Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos kérdéseknél ha eltérő...

Fontos kérdéseknél ha eltérő véleményen vagytok a párotokkal hogy köttök kompromisszumot?

Figyelt kérdés

A kislányunk szeptembertől iskolás lesz,és onnantól kezdve a férjem zsenit akar nevelni belőle.

Így néz ki: angol és német nyelvóra,sport,hangszer,legyen mindenből kitűnő tanuló,napi három óra tanulás minimum.

Mikor ezeket felsoroltam,elkerekedett a szemem. Én maximum csak az egyik tanítás melletti foglalatosságot fogadom el,és azt se várom el,hogy kitűnő legyen. Elég ha szimplán magához képest jól teljesít.

Tudom,hogy mind az előnyére válhat,de én azon az elven vagyok,hogy addig legyen gyerek,amíg megteheti. Játsszon,nézzen mesét. A férjemmel nem tudunk egységre jutni,mert én nem akarom,hogy a gyerekem teljesen lefáradjon. Egybe beleegyezek,amit a kicsi választ (vagy nyelv,sport,hangszer,esetleg valami tánc vagy más szakkör) de többe már tényleg nem. Ez is heti minimum két nap lenne. Ti hogy egyeznétek ki ilyen ügyben? Esetleg veletek volt olyan,hogy fontos kérdésnél nem értettetek egyet? Hogy oldottátok meg?

Köszönöm a válaszokat


2012. ápr. 1. 22:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

A napközi nem gáz, SŐT, csak belénk ívódott ez valahogy... Szerintem nem jobb Anya munkahelyén elpiszmogni, mint 1-2 órát a kis barátnőivel játszani, akikkel egész délelőtt nem tudott, mert keményen dolgoztak. Ilyenkor van ideje a barátkozásnak, titkok elmesélésének, ugrálásnak, új játékok kipróbálásának, kidobósozásnak, friss levegő szívásnak... :)

Aztán kb 1,5 óra marad a leckeírásra, tanulásra a teremben, de hamarabb is el lehet vinni. Ja, és amúgy napköziidőben különóra lehetőség is van a suliban, de mondom, ezt nem kezdeném elsőben semmiképp.


A napköziben egyedül a kaja nem elég jó (sőt olyan, mint a szegénykonyha, de ez pótolható), minden más szerintem nagyon jó a gyereknek.


Ja, és a napközis tanítónők időnként programot is szerveznek, bábszínházat hívnak meg vagy együttest, vagy elviszik a gyerekeket ide-oda, élményeket adnak nekik.

2012. ápr. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt egyébként elég egyszerű eldönteni, hogy a gyereket melyik elv szerint kell nevelni. Ha a gyerek érdeklődő, kíváncsi, sokat kérdez, ha egyedül mindig új játékokat talál ki, nagy fantáziája van, akkor nyugodtan menjen minél több különórára, mert élvezni fogja.

Ha egyedül nem találja fel magát, csak bámul a semmibe, unatkozik, folyamatosan játszani kell vele, nem kérdez sokat, untatja az idősebbekkel való beszélgetés - akkor inkább hagyjátok, max. tényleg egy nyelvóra és slussz.


Ezt nem én találtam ki, hanem szakemberek, az elsőként leírt gyerek intelligens, ezért fejleszteni kell, a másodszorra leírt gyerek átlagos, őt nem nagyon szabad túlterhelni. A férjed a jelek szerint intelligens gyereket szeretne, te inkább átlagosat. De ez mindegy is. Tényleg csak az számít, hogy a gyerek milyen.

2012. ápr. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Értem én,de az a baj,hogy nekem csak negatív tapasztalatom van azzal kapcsolatban,ha a gyerekkel szemben túl nagy elvárásokat támasztanak a szülők. Én is voltam diák (nem is olyan régen),és jól emlékszem az osztálytársaimra,akik úgy nevelkedtek,hogy mindenből a maximumot. Mikor úgy jöttek iskolába,hogy egész éjszaka nem aludtak,vagy csak nagyon keveset. Mikor nem jöttek moziba,biciklizni mert tanulni kell.Mikor sírógörcsöt kaptak egy négyes miatt,vagy mert csak másodikok lettek egy versenyen. Később,ha már beleszokik az iskolába és ő maga kéri,persze hogy lehet mást is. De előbb szokja meg az iskolát,a légkört.

Férjem kézilabdázó volt,most edző,én pedig lefutottam több maratont is,a lányom pedig kis lusta gombóc :)

Bár lehet emiatt jó lenne a sport,de annak meg ott vannak a tesiórák.

2012. ápr. 2. 00:16
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Én "intelligens" gyerek voltam, de a szüleim úgy voltak vele, hogy hadd legyek gyerek, amit én a mai napig nagyon bánok :( Táncoltam elsőtől, nyelvet tanultam másodiktól, de csak ez a két különórám volt, és szerintem több kellett volna.
2012. ápr. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is az volt,hogy anyám belém nevelte hogy állandóan tanulni kell,jó jegyeket hozni,stb.Én meg szépen lelkiismeretesen csak a könyveket bújtam.Jó tanuló voltam,de ennek szépen az lett a hátránya,hogy nem volt baráti társaságom.És mikor kamaszkorba léptem,robbant a bomba,és onnantól kezdve kezelhetetlen voltam,az addigi elfojtott összes hülyeségem kitört belőlem.
2012. ápr. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is jó eszű gyerek voltam, anyukám pedig pedagógus, így szerencsére el tudta találni, hogy nekem mi a legjobb. Jártam sportolni, és szakkörbe, de semmit sem erőltetett. Mindig azzal foglalkozhattam, amihez kedvem volt. Így történt, hogy kipróbáltam 3-4 sportot, technika szakkört, voltam kirándulni és szavalóversenyeken is. (Valamiért viszont zenélni sosem tanultam, és ezt egy kicsit bánom. akkoriban nem érdekelt, most már igen. De mindegy, ami késik, nem múlik :) )

Szerintem bízzátok a gyereketekre, mit szeretne.

A két idegennyelv elkezdését semmiképpen sem ajánlom (hacsak nincs kiemelkedő nyelvérzéke), legfeljebb az egyiket. A 3 óra tanulás rengeteg! Ha neked nem hiszi el a párod, akkor kérdezzen meg egy pedagógust.

2012. ápr. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
82%
Engem úgy neveltek,ahogy Te írtad... senkinek nem kívánom. Mikor a 4,8-as bizonyítványomra a szüleim csak csóválták a fejüket,hogy ez lehetne jobb is.Bezzeg hogy irigykedtem azokra,akik mesélték,hogy a szüleik hogy örültek az enyémnél rosszabb bizonyítványuknak. Mikor nem engedték,hogy barátom legyen,pedig de szerettem volna. Mindig gyomorideggel mentem suliba,állandóan fáradt voltam. Aztán 16-17 évesen elkezdtem öntudatra ébredni, és kevesebbet tanultam,abbahagytam minden szabadidős tevékenységet. Érettségi után szakmát tanultam és boldog vagyok! Lehettem volna orvos,ügyvéd vagy egyetemi tanár,mint ahogy a szüleim akarták,de akkor nem lettem volna boldog. Szerintem a Te hozzáállásod nagyon jó. Egy valami egy ilyen kicsi gyerkőcnek bőven elég.
2012. ápr. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A gyerek teherbírásától függ.
2012. ápr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is meg kell hagyni a gyerekkort. nézzen mesét, bringázzon, babázzon, csinálja azt, amit szeret. én nagyon jó tanuló voltam, de teljesen magamtól, a szüleim nem kényszertettek, nem büntettek volna, ha rosszabb jegyeket hozok. többnyire csak ötösöket hoztam, de azért sem kaptam jutalmat, mint az osztálytársaim egy része. dicséretet kaptam, természetesen és mindig jólesett, amikor a nagyim kérdésére elmondták, h milyen szorgalmas, jó tanuló vagyok. azaz kellően értékelték, de nem értékelték túl. nem írattak be különórákra, pedig minden szülőin letámadták őket, h milyen jó képességű kislány vagyok és most indul ez az xy szakkör, jaj de jó volna, ha járnék rá. anyum meg hazaballagott, megkérdezte, h akarom-e és én kb 3-4. osztályos koromig mindegyikre nemet mondtam. helyette játszottam a gyerekekkel az udvaron és észre sem vettem, milyen sokat tanulok az emberi kapcsolatokról, az érintkezés szabályairól, pl. utána, úgy 10 éves korom körül viszont már nem a tanárok ajánlgattak elfoglaltságot, hanem én kezdtem el mondani otthon, h ez meg az érdekel, ezt nagyon szeretném csinálni. szerintem a szülők felelőssége itt kezdődik. egy gyerek mindig elmondja a szülőnek, h mihez volna kedve. akkor hibáztok, ha nem kapja meg azt a lehetőséget, amire ő vágyik - a többi (pl amire a férjed vágyna) simán kihagyható :)
2012. ápr. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%

Tényleg gyerekfüggő.

Amúgy pont azért, mert ebben a korban még keveset tanulnak, hamar megvan a házi, ezért lehet jól kihasználni a sok szabadidőt egyéb tanulásra, fejlesztésre.

Ami a zenei képzést illeti hamar ki fog derülni, hogy érdemes-e foglalkozni vele, van-e hallása egyáltalán. Azonban ha igen, akkor ilyen korban érdemes elkezdeni, nem 8 meg 9 évesen, az már késő! Szerintem is jó és hasznos, ha egy kislány tud zongorázni akárcsak alapszinten is, az olyan szép, elegáns dolog. Fejleszti a két agyfélteke összehangolásának képességét is, hogy mindkét kezével mást játszik, ügyesebb lesz a finommozgásokban, mint a társai, én is biztos, hogy meg fogom próbálni a gyerekemet zenére taníttatni, persze ha nem lesz hozzá kedve vagy tehetségtelen lesz, nem fogom erőltetni. De ha lesz hozzá érzéke, miért ne? Jó, ha zenei műveltséget is szerez, olyan rossz, mikor egy-egy ismertebb darabnak sem tudom a nevét, vagy hogy ki szerezte, ilyenkor mindig irigylem azokat, akik kapásból vágják.

Ráadásul amit kisgyerekként tanulunk meg, sokkal könnyebben megragad a fejben, akkor a legjobb a memória. Hiába mondják el nekem, hogy mi volt az imént hallott zenemű, valószínűleg elfelejtem. Kisgyerekként ez nem így van. Amit akkor megtanulunk, megmarad jó esetben örökre.

A tánc is nagyon hasznos, szép mozgást ad. A sport is.

A két nyelvet túlzásnak érzem, az biztos, hogy nagyon leterhelné, de a többivel egyetértek. Hadd tanuljon meg minél többmindent a kislány.


Az sem biztos, hogy ha valaki nem tud magával mit kezdeni, akkor neki nem való semmi, csak a játék. Én is ilyen voltam gyerekként. Untatott a többiekkel való játék, hogy már megint 20-adszorra fogócska, bújócska, úgy mint tegnap, szívesebben töltöttem volna valami hasznosabban a szabadidőm. Csak az én szüleim nem erőltettek semmit, szólni meg nem mertem nekik, hogy írassanak be ide-oda, szégyellős voltam. Pedig nagyfokú tudásszomj volt bennem, nem a játék érdekelt.

Valószínű, ha a lányod lustácska, őt is inkább a könyvek fogják érdekelni, meg az egyéb foglalkozások, nem a sport.

2012. ápr. 2. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!