Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire van joga a szülőnek...

Mennyire van joga a szülőnek eldöntenie a gyereke életét?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szüleim találták ki melyik egyetemre kell mennem, sőt már azt is, hogy pontosan hol fogok dolgozni utána. Tudom, hogy hálásnak kéne lennem, hogy mennyit költenek a taníttatásomra és hogy nem kell majd friss diplomásként minimálbérért gürcölnöm egy raktárban mindent elvállalva, amíg keresem álmaim állását, de nem tudom, hogy én akarom e ezt...nyilván már volt jelentkezési időszak, tehát maximálisan odateszem magam, csak nem érzem, hogy az én életem lenne. Általános után még oké volt, hogy ők választanak gimnáziumot, mert egy 14 éves gyerek nem tudja mit akar...de 18 évesen sem hagynak sokkal több mindent eldönteni. Próbáltam finoman megbeszélni, de nem akarok teljesen elutasító lenni. Félek akkor csalódik bennem apa.
2012. ápr. 1. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Semennyire, mert ez a TE életed, és nem az övéké. A "szüleid" megbuktak, mint szülők, hisz az ő akaratukat erőltetik rád.


De tök jó lesz, elvégzel valamit, amihez semmi kedved, magyarán szólva elcsszel 3-4-5 évet az életedből, aztán elmész dolgozni, ahol szrul érzed magad, és csodálkoznak, h idegbeteg leszel. Szánom az ilyen embereket.


Mellesleg akkor mi van, ha csalódik? Semmi, majd megbékél, úgy utálom az ilyen önző embereket!

2012. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
kb annyira mint a szomszéd kutyájának...
2012. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem hangzik jól amit leírtál;

egyébként nagyon szarul néz ki az életpályád?

Nagyon úgy néz ki, hogy nem lesz hozzá kedved, vagy csak félsz, hogy így marad életed végéig a helyzet?

2012. ápr. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Nézd, én megértelek, de te is értsd meg, hogy összeteheted a kezedet, amiért a szüleid mindent a "segged alá tesznek".

Nem egyszerű jó iskolát választani és sokkal(!) nehezebb a tanulmányaidnak megfelelő állást találni miután befejezted a sulit.

Másik oldalról meg igazad van abban, hogy nehéz olyan dolgot tanulni amihez egyáltalán nincs érzéke az embernek.


Én úgy gondolom, mérlegelj!

Ha tudsz olyan iskolát, ami kedvedre való és már most tudsz olyan munkahelyet, ahol adott végzettséggel alkalmaznak majd, akkor ülj le a szüleiddel és beszéld ezt meg velük.

Ha nem tudsz ilyet, akkor bízzál az idősebbek (élet) tapasztalatában és hidd el, néhány év múlva örülni fogsz, hogy rájuk hallgattál.

Ellenkező esetben néhány év múlva a fejed vered a falba amiért nem hallgattál rájuk!

2012. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ők azt hiszik, hogy van kedved hozzá?

Mennyire áll távol tőled a kiszemelt szak? És milyen munkahelyre szántak utána?

van olyan konkrét dolog, amit a kiszemelt helyett te szívesen csinálnál?

2012. ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én a vendéglátásban dolgoznék szívesen, de ennek egyáltalán nem örültek. És tudom, hogy sokan ezt óriási lehetőségként fognák fel, én is próbálom, de eddig nem sok sikerrel.
2012. ápr. 1. 16:02
 7/16 anonim ***** válasza:
ha te abba akarsz,akkor dolgozzál abba!!ha abba érzed jól magad akkor csináld azt,csináld azt amihez kedved van és tehetséged.
2012. ápr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Inkább csalódjanak benned mint hogy elsz.rják az életed. Az én páromnak is azt mondták a szülei, márpedig te logisztikus leszel és az épülő repülőtéren fogsz dolgozni, már le is beszéltük....ez 3 éve volt és a repülőteret még el sem kezdték építeni....szerencsére a sarkára állt kitanulta azt a szakmát amit szeret és vígan megélünk, diploma nélkül. Inkább legyél boldog dolgozó nő mint friss diplomás állás nélkül ahogy a többi ember...
2012. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az állásnélküliség nem fenyeget, csak hát igen...Megpróbálok beszélni velük. Csak félek, hogy akkor teljesen elfordulnak tőlem.
2012. ápr. 1. 16:18
 10/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj de ha a helyedben lennék és ezért elfordulnának tőlem szüleim akkor elgondolkoznék hogy nem is kár értük. Ha ez felmerül benned akkor nem lehetett valami fényes gyerekkorod.
2012. ápr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!