Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te kölcsönadnál 2 hétre 100...

Te kölcsönadnál 2 hétre 100 ezer Ft-ot a beteg unokádnak, gyógyászati segédeszköz vásárlása céljából, ha 2 millió spórolt pénzed lenne?

Figyelt kérdés

2012. márc. 31. 16:16
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Örökbe adnám. A barátomék Romániából származnak. ott a nagymama örökölt valami pénz valami távoli rokontól, nem tudom pontosan mennyit de 20 milla körül. a nagymama az unokájának adta az egészet, mert tudta, hogy az unoka saját házra gyüjt már évek óta, de magyar viszonyok között mire összejönne neki, ö is nyugdijas lenne. szóval a néni odaadta neki az egészet, örömmel, és a gyereknek megvan a háza.

Ö a családod, 100 semmi, ha van 2 millád.

2012. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
89%
Igen, de nem kölcsön, örökbe!
2012. márc. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem kölcsön adnám, hanem ÖRÖKBE!
2012. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
ilyen célra közeli rokonnak bármikor, de van olyan rokon, akitől nem is kérném vissza
2012. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális,egészséges nagyszülő-unoka kapcsolatban kérdés,és visszakérés nélkül.

Aztán lehetnek árnyaltabb helyzetek,például ha nem tartják a kapcsolatot,aztán megérzik az unokák a pénz szagát és mennek kuncsorogni nagyihoz,akit addig le sem kakkkantottak,akkor nyilván más a helyzet.

2012. márc. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen. Az, hogy kölcsön, vagy örökbe-e, az attól függene, hogy mire lenne szánva az a spórolt kétmillió. Mármint ha lenne valami konkrét célom vele, amihez pontosan x összeg kell, akkor lehet, hogy én nem mondanám, hogy örökbe. De ha "csak úgy", hogy legyen, akkor örökbe is.

Most ezt, hogy valamire lett szánva a pénz, azt arra értettem, hogy sok idős embernek van félretett pénze a saját temetésére, hiszen különben a gyerekeiknek kellene azt kifizetni, rájuk gondolva, az ő érdekeiket nézve teszik el erre a pénzt. Vagy pont a gyerekeiknek, unokáiknak gyűjtögetnek valamire.

De persze ebben az esetben sem mondanám azt, hogy két hét múlva azonnal adja vissza, ráér apránként is, vagy ahogy tudja. Ha meg sehogy sem tudja (bár itt a kérdésben az szerepel, hogy hét hét múlva vissza tudja adni), akkor egyáltalán nem kérném, hogy visszaadja, hiszen nem szórakozásból kéri, hanem mert beteg.

2012. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
49%

Attól függ, mit takar a "gyógyászati segédeszköz".

Mert lehet, hogy szemüveg kell neki, és csak Chanel kereteset akar.

2012. márc. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Adnék neki ha papírokkal tudja bizonyítani hogy 14nap múlva meghal! Napi 10ezer ft kamatot számolnék rá ha nem fizetné vissza időben akkor ráküldenék pár embert a maradék 1.9 milliómból :)

De ezt most komolyan egy olyan ember kérdezi akinek már unokája van? + szerencsétlen unokája beteg + van is 2 milliója akkor nem értem mi a kérdés? Mire kell annak a pénz aki az unokáának se adja kölcsön? aranyozott koporsóra?

2012. márc. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
14%
Én egyszer 50.000.000ft-ot kaptam ! cserébe vettem neki egy szép sálat
2012. márc. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Egy speciális kerekes székről van szó, egyébként a nagymamát a család vette magához, így idős korára, ahol az unoka is van. Az unoka a banklimitje miatt nem tudja egyben kivenni a szükséges pénzt, pedig a vétel alkalmi, egy használt eszköz, mondhatni jó áron, ha nem siet elviszi más.
2012. márc. 31. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!