Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg a...

Hogyan értethetném meg a Párommal, hogy nem jó Nekünk, ha az Anyjánál maradunk?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet egy férfit meggyőzni arról,hogy ideiglenesen ne az Anyjánál lakjunk? Mert az tudom,hogy nem jó megoldás,ha nap mint nap panaszkodom...


De Én tartom rendbe az egész nagy emeletes házat,az Anyja 1 poharat nem mos el,mióta ittvagyunk,oké,hogy jelenleg nincs munkám,de az álláskereséssel is sok idő megy el és egy fikarcnyi hálát nem látok az Anyja felől,sőt utasítgat,nempedig megkér,ha akar valami PLUSSZ-t (pl. jön hozzá ma fél 6-ra vendég és este miközben pihizett, holott fél4-kor már itthon van a munkából, rámszólt,hogy JÓL söpörjem majd ki a nappaliba a szőnyeget,mert napok óta ahogy ott fekszik összemorzsázta... Mi van???Hát miért nem csinálja meg? És ha már nem csinálja meg,miért nem tud mondani 1 légyszivest? De volt már példa arra is,hogy 1-szer kitalálta Ő főz másnap,káposztástésztát. Majd mikor hazajött a munkából,közölte,hogy dehát nincs olyan tésztája és HÚZZAK már ki a boltba!:O De egyébként MINDEN NAP Én főzök MINDENKIRE a Mi pénzünkből.

Most Én vagyok túlérzékeny?Mert nem hiszem...

Akkor a beteg Anyja (a Nagymama),akit most műtöttek is egész nap Rám van hagyva,Én szolgálom ki,de tényleg körbeugrálom,ez nem esik nehezemre...de ma pl eldugította a WC-t és Ő ugye nem tudja megcsinálni,mert nem tud sokat állni,a WC nyakig szar volt mire lementem,oké megcsináltam,az egészet kitakarítottam.Ahogy ezzel végeztem szólt a Nagyi,hogy gyorsan vigyek lavórt,mert bekakált...hát ezt nem részletezem...de a végén még azt is meg kellett néznem,szaros-e a segge,mert nem látja jól meg tudta-e mosni.

És mi van ha ez megismétlődik,vagy mi van ha ez rosszabb lesz? Ez tényleg az Én feladatom azért,mert épp itt lakunk és Én vagyok itthon?


Azon kívül azt még nem mondtam,hogy azért kényszerültünk ide,mert bedőltünk a házhitellel...azt kiadtuk albérletbe...s építkezni szeretnék,de amíg nem gyűjtjük össze rá a pénz,ideiglenes megoldásként valahol laknunk kell. Az Én családom felől,mehetnénk 2 helyre is és mindkét helyen nyugodtabban lehetnénk,de a Párom csak az Anyjához volt hajlandó költözni.

Holott Ő egész nap nincs itthon,Ő tényleg este jön haza a munkából és nem lát ebből az egészből semmit,nem panaszkodhatok Neki minden nap a kis sérelmeimről!

De se spórolás se idegállapot szempontjából nem jó Nekünk itt (arról még nem is beszéltem,hogy az Anyját ezek mellett még anyagilag is KELL támogatnunk...) és egyébként a Párom is azt mondta,hogy nem érzi itt jól magát,de azért annyira eddig még nem rossz Neki,hogy a továbbköltözés gondolata felmerüljön. Ezt hogy érhetném el Nála panaszkodás nélkül?


Bocsánat,hogy hosszúra sikerültem...


2012. ápr. 5. 13:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
63%
hova szeretnél menni?albérletbe?
2012. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Írtam:),hogy az Én családomhoz 2 helyre is mehetnénk...
2012. ápr. 5. 13:39
 3/31 anonim ***** válasza:
92%

Egyszerűen kerek perec mondd meg neki, hogy nem bírod idegekkel ami az anyjánál megy.

Nem kell részletezni, nem kell panaszkodni, megmondod a férjednek hogy te most költözöl haza, vagy jön, vagy marad takarítani a nagyi után a vécét.


Az én párom rögtön megértette.

2012. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%
Vedd a cuccod, es menj.Madj megy utanad o is.
2012. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
91%

Ha a családodnál van helyed, helyetek, menj egyedül, ha akar utánad megy.

Valóban kihasználnak, mert a leirásaid alapján nagyon odaadónak tünsz és ezt ki is használják. Az anyósod foglalkozzon az anyukájával.

2012. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Jaj nagyon köszönöm,hogy méltattatok elolvasni!!!!:)

Hát Én ilyen drasztikusan nem merném szerintem...még...mert amúgy csak 3 hete lakunk itt...ezt a verziót,szerintem csak akkor lennék képes megcsinálni,ha már nagyon kilennék.


Egyébként meg ha csak annyit mondanék a Páromnak,hogy "nem bírom ami itt megy" akkor úgyis kitérne a részletekre és abból meg lenne egy ilyen nagy panaszgömb,amit fent is láthattok.:)S ezt nem akarom már minden nap...

2012. ápr. 5. 13:51
 7/31 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg azt tudnám még javasolni, hogy találj ki valami megható történetet, hogy miért muszáj a családodhoz költöznöd, de őt nem akarod otthagyni, jó lenne ha veled jönne :)

Ha egyeztetve van, lehet egy kicsit kamu is, de ha mondjuk olyat mondasz mint pl. jajj de egyedül érzi magát anyukád, akkor azzal lehetetlenség lebukni :)

2012. ápr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
89%
Mennék szélsebesen,ha akar majd megy a párod is.
2012. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

akkor mit akarsz?

vagy lépsz vagy maradsz.ha most maradni fogsz soha többé nem lesz bátorságod mert mindig találsz kifogást hogy most ezért meg azért nem jo.pakold össze a cokmókod és meny ha szeret és megért majd beszéltek,ez a te életed és neked kell döntened hogy házvezető nő leszel vagy feleség.

2012. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
A kamu Nálam kizárva. Szerintem este ha hazajön a Párom,majd normálisan megpróbálom Tőle megkérdezni,mit szólna a továbbmenetelhez...Meg akkor elmondom Neki,hogy a Mamája nincs olyan jól,mint ahogy azt gondoltuk...hátha ez elég indok lesz.
2012. ápr. 5. 14:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!