Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értethetném meg édesany...

Hogyan értethetném meg édesanyámmal, hogy túl sokat és túl hangosan beszél?

Figyelt kérdés
Az elején még azt hittem, hogy azért beszél annyit, mert örül, hogy végre nincs egész nap egyedül (édesapám még dolgozik), de már fél éve itthon vagyok én is és a helyzet nem változott. A szomszédok is szóltak, hogy próbáljunk vele valamit kezdeni, mert a dolog már régóta tart és hajnal 5-kor nem szeretnek édesanyám hangjára kelni... Sokszor próbáltam vele erről beszélni, de szerinte nem beszél hangosan (nem hall már jól, de nem ismeri el) és nem is beszél sokat, csak amennyit kell. Már zsong a fejem és szörnyű dolog, de néha igyekszem elkerülni a társaságát. Édesapám beletörődően elfogadja a dolgokat, azt mondja, megtanulta nem meghallani amit mond. Van valakinek hasonló tapasztalata? Mit tudnék tenni?
2011. aug. 12. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A romlott hallására hívd fel valahogy a figyelmét. Beszélj nagyon halkan, nézd nagyon halkan a tévét, hallgasd nagyon halkan a rádiót, hátha meglepődik, hogy tényleg nem jól hall. Extrém esetben csak tátogj. :)
2011. aug. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Beszélj egy orvossal, kérj egy időpontot egy hallásértésre (fül orr gégészetre) cibáld el anyádat, azzal, hogyha csúcsszuper a hallása akkor nem kell mitől félnie, sőt! AKkor egy héten keresztül a bocsánatáért fogsz esedezni...


Bár tudom ebből mi lesz: anyád kiveri még otthon a balhét hogy te ezt hogy a francba képzeled, és kikéri magának, majd egy hétig duzzog....


Második lehetőség! AMikor szólnak a szomszédok MONDD meg nekik, hogy rossz embernek szólnak, SZÓLJANAK AZ ANYÁDNAK! VAgy neki nem mernek? Mi vagy te? A postás, vagy egy titkárnő!? Hidd el ha sokan szólnak érte akkor majdcsak feltűnik neki!


Egy hasonló történet: anyám szemüveges, cc. 5 évvel ezelőtt annyit romlott a látása hogy új szemüveg kellett neki, Mi örültünk neki mert arra számítottunk, hogy a régi sztks keretet a szemétbe fogja vágni...hát nagyon nem így lett... megvette a legolcsóbb 500 Ft-os sztk-s keretet. Mi majdnem 2 évig mondtuk, hogy előnytelen neki, meg már hogy néz ki... A napokban elment a szemészetre ahol elmondása szerint "MEGMOSOLYOGTÁK" a keretét... és hogy ő azt minden áron le akarja cserélni... szóval ez is röhej... a saját családjának nem hisz, de egy kívülállónak akit kb 2 perce ismer... szóval elég gáz... szerintem a tiédnek is ilyen a hozzáállása...

2011. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
78 éves nagymamámnak nagyon megromlott a hallása, először csak egyik fülére, a végén már beszélni sem lehetett vele, csak ha üvöltessz, ő pedig mindent félreértett, pl "azért suttogtok, mert rólam van szó?"... Mondd, hogy menjetek el egy vizsgálatra, te is megvizsgáltatod magad, mint egy rákszűrés, tartson veled... Ha kipróbálja, és meghall apró neszeket is, amiket valószínűleg eddig nem, rá fog jönni, hogy romlott a hallása... Próbáld meg rábeszélni, mondd, hogy ez nem hiba, ez nem baj, nem tehet róla, nem ciki, próbálja ki.. Nagymamámnak adtak próbakészüléket, hogy biztos jól állítsák be neki, beszéld rá... :)
2011. aug. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszadó!

Ki fogom próbálni! :)


Kedves második válaszadó!

Igen, az orvosos részen már túl vagyunk és igen, jól tudod, el sem ment...

A szomszédok már neki is szóltak, de nem vette figyelembe. Szerencsére nagyon rendes szomszédaink vannak, talán túl rendesek is. Lehet, az sem ártana, ha egy idegen olvasna be neki, úgy igazán. Sajnos azt is csak az "idegbeteg orvosnak" tudja be, hogy ma a gyerekorvos kiküldte a rendelő várójából (2 felszólítás után), mert annyira hangosan beszélt, hogy a rendelőbe is behallatszott. Azóta hallgathatom, hogy miért ilyen idióta orvost választottam a fiamnak, az ő unokája jobbat érdemel...

2011. aug. 12. 18:43
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem megpróbálom valamikor kihívni a háziorvost, mikor anya igazán "elemében van" és neki talán elhiszi amit a családnak nem.


Kedves harmadik válaszadó!

Már nálunk is felmerült, hogy biztosan őt tárgyaljuk ki...


Köszönöm az ötleteket!

2011. aug. 12. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

szia!


Nyugodtan hívd ki a háziorvost,nálunk pl délelőtt 9-ig lehet csak az orvosnak telefonálni,szóval nézd meg előtte az időpontokat biztos ami biztos!

2011. aug. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És az nem segítene, hogyha tényleg leülnétek vele komolyan, hogy ez így NEM MEHET TOVÁBB, hogy kiküldik a váróból, átjön a szomszéd, stb. Nem bántani akarjátok, meg kell értse, hogy ez így kellemetlen, hogy konkrétan kiabál, és nem veszi tudomásul.:S Nyilván nem te találod ki, hogy hangosan beszél, ha mindenki észreveszi.. Beszéld meg vele, ne vitatkozzatok, csak értse meg szépen... Remélem sikerrel jársz:) Amúgy még annyit kérdeznék, hogy ha esetleg mérges, vagy vlaki felidegeli, és estleg valakivel kiabál, akkor azt milyen hangon teszi?
2011. aug. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!