Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házisárkány vagyok, vagy a...

Házisárkány vagyok, vagy a férjem nem elég felelősségteljes?

Figyelt kérdés

Férjem cégénél (hosszú évek óta ott dolgozott)tavaly december közepén leállt a munka,előbb fizetésnélküli szabadságra,majd január végén munkanélkülire segélyre küldte őket a fönök azzal az ígérettel,hogy március elején újra dolgozni fognak,ezidő alatt a férjem egy munkahelyet nézett meg csak.Már rég elmúlott március eleje és a fönöke azt mondta nem tud mit mondani,egyszerűen nincs megrendelés a válság miatt,nem tudja,hogy vissza tudja e venni majd.

Lassan lejár a munkanélkülije és munka sehol a látthatáron,iszonyú hónapok voltak ezek ,mert így nélkülözni sohasem nélkülöztünk életünkben.

Megoldás sehol,nem is nagyon járt utánna a férjem,hogy új munkahelyet találjon ,egy helyre ment el csupán.

Helyette a házunkon csinált sok mindent míg itthon volt.


Ha szóba merem hozni,hogy ez így nem mehet tovább felemeli a hangját és arra hivatkozik,hogy dolgozna ő,de nem értem meg,hogy válság van,nincs munkalehetőség.


Az én béremből nem tudom eltartani egyedül a férjemet a gyerekeinket,egyre több számlát halasztgatok...nagyon el vagyok keseredve.


2012. ápr. 3. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Én nem bírnám, ha nekem kellene a családot eltartani.A férjem egyszer eljött egy munkahelyről xy okok miatt, egy hétig sem volt munkanélküli!Azt mondta, amíg nem talál munkát, megy dolgozni benzinkútra!Dolgozott,és amint talált jobbat, lépett, de nem itthon ücsörgött.Nem szégyen a munka.Az a szégyen, ha valaki nem dolgozik.Én nem tűrném el!!!
2012. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Ne piszkáld a férjed, szerintem elég megalázó így is neki! Nyugodtan üljetek le beszélgetni a dolgaitokról. Mond el neki a problémákat, pl. hogy nem tudjátok a számlákat sem fizetni már. Igenis kell, hogy keressen állást. Tudom, hogy nagyon nehéz, én is így vagyok vele. Csak nálunk én vagyok a nő. És én is el vagyok keseredve, mert munka semmi, még takarítás sem! Rengeteg helyre elküldtem az önéletrajzomat, de még válaszra sem méltatják az embert.
2012. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt mondja,hogy nekem könnyű,mert nekem az életben mindig mindent a fenekem alá adtak,ahogy végeztem azonnal volt munkahelyem és már nagyon régóta ott dolgozom és hogy majd én is megtudnám,hogy ha egyszer munkanélkülire kerülnék.


50.000 Ft munkanélkülit kap csupán és lassan ez is lejár neki.


Azt mondja nekem,hogy képtelenség már hallgatni tőlem,hogy folyton ezen sápítozom,majd csak lesz valahogy,értsem meg,hogy most ilyen gazdsági helyzet van.


Én ha munkanélkülire kerülnék,azonnal mennék keresni munkát,egy napot nem várnék vele,nem várnék hónapokig.

2012. ápr. 3. 12:19
 4/14 A kérdező kommentje:

"Nyugodtan üljetek le beszélgetni a dolgaitokról. Mond el neki a problémákat, pl. hogy nem tudjátok a számlákat sem fizetni már. Igenis kell, hogy keressen állást"


Már számtalanszor próbáltam tudatosítani benne,hogy nem tudom így még a számláinkat sem rendezni,mindig iszonyú ideges lesz,ha szóba hozom ezeket a dolgokat és azt mondja,hogy nem lehet kibírni ezt az itthoni légkört.


Te folyamtosan keresel munkát,ő viszont alig tett valamit ezügyben.

2012. ápr. 3. 12:22
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Tedd össze a két kezed, hogy nem Te vagy ilyen helyzetben! El sem tudod képzelni, milyen érzés ez, és még ráadásul nem hogy mellette lennél, még le is nézed, meg jól beszólogatsz neki, hogy még kínosabban érezze magát szerencsétlen. Tudod, jóban-rosszban-szegénységben-gazdagságban... Ez most egy ilyen időszak, át kell vészelni, és maximálisan támogatni Őt. Érdekes, ha nők vannak otthon, azt mindenki megért, meg sajnálja nagyon, de ha egy férfi kerül ilyen helyzetbe, még ha átmenetileg is, azt már elmondják mindennek.
2012. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
igen, jó lenne, ha legalább próbálkozna. Gondolom te sem szekálnád, ha naponta 10 önéletrajzot küldene szét. De így, hogy nem keres eszeveszettül munkát, miközben nélkülöztök, ez sajnos elég önző hozzáállás, jó lenne, ha nem az egóját kellene ápolni, mert nem csak ő a vesztes ebben a szituban és ezt nem engedhetitek meg magatoknak.
2012. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%

Valami oknak kell lennie, hogy igy áll a dolgokhoz. Ne adj neki enni, és akkor megérzi, ha üres hassal alszik el.

Csak itt az a baj, hogy valóban nincs munka?,vagy vágyik még egy kis pihenõre?Viszont azt irtad a lakásban sok mindent megcsinált.

2012. ápr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Tényleg olyan nehéz elhinni, hogy 2 hónap alatt nem lehet állást találni 15%-os munkanélküliség mellett?
2012. ápr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Én nem értem a válaszokat, komolyan.... Nem az a legnagyobb baj, hogy nem dolgozik, hanem hogy nem is keres! Ha keres és nem talál, az más. Azt meg lehet érteni. De az hogy otthon ül, nem is keres munkát ha meg a felesége felveti, hogy nem fognak naponta 10en kopogtatni hogy jöjjön már dolgozni, az nincs rendben.


Kérdező,

vonj meg tőle dolgokat. Cigi, alkohol, olyan étel ami drágább de nagyon szereti. Váltsatok olyan tv-csomagra, amiben nincsen sport.

Ha a gyerekek és a munka mellett van energiád, küldd szét te az önéletrajzát, regisztráld álláskereső oldalakra.

2012. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végzettsége van? Keres munkát vagy csak kivár?
2012. ápr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!