Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Félek, hogy...

Mit csináljak? Félek, hogy így el fogom veszíteni a páromat!

Figyelt kérdés

Friss diplomásként már fél éve nem találok munkát. Rettenetesen megvisel a dolog. Már ott tartok, hogy utálok emberek közé menni, mert úgyis az első kérdések között szerepel: "Na találtál már munkát?" Aztán persze jön a szánakozó tekintet. Szüleimtől folyamatosan azt hallgatom, hogy kezdésnek bármilyen munka jó, és szerintük adjam lejjebb az igényeimet. (Előfordulhat, hogy ez lesz):S

Párommal kapcsolatban van a legnagyobb probléma. Ő látszólag megértő velem, azt mondja előbb-utóbb úgyis találok munkát és ne keseredjek el. De én mégis azt veszem észre magamon, hogy rajta vezetem le a feszültséget. Semmi nem tetszik nekem és állandóan azon nyavajgok neki, hogy annyi pénzem sincs hogy egy ruhát vegyek magamnak.......

Azt mondja egyre hisztisebb leszek és volt már olyan is hogy azzal poénkodott, hogy ha már nem bírja elviselni a hisztijeimet szakít és nyugta lesz(Persze hatalmas mosollyal a képén tálalja és utána bújik hogy csak viccelt). Ő ezt viccnek szánja, de az én túlérzékeny állapotomba még hetek múlva is ezen kattogok.

Mindent túl érzékenyen veszek és azt érzem senki nem ért meg!

Félek tőle, hogy kezd besokallni belőlem! Mit gondoltok?



2012. ápr. 2. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Igaza van,ha nincs munkád,ne azon nyavalyogj,hogy nem tudsz ruhát venni.

Azt értem, hoyg ez miatt feszült vagy,de akkor valószínűleg a szüleidnek van igaza, és az igényekből kellene lejjebb adni!

2012. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát az igényekből egyenlőre ne adj le, majd ha már kb 1.5 éve nem találsz semmit.Nem lesz gyakorlatod! 5 év múlva pl jól fog hangzani az állásinterjún, ahol pl. ügyvédnek jelentkezel: eddigi 5 évben részmunkaidős árufeltöltő voltam a t.sco-ban, vagy takarítónő voltam egy irodaházban, esetleg gyártósoron fékcsöveket csomagoltam. Ne indulj el a lejtőn, amíg nem muszáj!
2012. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

menj el valami telefonos bohócmelóra, igaz nem egy álomfizu, és nem is nagy presztízs, de munka, és pénzed lesz belőle. talán az önbecsülésed is helyre jön.

nem lehet a Nemzeti bank vezérigazgatójaként kezdeni...


nekem sincs most melóm, de gőzerővel keresem. szerencsére a párom megértő, de nekem is egyre kellemetlenebb, h itthon ülök, takarítok, főzök, és ezen kívül semmit nem tudok felmutatni.


egyébként milyen diplomád van, hol végeztél? milyen meló érdekelne?

2012. ápr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2.! sokkal jobban harapnak a HResek, ha azt látják, h 1.5 évig nem volt melód, mintsem ha volt valami, még ha nem is egészen szakmába vág.

munkaadóként én sokkal többre értékelném azt, aki bármilyen melót elvállal az otthon ülés helyett, mintsem azt, aki 0 munkatapasztalattal odaáll, hogy ő akkor most szeretne az álomfizetésért az álommunkahelyen dolgozni.

2012. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2.

Az önéletrajzában biztos jól fog mutatni, hogy semmit nem csináltam, mert nem volt megfelelő, ami a szintet veri. Vállaljon el valamit és ha talál jobbat, akkor menjen, már csak amiatt is, mert teljesen depi lesz.Jobban látja a világot, ha van napi dolga, és legalább ruhája is lesz.

2012. ápr. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Figyi nagyon sokan így vannak. Én is dolgoztam így gyárakban, stb stb. nekem is ez a véleményem, hogy ez az önéletrajzban xart nem ér ha beírja az ember. márcsak azért sem, mert tapasztalatnak olyannak kell lenni, amire jelentkezel, amit ott tudsz kamatoztatni, szóval az, hogy mégis dolgoztál az a lóvé miatt lehet csak jó, de a hr-esek nagyívben tesznek arra, hogy te nem lustiztál otthol, hanem dolgoztál valahol. Sajnos ez az igazság.
2012. ápr. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Közgazdász (HR) diplomám van! Nem egyből egy vezetői székbe akarok beleülni. Igazából HR-es munka érdekelne, mert már tanulni is nagyon szerettem, nagyon szeretnék ezen a területen munkálkodni.

Bármilyen irodai munka is érdekelne, titkárnő stb.stb. És tisztában vagyok azzal is hogy a kezdő fizetésem nagyon kevés lesz, de számomra az legyen a lényeg hogy munkatapasztalatot szerezzek.

Munka mellett még szeretnék nyelvet tanulni vagy levelezőn másod diplomát szerezni, hogy "egyszer vigyem valamire".

De már közel állok ahhoz is hogy beadom a jelentkezésemet egy call centerbe, bár utálnám azt a munkát de nem ülhetek tovább itthon.

2012. ápr. 2. 20:15
 8/12 anonim ***** válasza:
A te esetedre mondható, hogy még időben felismerted a problémát. Még nincs veszve a dolog, hát változtass a hozzáállásodon a párodhoz.
2012. ápr. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincs pénzed, akkor kezdésnek megteszi nem annyira jó munka is, csak keress vele pénzt. Közben lehet keresni másik munkát. :) De ha dolgoznál, lenne pénzed, és levezetnéd a feszültséget is.
2012. ápr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, csak tod sokan gyárakba kötnek ki és nem biztos, hogy azért, mert kettes diplomája lett, akár közgáz, vagy mérnökivel is. Sok sikert neked, de én pl ha érdekel, két tanárival négy év alatt egy évig tanítottam most másoddiplomát kezdtem el távoktatásba környezetvédelmit, és már most nem bíztatnak ezzel sem. gyárba meg már rühellek lenni. Csak a gúnyolódást hallom. Ilyen irodait én is eltudnék viselni átmenetileg, de egyszer hívtam fel ilyet, kiderült, hogy fazekakat kéne ajánlgatni telefonon. :S
2012. ápr. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!