Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tagadja le a nagynéném,...

Miért tagadja le a nagynéném, hogy alkoholista?

Figyelt kérdés

Elég nyilvánvaló, hogy alkoholista, mert már a kinézetén is látszik. És annak ellenére, hogy én személyesen is láttam már néhány estén, ahogy leissza magát, ő folyamatosan tagad, sőt, ha egyáltalán témába kerül az alkohol, egyből vádaskodni kezd. Az érvei: 1. sose láthatta senki részegen a munkahelyén. Ez igaz. 2. ő nem iszik soha töményet, csak bort. Ez is igaz. De ha minden este leissza magát, akkor alkoholista, nem? De akkor miért tagadja? Így nem tudunk segíteni neki.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. ápr. 5. 08:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
tagadás, majd elfogadás és utána tervezze meg a kigyógyulást. Persze, hogy tagad, az ilyen szenvedélybetegek azt hiszik, hogy uralják a dolgot. Közben meg nem. Az alkohol egy idő után a piros pirrel az arcon, a szem sárgulásával simán kivehető egy embernél.
2012. ápr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

általában sehogy sem tudsz segíteni az alkoholistán,

főleg nem szépszóval,

az meg ,hogy nem ismeri el a hibáját,az egy teljesen természetes emberi viselkedés,

minek is vallaná be nektek ,hogy ő tényleg egy alkesz,hisz ebből haszna nem lenne semmi

2012. ápr. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki szépít aki iszik. Nem iszok annyit, nem iszok töményet, nem rúgok be csak lazítok, stb. Aki két sört vall be az négyet iszik, aki három pohár bort vall be, az egy litert meg tud inni. Tapasztalat.
2012. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
Azért tagadja le....mert az. Hidd el ,sajnos tapasztalatból mondom, nagyon nehéz kimondani azt,hogy :alkoholista vagyok.Bár én már 3 éve nem ittam egy kortyot sem ,de ezt sosem szabad elfelejtenem.A vádaskodás meg egy alapvető védekezési forma,amíg magával el tudja hitetni,hogy nem az addig nem tudsz mit tenni.Azt pedig,hogy hogy lehetne segíteni rajta.... hát az teljesen emberfüggő, hiába írtak tele több száz könyvet,nincs rá tuti recept.Talán az egyik legjobb mód,ha összejöttök akiket a legfontosabbnak tart az életében és figyelmeztetitek,felsoroltok pár érvet a pia ellen.Csak arra vigyázz,h ne legyen közhelyes,azokat szerintem hallotta már.Sok sikert.
2012. ápr. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Első: pontosan! Sárgás fakó bőr, piros foltokkal; és ráadásul ha este hív minket telefonon, a beszédén is hallani, hogy nem józan.

Második: de hát nem lenne neki is az az érdeke, hogy meggyógyuljon? Nem vagyok hajlandó beletörődni, hogy nem lehet segíteni rajta.

Értsétek meg: egy nagyon jó, szeretetre méltó emberről van szó egyébként. És attól félek, hogy ha így halad, el fogjuk veszíteni!!

2012. ápr. 5. 08:25
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egyedül él? Mert azt én is megfigyeltem, hogy bánatában is elkezd inni az ember, ha egyedül van, hogy csináljon valamit, stb stb
2012. ápr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Harmadik: pontosan ez történik! Hazudik, és azt veszem észre, hogy saját magának is. Mintha ő is elhinné, hogy nem is alkoholista, pedig ő aztán csak tudja, hogy mennyit ivott.


Negyedik: nagyon köszönöm a válaszod! Megkérdezhetem, hogy neked mi segített abban, hogy abba tudd hagyni? Meg tudod, az a gond, hogy a nagynéném elég idős is már; hatvan éves, és nem hiszem, hogy ebben a korban olyan könnyen változik az ember, ha valamit már megszokott. :(

2012. ápr. 5. 08:31
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem egyedül él, van egy nagybátyám is, de ő nagyon súlyos beteg, szinte alig tud a világról. Amúgy az is lehet, hogy épp ezért iszik bánatában, de ezzel nem oldja meg a problémát.
2012. ápr. 5. 08:32
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Szegény. Túl nagy a teher rajta. Márpedig be kell valahogy ismertetni vele, hogy baj van, vagy lesz!Semmiképp nem vádaskodva, hanem segítő szándékkal, bár gondolom ez így van. Kezdetben talán nyugtató teákkallehetne felcserélni, ha még nem olyan súlyos a helyzet. Enyhíti a feszültséget,ésaz ivás (tea!), mint pótcselekvés megmarad. Be kell ismernie, addig nincs segítség!
2012. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Figyi. szép dolog, hogy akarsz amúgy segíteni de akkor tod sok rajta a teher amúgy ezek szerint és lelkileg így könnyebb neki feldolgozni meg hát hatvan évesen ha régebb óta iszik, nehezebb valamit egyáltalán be is látni vagy valamiről leszokni.
2012. ápr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!