Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy kis gondom. Apum nem...

Van egy kis gondom. Apum nem tud egyedül élni, de ha mindketten maradunk, akkor nem férünk el. Szerintetek?

Figyelt kérdés

A helyzetem:

Babát várok és eddig párom itt élt velünk (apummal és húgommal). Így éldelégtünk 4-en, anyum már nagyon régen meghalt. Apu nem nősült újra. Van egy jó hobbija, vannak barátai nem panaszkodhat.

De húgom összejött egy pasival, és most megy a balhé, mert őt is ide akarja költöztetni, vagy ha ez nem válik be, akkor ő akar innen lelépni. De pénz nélkül? Hiszen még tanul. A srác nem fogja tudni eltartani, mert hó végén, de már közepén sincs pénze, mert az anyjáék a fizetése felét elveszik, a másikat meg elissza, eldohányozza (80 körül keres).

Remélem eddig minden érthető? Szokásom zavarosan írni. Szóljatok, ha nem értetek valamit.

Na szóval, ha ez a pasi ideköltözik, akkor a babával együtt 6-an lennénk egy 3 szobás házban. Az már nagyon sok, most néha 5-en vagyunk, de így is érzem, a zsúfoltságot.

Én nagyon szeretnék elköltözni, van is hová, hiszen páromnak is van háza, de félek, hogy apum nem fog engedni, már utalt rá. Mert ha én elmegyek, akkor nincs ki főzzön rá. A mosást meg tudja csinálni húgom is, apu mentegetőzik ő nem ért a mosógéphez, de főzni nem tud, már évek óta próbálkozom a tanításával, de semmi haszna. Semmit nem akar megjegyezni. Nem érdekli. Nem szeretném ha vajas kenyéren élne.

Megtehetném, hogy összecuccolok és elmegyek, mert igazából senkinek nem lenne beleszólása, van egy kis megtakarított pénzem, bőven nagykorú vagyok. De nagyon sajnálom apumat. Nagyon igényli a főtt ételt és a hugicám biztos, hogy nem fog neki főzni. Ő is nagy korú már, 20 éves. Be tudná osztani az idejét, hogy a főzésre és a tanulásra is jusson, mert eddig én is tanultam és még tanulok is, még is megfőztem és csináltam a házimunkát.

Lehet azt fogjátok mondani, hogy menjek. Ami jogos is, de apámmal mi lesz? Csak miatta aggódok.

Ha húgom elköltözne, ami állítása szerint neki is a legjobb lenne, akkor úgy oké. De pénz nélkül hova akar menni?


2011. márc. 7. 10:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok őt elköltözni. Neked egy gonddal kevesebb, és majd legalább a saját kárán tanul. Megtanul főzni, és megtanulja beosztani a "nincs-et". Ha haza járna pénzért, vagy enni, kerek perec tagadjátok meg tőle.
2011. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
eld az eletedet,apucit meg nem kell patyolgatni,mert nem gyerek mar.koltozz el!
2011. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
apud nem fog engedni, meg nem élhet egyedül?????????? ez érzelmi zsarolás...majd megtanul mosni és főzni magára!
2011. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nem élhetsz más helyett. Elhiszem, hogy szereted édesapádat, nem akarod egyedül hagyni, ez mind nagyon jó és nagyon szép, de neked már új családod is van, a baba és a párod. Vágd el a köldökzsinórt.

Egyébként nekem az a tapasztalatom ebben, hogy amíg rá nem kényszerülnek, tényleg elég lusták az emberek (a bátyámnak ugyanilyen kifogásai vannak a mosással, főzéssel kapcsolatban, de amikor egyedül maradt hétvégére, érdekes módon remekül ellátta magát). A meleg ételt ebédrendeléssel is meg lehet oldani, ha már nem tud magára főzni az apukád vagy a húgod. Hétvégére hívjátok át ebédelni. Baromi kényelmes, hogy ott vagy és lényegében te vagy a háziasszony.

2011. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Úgy érzem, téged kihasználnak. (Bár ne legyen igazam.) Apukád felnőtt, nem fog éhen halni. Nem azért nem tanulta meg a dolgokat,mert fizikailag képtelen lett volna rá, hanem mert neki így kényelmes.

Tessék elköltözni, mert TI már külön család lesztek. Ez az élet rendje. Ez nem azt jelenti,hogy elhagyod a családod, de neked most a saját családodra kell figyelned, ami egy pici babával nem lesz könnyű.

Attól még ugyanúgy szereted őket, félted őket, segítheted őket, de nem rendelheted alá a saját (és családod) életét az ő életüknek.

Nagyon önző apukád, ha ezt nem látja be.

A hugod meg majd megtanul főzni, ha az élet rákényszeríti. Ha meg nem, akkor sem fognak éhenhalni. Szerintem nekik sem nagy kihívás tésztát vagy levest főzni, vagy uram bocsáss, rendelni.


Pakolj, és menj a pároddal. Ti így vagytok/lesztek egy család, aki segíti a szüleit, tesóit. Ennyi!

MInden jót!

2011. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem költöztök messzire,akkor járjon el hozzátok ebédelni.
2011. márc. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nagymamám is valami hasonlót mondott. "Majd megtanul főzni, ha a kényszer rá viszi." Igazából húgom meg is mondta pár éve, neki nem kell megtanulni főzni, majd talál egy jól kereső pasit, akivel minden nap pizzázni fognak. Erre ki fogott egy ilyet. Igazából dolgozni sincs kedve elmenni. Azt mondta így jó neki, más meg le van ejtve. A pasi meg eltervezte, hogy elvégeztet vele egy pénztárgép kezelői tanfolyamot és majd beintézi maga mellé, valamelyik hiper-szuper marketbe dolgozik. De a kis hugicám hallani sem akar ilyesmiről.

Az a baj, hogy ha haza jönne pénzért vagy kajáért, apám nem tagadná meg tőle. De egyenlőre nem is engedi elköltözni, sőt engem sem.

Lehet hamarosan el kell beszélgetnem apuval és a húgommal.

2011. márc. 7. 10:23
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek! Hiába költöznél el, aki eleve így indul el, az soha nem lesz egy másik házban egy másfajta élettel boldog. Mindig benned lesz, hogy apuddal vajon mi lehet? Evett-e valamit? Két megoldást javasolnék:

1. Maradjatok. Ha a húgod nem hajlandó apudat eltartani, akkor neked kell maradni. Mivel valóban pici a ház, így húgodnak kellene, hogy eszébe jusson a költözés.

2. Ha nagyon nem megy próbálj meg a közelbe költözni és rajtuk tartani a szemed. Hát ez nem valami pihentető megoldás főleg pici baba mellett.


Szándékosan nem szeretnélek arra uszítani, hogy fogd magad, költözz és ne érdekeljenek az ott maradottak. Ne foglalkozz senkivel, mert neked már új, saját családod van, a régit meg le kell sz@rni, ha probléma van. Apud is felnevelt, szerintem most neked illene erődhöz mérten segíteni. Csak valami megoldás kellene.

2011. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nos.A huginak mond el ezt ugyanígy hogy tudja h fel kell kötnie a gatyáját ha el akar menni és világositzsd fel h nem lesz elég a fiu fizuja és valoszinü a fiunak sem tetszene ha csak ő pénze mene rá mindenre.Apudnak el kell fogadnia hogy idővel elköltözöl.Meg lehet oldani a kaja dolgot ha nem laksz messze vagy viszel hétvégén többmindent és lefagyasztja(amit magatoknak föztél)vagy ha van időd 3 napotna is elmehetsz és összedobsz neki pár dolgot.Vagy ha van menü lehetöség akkor azt vegyen.Mindent meglehet oldani csak akarni kell.Amúgy nekem meghalt apum mikor 14 voltam és épp azon gondolkodztam már nem egyszer hogyha élne akkor tuti nemhagynám magára.Azaz mi két szobásba lakunk(majd szeretnénk családit)és tuti engedném h itt lakjon velünk,kajábol meg ugyis mindig megmarad egy adag.De én ugy vagyok vele hogyha ők szépen felneveltek az a minimum hogy én is gondokodjak roluk(már csak anyurol,sajnos)öregkorukra.Lehet nektek is jobb lenne még kicsit maradni ugyanis a baba sok pénz lesz és nagyon hamar elmegy az a félretett pénz(ismeröstől láttam).De ha nagyon menni akarsz avval sincs semmi baj,a te életed.
2011. márc. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Jó, hogy így a kívülállók véleményét is meg tudtam "hallgatni", visszagondolva tényleg elég önző ez aputól. Húgom pedig egy elkényeztetett ... Viszonylag sok a korkülönbség köztünk, 8 éves voltam, mikor édesanyám meghalt, engem még nevelt. Húgomat már nem, őt apu nevelte és így ő lett a kicsi szeme fénye.

Igazából apunak meg kell értenie, hogy felnevelt és el kell engednie. A babát sem nagyon szeretné, mert tudja, hogy akkor mi lesz, hogy szinte csak ő fogja kitenni az életem. De ez így van rendjén nem?

2011. márc. 7. 10:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!