Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit és milyen gyakran takaríta...

Mit és milyen gyakran takarítasz? Elfogadja vagy zavarja a családod ezt a dolgot? Egyáltalán észreveszik?

Figyelt kérdés

Bármit csinálok, a párom nem veszi észre. Elmosogatok, aztán feljön anyukám, iszik 1 pohár üdítőt, belerakom a mosogatóba. Akkor már jön a kérdés, mit csináltam egész nap? Mert nincs elmosogatva.

Felporszívózok, meg rendet rakok, általában 10-11 előtt. (ha valaki beállít, rend legyen).

2-3 körül már nem látszik belőle semmi.

Felmosom a konyhát meg a fürdőt (máshol szőnyeg van), 2 óra múlva olyan mintha semmit se csinálnék.

És ez így van mindennel.

Van egy macskánk, az is koszol, hullik a szőre. Az után is takarítok, de az sem tűnik fel.

De ha egyszer neadjisten nem érzem jól magam, és elmarad a porszívózás, azt szóvá teszi.

Persze én akartam állatot, vállaltam, hogy takarítok utána. Nem is azt várom el, hogy dicsérjen meg, mintha ovi s lennék. De ha hazaér ne az legyen az első, hogy mit csináltam egész nap, mert tuti nem takarítottam semmit.


2012. ápr. 5. 15:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Az alap takarítást minden nap megcsinálom(mosogatás,söprés,és a cuccok összepakolása.) Mivel utálok porszívózni azt a fiam(20) vagy a párom megcsinálja szó nélkül..Mivel mindenki kiveszi a részét a takarításból így észre is vesszük,hogy rend van,és értékeljük a másik munkáját.Nekem nem szokták mondani,hogy miért nem csinálok semmit..Mert annyira sosincs kupi..Ha beteg vagyok,akkor meg el sem várják hogy pakolásszak.Olyankor a fiúk kézbe veszik a dolgokat.Ápolgatnak,és főznek,sütnek nekem..Ha ők betegek akkor én babusgatom őket..:)
2012. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Mivel 3 gyermekem van, én minden nap felmosok,, porszívózok,, törölgetek stb,, és a férjem mindig észreveszi! meg is dicsér hogy milyen ügyes vagyok:-) persze ha rosszul érzem magamat,, akkor ezek elmaradnak, de olyankor a párom itthon marad és a az ilyesmiket ő csinálja + főz és süt nekem,, és elvárja hogy feküdjek
2012. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nálunk sincs kupi, de 1 poharat nem fogok elmosogatni. Ilyenkor megvárom, hogy legyen még valami koszos edény vagy pohár.

A mosógépet se indítja el az ember 1 nacival meg 1 pólóval.

2012. ápr. 5. 15:30
 4/23 anonim ***** válasza:
79%
párkapcsolati problémáról írsz, ahol a takarítás csak indikátor (ha valóban annyit takarítasz és úgy, ahogy mondod). én is rengeteget takarítok, a párom kevésbé fogékony erre, ráadásul pár hónapja van egy kutyusunk is, szóval van mit tenni. néha elegem lesz egy kicsit, és egy napra beletojok az egészbe, az a pihenőm, nem takarítok semmit. a párom még sosem tette szóvá. ha fut a lakás, az persze más. de egy kis lazaságért nem szól. (azért egy nap kihagyásnál még bőven látszik, h tiszta a szőnyeg, a frigó, van tiszta edény és a járólap sem kritikán aluli)
2012. ápr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
Ha 2 óra múlva olyan,mintha semmit nem csináltál volna,akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.Először is egy rendes takarítás,ha normálisan csinálod, és egyedül,több mint 2 óra összesen. Másrészt a "mit csináltam egész nap" kérdést csak annak szokás feltenni,aki nem dolgozik, így tehát talán jogos az elvárás,hogy ne a kanapén nézd az EZO tv-t.Én hetente takarítok, mindent. A családot ez határozottan nem zavarja.Azt meg csak észreveszik,hogy egy 25 éves porszívóval végignyalom a lakást.
2012. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, a macskának hullik a szőre, és szereti a kajáját kilökni a tálból.

Hiába fésülöm, a kanapén ott marad a szőre.


Felporszívózok, felmosok, elmosogatok és elpakolok. Ez nálam kb 1 óra. De úgy, hogy közben zenét hallgatok és az emailekre válaszolok.

Nem palotában élünk, hanem egy 1,5 szobás kis kuckóban.

2012. ápr. 5. 15:35
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Szia,


Én is mindennap elmosogattam meg minden ilyesmi, mindent megcsináltam. A barátomnak fel sem tünt, és soha nem segitett semmiben aztán megelégeltem és hazamentem 1 hónapra, hónap végén már könyörgött h menjek haza,tőlem lett ez otthon már látja,azóta minden rendben,értékeli amit csinálok,sőt még be is segit.

2012. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%
Minek a macska, kié a macska? Dobd ki az erkélyre, vagy sózd rá a szüleidre. Egy macska nem egy 1.5 szobás lakásba való, ha meg gyerek lesz,akkor az allergiát is okozhat nála.
2012. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nekem is haza kéne mennem egy hétre. Bár mielőtt megismerkedtünk, mosott meg nagy ritkán mosogatott is.


Bár mikor legelőször felmentem hozzá, egy halom mosatlan várt rám. (persze azonnal elmosogattam)

Utána szépen jöttek az ablakpárkányok, az asztal, konyhaszekrények kívűl-belül, tányérok és poharak stb.

Mindent elmostam.

2012. ápr. 5. 15:38
 10/23 anonim ***** válasza:
69%
egyszer mutasd meg neki, hogy milyen az, amikor _tényleg_ nem csinálsz semmit :) ha mondjuk elutaznál egy hétre gondolom feltűnne a pasidnak, hogy az ingjei nem mosták ki magukat.
2012. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!