Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fontos kérdéseknél ha eltérő...

Fontos kérdéseknél ha eltérő véleményen vagytok a párotokkal hogy köttök kompromisszumot?

Figyelt kérdés

A kislányunk szeptembertől iskolás lesz,és onnantól kezdve a férjem zsenit akar nevelni belőle.

Így néz ki: angol és német nyelvóra,sport,hangszer,legyen mindenből kitűnő tanuló,napi három óra tanulás minimum.

Mikor ezeket felsoroltam,elkerekedett a szemem. Én maximum csak az egyik tanítás melletti foglalatosságot fogadom el,és azt se várom el,hogy kitűnő legyen. Elég ha szimplán magához képest jól teljesít.

Tudom,hogy mind az előnyére válhat,de én azon az elven vagyok,hogy addig legyen gyerek,amíg megteheti. Játsszon,nézzen mesét. A férjemmel nem tudunk egységre jutni,mert én nem akarom,hogy a gyerekem teljesen lefáradjon. Egybe beleegyezek,amit a kicsi választ (vagy nyelv,sport,hangszer,esetleg valami tánc vagy más szakkör) de többe már tényleg nem. Ez is heti minimum két nap lenne. Ti hogy egyeznétek ki ilyen ügyben? Esetleg veletek volt olyan,hogy fontos kérdésnél nem értettetek egyet? Hogy oldottátok meg?

Köszönöm a válaszokat


2012. ápr. 1. 22:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ne félj, a férjed is ráfog jönni, hogy elsőben nem lesz olyan nehéz a suli (remélhetőleg) hogy otthon is plusz 3 órát kelljen a gyereknek rá tanulnia.

Az egyebek pedig kipróbálhat dolgokat, főleg ha a gyerek már az elején bevállalja, tetszik neki. Ha valami nem tetszik, akkor azt egyelőre kihagynám, nem kell a sokmindent egyszerre. FŐleg hogy ha elkezdi amit nem is akart, ne kelljen abbahagyni netán mégis, mert azt valóban meg kellene neki tanítani, ha valamit elkezdünk abból nem lépünk csak úgy bármikor ki.

SZeritnem hosszútávról beszélt a férjed, nem biztos, hgoy rögtön az első osztályról, hgy mindent rázúdítunk. Főleg ha esetleg tényleg többet kell vele otthon tanulni, akkor mégis a tanulás legyen az első, ne a külön programok. Azokat fokozatosan mikor már egyet megszokott az otthoni tanulást, utána el lehet kezdeni.

2012. ápr. 2. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
69%

Annyit tegyen a gyerek amennyit ő szeretne és amennyit ő megbír. A férjednek meg kell értenie, hogy NEM terhelheti túl a gyereket, mert minden a visszájára fog fordulni. Amint lefárad és nem teljesít maximumon kezdődnek a tanulási nehézségek, iskola kerülés stb. Főleg ha látja, hogy otthon a szülőktől csak nyomást kap és semmi mást, elmegy a kedve és akkor vége. Főleg első osztályban nem ajánlatos ennyire megterhelni a gyereket.


Ez igazából nem is Rólatok és a kompromisszumokról szól, hanem a gyermek érdekeiről.

Kérdezzetek meg egy pszichológust vagy fejlesztő pedagógust, ugyanezt fogja mondani.

Üdv. egy pszichológus

2012. ápr. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!