Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen körülmények közt...

Milyen körülmények közt nőttetek fel? Nekem olyan fura volt rájönni hogy fogat kell mosni fürdeni hajat mosni nem csak 2 hetente kell kezet kell mosni pisi után. Nektek ezeket megtanitották?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 15:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk minden nap volt fürdés, és kiskoromban heti egyszer, vasárnap hajmosás, és két hetente körömvágás. Hogy utáltam. :) Fogmosás reggel, este.

Nincs egy lukas fogam se, nyilván segít a fogmosás is, de sajnos a rossz fogakat örökölni is lehet, akkor nem segít semennyi fogmosás.

Ágyneműt 3 max 4 hetente cserélünk, sőt Anya vasaolja is őket, én nem értem miért..

Szóval nálunk rend és tisztaság van/volt, viszont a nagywczés utáni fürdésről még sose hallottam, és nem is fogom bevezetni, nem tartom szükségszerűnek.

Aki naponta többször is képes emiatt lefürdeni az többet árt magának mint használ...

24/L

2012. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
40%
Ezt a gyerek a családjától lesi el miközben nő. Nemi hiába mondják hogy olyan a gyerek amilyen a szülő. Sokat számít a környezet gyerekkorban!
2012. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Jaj miket olvasok itt...


Nem tudom, nálunk a napi fürdés és fogmosás mindig alap volt, amióta az eszemet tudom és amióta persze van mit mosni. A hajmosás is rendszeres volt, de nem emlékszem milyen sűrűn, hetente biztos.


A kézmosás meg...


Szomorú, ha valaki nem mos wc-zés után kezet, még akkor is ha otthon van. Erről nem nyitok vitát, igénytelenségnek tartom és kész.


Nagy wc-zés után meg nem kell feltétlenül zuhanyozni, lehet a válaszoló is rosszul fogalmazott, létezik bidé is, ami kifejezetten az alsó részek tisztítására lett kitalálva, de amíg nem volt, én is sokszor a zuhanyzóba álltam be megmosakodni. Nem az egész testemet, csak az érintett részeket. Nyilván erre nem mindig van lehetőség, de ha adott akkor használom. Nem azért mert tisztaságmániás vagyok, hanem mert a gondolatát is utálom, ha nagy melegben mondjuk a sz@ros se.gglé folyna a lábaim közé. Az alapos törlés nyilván mérsékli a problémát, de pszichés megnyugvást számomra nem okoz.


Amúgy ez a 2 heti fürdés meg nem cserélünk alsót stb többnyire a tiszántúli vagy egyéb apró településeken élő emberek mentalitása, tisztelet a kivételnek. Sajnos még ma is elterjedt felfogás. Nyilván a városokban is vannak igénytelen emberek.

2012. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

A válaszolót nagyon félreértették egyesek, aki "helyi zuhanyzásról" beszélt. Szóval csak az intim területek zuhanyzóban történő mosása. Lefordítanám magyarról magyarra. Nem kell tetőtől talpig egy wc-zés miatt lefürödni. Az előző házunkban mi is vagy a zuhanyba "guggoltunk be" olyankor, vagy a kádnál intéztük el a mosdást. Az új házunkba építtettünk be bidét, és minden nagywc-zés után mosdunk intimszappannal. Én még menstruációkor is minden tamponcserénél megmosdok odalent, így tartom higiénikusnak. Ha nyilvános helyen kell pisilnem, akkor előtte alapos kézmosás, miután pisiltem pedig nem a kirakott wc papírt használom, hanem saját zsepit, majd intim törlőkendőt.


Nekem mióta megvannak a fogaim azóta mosták a szüleim, amíg én magam meg nem tanultam megmosni őket. Én egy nap minimum kétszer (reggel, este) mosom őket, de ha olyat eszek napközben, ami mondjuk benne marad a fogamban (csoki, csokis keksz, chips, pattogatott kukorica), vagy rossz ízt hagy a számban (fokhagymás, hagymás ételek), utána is meg szoktam mosni. Nálam a fogmosáshoz a szájvíz használata is hozzátartozik.


Kiskoromban a hajamat minden vasárnap megmosta anyukám, majd később már én. Kamaszkoromban volt, hogy heti háromszor is meg kellett mosni, szerencsére ma már elég szintén heti egyszer, de ha valami alkalomra ki kell magam csípni, akkor előtte is megmosom, ha már olyan állapotban van.


Fürödni minden nap fürdök, illetve általában inkább zuhanyzok. Nyáron előfordul, hogy naponta többször is. Reggel azért, mert éjszaka leizzadok, és nem szeretek úgy elindulni sehova, lefekvés előtt pedig mégegyszer.


Kézmosás az nálam már szinte mánia. De ezt kicsikoromban belém nevelték. Ha hazaértem egyből vitt anyukám kezet mosni, wc után vagy étkezés előtt szintén kötelező volt. Ma már ha csak itthon járkálok akkor is van, hogy megmosom a kezem, mert koszosnak érzem. Ha hazajövök valahonnan, első dolgom a mosdóba vezet, sokszor még a cipőmet sem veszem le. És napközben is van nálam vagy alkoholos törlőkendő, vagy kézfertőtlenítő gél, hogy ha koszosnak érzem, akkor valamennyire meg tudjam tisztítani.


Láttam itt még olyan problémákat, hogy nem tanították meg az evőeszköz helyes használatát. De ezt óvodában, iskolában dajkák, tanítónők sem mutatták meg, mikor látták, hogy gond van vele?


Ja igen és az ágyneműcsere. Nyáron hetente, télen 2-3 hetente cserélünk ágyneműt. Anyukám is mindig vasalta őket, amit én sem értek, ha saját háztartást fogok vezetni valószínűleg nem fogom magam ezzel fárasztani, mert felesleges, azonban a mosást mindenképp így fogom végezni.


Én is hallottam már, hogy valaki nem cserél alsóneműt minden nap. Számomra ez gusztustalan. Pláne, ha ezt nyáron teszi az illető. Én mondjuk elég izzadós vagyok, és amikor odakint 40 °C van, akkor nekem a bikinivonalam is szokott izzadni, ami érintkezik a bugyival. Ilyenkor amint hazaérek ez megy is a szennyesbe, mosdás, majd új fehérnemű. Nem lennék napokig ugyanezt hordani. Nem csak nyáron mondjuk, télen se.


Szomorúnak tartom, hogy ezeket a dolgokat ezekszerint nem mindenhol tartják alapvetőnek és fontosnak. De remélem azért miután elkerülnek a családtól civilizálódnak az ilyen gyerekek/emberek.


18/L

2012. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Nekem is a napi egy fürdést, napi többszöri fogmosást tanították. Arra emlékszem, hogy egyszer beteg voltam gyerekkoromban (10-11 lehettem) és nem akartam napokig zuhanyozni. Mivel látták, hogy rosszul vagyok, nem erőltették, mondván egyszer belefér. Utána mondta anyám, hogy érdekes, hogy napok múltán se volt testszagom.


A hajam száraz, szinte nem is zsírosodik, így elég lenne akár kéthetente is mosni. Viszont mivel göndör, kénytelen vagyok két naponta megmosni, mert a fésülködés fizikailag lehetetlen nálam, a párna meg újraformázza a hajamat...

2012. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
61%
A túlzásba vitt higiénia egyébként gyengíti az immunrendszert mert ha a szervezet nem találkozik bacillusokkal és egyéb kórokozókkal akkor nem tanul meg ellenük védekezni.
2012. ápr. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
53%

Az új házunkba építtettünk be bidét, és minden nagywc-zés után mosdunk intimszappannal. Én még menstruációkor is minden tamponcserénél megmosdok odalent, így tartom higiénikusnak. Ha nyilvános helyen kell pisilnem, akkor előtte alapos kézmosás, miután pisiltem pedig nem a kirakott wc papírt használom, hanem saját zsepit, majd intim törlőkendőt.



Nah ezt már én is túlzásnak tartom, pedig engem is higiénia-mániásnak mondanak sokszor...

2012. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nálunk Anyukám gyerekkorában voltak hasonló körülmények, a szülei sajnos nem nagyon figyeltek az ilyesmire, fürödni fürödtek úgy 3-4 naponta, egy vízben, először a gyerekek, utána a szülők, "koszossági sorrendben". A fogmosást sem erőltették, a gyerekek maguktól mosták. Épp ezért, ahogy Te is szeretnéd, kérdező, megvolt az elrettentő példa, és Anyukám nagyon rendesen nevelt fel engem és a testvéremet. Fürdés télen minden másnap, máskor, és maikor már nagyobbak lettünk, naponta, fogmosás reggel-este, hajmosás hetente, ágynemű áthúzás kb havonta, kézmosás minden wc-zés, játszás, udvaron levés, kutyázás, stb után, minden evés előtt, minden hazajövetelkor.

Kívánom neked, hogy sikerüljön úgy felnevelni a gyerekeidet, ahogy szeretnéd, és semmi ilyesmit ne kelljen mellőznötök!

2013. ápr. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

Ezeket olyan rossz hallani. Lehet hogy valakinek nem telik arra hogy minden nap fürödjön, de azért az intim területeket meg kell mosni mert egyszerűbb mint utána gyógyszereket szedni a fertőzésekre.


Én minden nap fürdök. Ha egyik este lusta vagyok lefürdeni akkor reggel mindenképp lefürdök. Hajat heti 2x mosok, hogy ne legyen zsíros mert az gusztustalan. A fogaimra sajnos nem figyeltem annyira kiskoromban. Mondták minden este hogy menjek mossam meg, de lusta voltam ezért nem szoktam meg hogy minden este fogat kell mosni. Ezt most már nagyon bánom, mert még mindig nincs bennem az hogy 'jajj még nem mostam fogat menjek gyorsan'. De azért próbálok rá figyelni, mert ha már kuszák a fogaim, legalább legyenek fehérek. A kiskori lustulásom miatt sajnos 14 évesen az összes rágófogam tömve van.

A kézmosás nálam alapdolog. Hazaérkezéskor, kutyázás után, étkezés előtt, wc után, vagy bármikor amikor koszosnak érzem a kezem elmegyek kezet mosni. Nyilvános wc-ben inkább saját zsepit használok, mint a nyilvános wc papírját, mert nem tudhatom ki fogdosta meg előtte a mocskos kezével. Az ülőkére természetesen NEM ülök rá (nyilvános wc-nél).


Ez szerintem nem "túlzott higiénia", hanem óvakodás a fertőzésektől. És ezek nálam alapdolgok.

2013. máj. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!