Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tagadja le a nagynéném,...

Miért tagadja le a nagynéném, hogy alkoholista?

Figyelt kérdés

Elég nyilvánvaló, hogy alkoholista, mert már a kinézetén is látszik. És annak ellenére, hogy én személyesen is láttam már néhány estén, ahogy leissza magát, ő folyamatosan tagad, sőt, ha egyáltalán témába kerül az alkohol, egyből vádaskodni kezd. Az érvei: 1. sose láthatta senki részegen a munkahelyén. Ez igaz. 2. ő nem iszik soha töményet, csak bort. Ez is igaz. De ha minden este leissza magát, akkor alkoholista, nem? De akkor miért tagadja? Így nem tudunk segíteni neki.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2012. ápr. 5. 08:09
1 2
 11/17 anonim válasza:

Nekem? Hát eljártam AA- ra eredmény nélkül,olvastam könyveket de semmi,láttam halálos balesetet ittas vezetővel az se rémített el( akkor).Egy kedves barátom, nálam fiatalabb ,halt meg infarktusban (37 évesen).Valószínüleg

az elvonás miatt kapott infarktust a lakásában.(ezért fontos az orvosi kezelés a leszokás alatt) Ezért mondom,h személyfüggő.Van akinél beválik az AA,vagy egy sokkoló esemény,van akinél a közeli rokonok-barátok közbelépése kell.Az első és legfontosabb a beismerés-beismertetés.

2012. ápr. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ennyire nem egyszerű sajnos. Te kívülről látod, objektíven, ő viszont nyakig benne van és érintett. Kicsit olyan, mint egy szerelmes ember, aki az istennek se látja, hogy gáz a partner, miközben mindenki másnak nyilvánvaló a környezetében.


De hogy saját példát mondjak: dohányzom. Nem befolyásolja úgy a tudatot, mint az alkohol vagy a kábítószer, de ugye ez is szenvedélybetegség. Évekig szentül meg voltam győződve róla, hogy bármikor le tudnám tenni.

Aztán egy műtét előtt mondták, hogy az altatás miatt néhány héttel korábban le kellene tenni. Hát, nem sikerült. Szerencsére nem zavart be a műtétbe, de akkor szembesültem vele, hogy áltattam magam.


Nekem szintén a nagynéném volt alkoholista. 15-20 évig. Szerintem unalmában kezdett el inni, mert egy kis faluban élt, a férje külföldre járt dolgozni, így keveset volt otthon. Ő meg társaság híján a borosüvegekkel barátkozott, amiből az évek során masszív alkoholizmus lett.

Az egész család próbált segíteni, szép szóval, keményen, kérlelve, fenyegetve, mindenhogy. Rendszeresen járt pszichiátriára, ahol kezelték is. Beültettek egy chip-et a bőre alá, amit később kivágott a saját bőréből.


Egyszer elesett, beverte a fejét, bevérzett az agya. Gyorsan kórházba vitték, agyműtét, megmentették.

Rá néhány évre megint elesett, hanyatt vágódott, beverte a fejét. Járókelők segítették fel, azon kívül, hogy volt néhány csepp vér a hajában és kissé zavart volt, úgy tűnt, hogy nincs baja.

Két nappal később nem tudták felébreszteni reggel. Mentő vitte el, délután már hívták apámat, hogy menjen be gyorsan elbúcsúzni.

Akkor volt már az ödéma az agyában, hogy túl nagy területet pusztított el, már nem volt műthető. Néhány órával később elhunyt.

2012. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Így van ahogy leszokott barátunk is írja. Beismerés az első lépcső. Csak remélhetőleg nem tagadós, megsértődés lesz e az eredménye ha erőlteti az ember neki.
2012. ápr. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam neki szép szóval is mondani már, de erőltetni nem akarom, mert azzal szerintem nem mennék semmire.


Amit az előbb (8:50) a nagynénédről leírtál, nagyon durva! Az én nagynéném is el szokott esni, de nem az utcán, hanem otthon. És olyanokat mond, hogy vizes volt a padló, meg beakadt valamibe a papucsa... szóval teljesen hihető dolgokat, de mi azért gyanítjuk, hogy nem csak az lehet a háttérben. Szerencsére neki még komoly baja nem lett ennek következtében.


Egyébként mindannyiótokat felpontoztalak, mert nagyon sokat segít minden válasz. Köszönöm.

2012. ápr. 5. 08:57
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hol esik el, az lényegtelen. Ő is sokszor esett el otthon is.

Tény, hogy a halálát okozó esés bárkivel megtörténhetett volna, alkoholos befolyásoltság nélkül is. Viszont ő növelte az esélyét azzal, hogy eleve részegen indult el egy meredek úton (hegyvidéki falu).

A laborleleteit ismerve, ha nem ez a baleset viszi el, akkor a mája 1-2 éven belül felmondta volna a szolgálatot, vagy más, alkoholhoz köthető megbetegedése lett volna.


Pl. egyik veszély, hogy az alkoholisták folyadék- és táplálékbevitele egy idő után az alkoholra korlátozódik. Se vitamin, se ásványi anyagok, se víz. Gyakorlatilag folyamatosan ki vannak száradva, mivel az alkohol vízhajtó hatású. (Gondolj bele, ha te iszol, te is gyakrabban jársz WC-re, reggel pedig ki vagy száradva.)


Ugye aki csak alkalmanként iszik, az legkésőbb másnap reggel azonnal pótolja a folyadékot, míg egy alkoholista inkább még több alkoholt visz be.



Egyébként az nekem is meglepő, hogy mennyit kibír az emberi szervezet. Ha belegondolok, hogy milyen kellemetlen egy macskajaj, nehéz elképzelni, hogy napi szinten egy ilyen hogy bír a szervezet.

2012. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Úristen ez nagyon kemény, amit írsz! A nagynéném szokta mondani, hogy azért se aggódjunk érte, mert neki a bor, olyan, mint a víz. És erre most leírod, hogy víz helyett is alkoholt iszik, és hogy ez milyen káros. :O

Amúgy az a fura, hogy reggel, ha beszélünk vele, nem szokott macskajajosnak tűnni. Én mondjuk még csak ritkán ittam, de reggel elég piszokul éreztem magam utána. Jó, a nagynéném is mond néha olyat, hogy reggelente fáj a feje, meg zsibbad a lába, de tudod, erre is mindig ráfogja, hogy pl. front van, vagy csak elaludta a lábát. Ez a legrosszabb, hogy mindig van valami teljesen logikus kifogása, ami után én érzem magam szemétnek, hogy ilyent feltételezek róla. Csak túl sok a „véletlen egybeesés”, és a családban mindenki összesúg a háta mögött, hogy „Na, XYka már megint ki van ütve”.

2012. ápr. 5. 09:21
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szervi betegség előfordulhat alkoholtól függetlenül is bárkinél. Viszont alkohollal kombinálva gyorsabban romlik az illető állapota.

Ez a lábzsibbadás érrendszeri problémára utal, aminek kifejezetten nem tesz jót az alkohol.


De a lényeg: unszolásra nem látja be senki, sőt, van egyfajta pszichológiai védekezés ilyenkor. Még a túlsúlyos embereknél is nagyon gyakori, hogy "de hát én alig eszem, mégis kövér vagyok", aztán ha egyszer valaki összeírja, kiderült, hogy a francokat eszik keveset.


Tehát még ilyen dolgokban is megjelenik a tagadás, bagatellizálás. Sokat nem tudtok tenni, amíg saját belátásától vezérelve fel nem ismeri, hogy alkoholista. Ez külső nyomásra biztosan nem működik. Amíg ő nem szembesül azzal, hogy nem csak "néha iszom", hanem valóban átcsúszott alkoholizmusba, addig tehetetlenek vagytok.


Bizonyos fokú tolerancia is kialakul az alkohollal szemben egy idő után. Ez megfigyelhető a nem alkoholistáknál is. Aki évente egyszer iszik, az két sörtől is fejre áll, aki rendszeresebben fogyaszt alkoholt, "edzettebb", az több feles után is képes még aránylag józanul viselkedni.


Ha valaki már alkoholista, akkor egyre nő a toleranciaküszöb és egyre többet iszik ugyanahhoz a hatáshoz. De ez évek alatt alakul ki. Tíz év után egy "este egy pohár bor"-tól el lehet jutni az "egy üveg tömény esténkén" esetig. Akkor már az egy üveg tömény vált ki olyan hatást, mint korábban a pohár bor.

2012. ápr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!