Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, hogy...

Mennyire normális, hogy ennyire skótok a szüleim?

Figyelt kérdés

Már az elején leszögezném, hogy nagyon jó az anyagi helyzetünk, tudom, hogy mennyi bevétel-kiadás van, és a megtakarítás, az elköltetlen pénz 200.000 ft körül van.

Ha félévente szeretnék venni 1-2 2000 ft-ot felsőt, akkor apa már húzza a száját, hogy minek kell nekem már megint új ruha (az kicsit sem zavarja, hogy lógnak rajtam, mert fogyok). Most csak példának hozom fel, de Nike cipőt még fel se próbáltam, hiszen ő 5000 ft-nál többet nem adna ki egy cipőre nekem... Pedig kb 1,5 évente kérek új cipőt..


Ne értsetek félre, nem akarok Nike cipőt venni, ez tényleg csak egy példa volt. Felsőt nem vehetek 2000 ft-nál drágábban, mert a saját pénzemből kéne kifizetnem (évi 5000 ft saját pénzem van, amit telefonfeltöltésre költök hiszen azt sem tölti fel).


Amióta az eszemet tudom, apa ilyen, és érzem, hogy én is kezdek ilyenné válni.. Például mostanában reggelente nincs itthon kaja, kapok 500 ft-ot, de inkább nem eszek és elrakom a pénzt..


17/L


2012. ápr. 2. 15:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neked egy anyukád, akitől kérhetnél?
2012. ápr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De csak apa dolgozik, anyának nincs félretett pénze
2012. ápr. 2. 15:21
 3/19 anonim válasza:
100%
Minél több van valakinek, annál fukarabb. Legalábbis általánosságban ez a jellemző. És az a baj, hogy - ahogy írtad - Te is kezdesz ilyenné válni, szóval a példa ragadós...
2012. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én nagyon nem akarok ilyen lenni, de már lelkiismeret-furdalásom van, ha veszek egy felsőt. Pedig tényleg nem vásárolok sokat, van 7 felsőm meg 2 gatyám és ennyi...
2012. ápr. 2. 15:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

:) CSAK AZÉRT van ennyi megtakarításotok, mert a szüleid úgy csinálják, ahogy.

majd fogsz még ennek örülni, hiszen (valószínűleg) rád gyűjtenek - jó lesz majd, ha nem egy nagy adag hitellel, hanem egy szép kis összeggel kezdheted az életed az iskolák után

2012. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Abból a havi 200.000 ft-ból igazán lehetne valami szép ruhám mondjuk, meg esetleg megkaphatnám az ob tampont, nem csak a naturellát, ami szerintem nagyon sz@r.
2012. ápr. 2. 15:28
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Apukád ezt hozta otthonról!Megváltoztatni nem tudod de azért tégy egy próbát!Ülj le vele beszélni.Értesd meg vele,hogy az idők változnak.Te sem akarod két kézzel szórni a pénzt,csak vannak igényeid.Kérd meg anyukádat beszéljen vele ő is.Hát ha ketten megtudjátok puhítani.Sok szerencsét :)
2012. ápr. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Anya is az utóbbi 1 évben olyan lett, mint apa :(
2012. ápr. 2. 15:29
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem biztos, hogy neki gyűjtenek, ha így lenne, nem hiszem, hogy pár havonta sajnálni kéne a gyerektől azt a néhány ruhát. Nem tudom, de nekem az ilyen hozzáállás annyira furcsa volt mindig...
2012. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak apudnak van munkája, akkor teljesen érthető, hogy ennyire spórol, és sajnálja a pénzt hülyeségekre, hiszen ő sem halhatatlan, nincs immunitása a betegségekre, és talán a munkanélküliség ellen sem, ráadásul az egész család megélhetése az ő kezében van. Kell a tartalék. Nem is tudhatod, hogy pontosan mire költenek, mennyi megy el kajára stb, mert a számlákat még össze tudod adni, ha látod a kivonatot, de a többi apróság az sokszor követhetetlen annak, aki nem a kifizetésükkel foglalkozik.

Nyilván praktikus ember: mi nők szeretünk öltözködni, stb, vannak viszont olyanok, akik a ruhákban csak a praktikumot látják, nem zavarja őket, ha kinyúlt, kopott, színben nem összeillő...lényeg, hogy a funkciónak megfelel. Hogy miért ilyen, azt csak a közvetlen környezete tudhatja, hiszen ők ismerik, de te ezen nem tudsz változtatni, hiába is próbálnál ellene lázadni. Majd ha lesz saját kereseted, azt úgy osztod be, ahogy akarod. 17 éves vagy, lehet diákmunkázni, és akkor nem kell tőle kérni. Jövőre meg felnőtt leszel, élheted úgy az életed, ahogy akarod.

2012. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!