápr. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Öszinten szolva, nalunk a parom gyerekei vannak igy nevelve. Mult hetvegen, mikor itt voltak, izmos labszaguk volt. Lanyok. Hateves es nyolceves gyerekek meg altalaban nem szoktak büdösek (ertsd testszaguak, izzadsagszaguak) lenni, de a heti egy fürdes, ketheti hajmosas megteszi a hatasat. Fogat mosni szoktak parnaponta, de engem az egesz megdöbbent. Anyam minden este fürdetett, minden nap volt fogmosas, 4-5 naponta, de legalabb hetente egyszer hajmosas.
2012. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!