Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit és milyen gyakran takaríta...

Mit és milyen gyakran takarítasz? Elfogadja vagy zavarja a családod ezt a dolgot? Egyáltalán észreveszik?

Figyelt kérdés

Bármit csinálok, a párom nem veszi észre. Elmosogatok, aztán feljön anyukám, iszik 1 pohár üdítőt, belerakom a mosogatóba. Akkor már jön a kérdés, mit csináltam egész nap? Mert nincs elmosogatva.

Felporszívózok, meg rendet rakok, általában 10-11 előtt. (ha valaki beállít, rend legyen).

2-3 körül már nem látszik belőle semmi.

Felmosom a konyhát meg a fürdőt (máshol szőnyeg van), 2 óra múlva olyan mintha semmit se csinálnék.

És ez így van mindennel.

Van egy macskánk, az is koszol, hullik a szőre. Az után is takarítok, de az sem tűnik fel.

De ha egyszer neadjisten nem érzem jól magam, és elmarad a porszívózás, azt szóvá teszi.

Persze én akartam állatot, vállaltam, hogy takarítok utána. Nem is azt várom el, hogy dicsérjen meg, mintha ovi s lennék. De ha hazaér ne az legyen az első, hogy mit csináltam egész nap, mert tuti nem takarítottam semmit.


2012. ápr. 5. 15:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Akkor biztos hiányoznék neki! :)
2012. ápr. 5. 15:40
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos a takarításnak nincs látszatja, olyan szennyezett a levegő, hogy pár óra alatt újra összegyűlik a kosz. Minden reggel felporszívózok, letörlöm a port, a TV-n és az üvegasztalon 5 perc múlva újra ott a por, visszaszáll a levegőből,a konyhában pár óra múlva felsöprök és teli a lapát.

Sajnos ezt csak akkor venné észre a férjed, ha egyszer ő takarítana.

2012. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
57%
Megjött a lepontozó, ha ilyen energikus takaríthatna kicsit otthon. :-DDDDDDDDD
2012. ápr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13.-as

én is látom ,mindenkit lepontoz.

2012. ápr. 5. 15:50
 15/23 anonim ***** válasza:
21%

Ezért kell Pronto és hasonló okosságokat használni, mint mikroszálas törlőkendő, és társai, mert ezekkel tényleg összegyűjthető a por, nemcsak felkavarjuk a levegőbe.

Számomra is érthetetlen, hogy lehet pár óra múlva kupi, ha egyszer kitakarítasz? :O Én is azt mondom, hogy valamit nagyon rosszul csinálsz.

Ha folyton kiborítja a kajáját a macska, adj neki csak egy nap kétszer, háromszor, vagy egyszer, ahogy jónak látod, aztán negyedóra után vedd el előle a kaját.

A szőrtől még nem lesz kupis egy lakás, csak hát csúnya látvány, van aki számára undorító is.

Ez már más kérdés, ezt meg kell(ett volna) beszélned a pároddal, mi legyen a macskával, vagy kettőtökkel.


Amúgy a mosogatóban hagyott dolgok tényleg rumlis hatást keltenek. Nem tudom miért olyan nehéz egy poharat elmosni. Én is utálom, ha valaki otthagy bármit is a mosogatóban. Miből áll azonnal elmosni? Semmi az egész.

2012. ápr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem dolgozol és egész nap otthon vagy akkor jogosan várja el a párod, hogy csillogjon villogjon a lakás. Nem írsz arról, hogy ez hogy van, ki dolgozik, mikor ér haza vagy ki van otthon egész nap, mert az sem mindegy!
2012. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%
De mi a Párod?? Takarítási fővállakozó, vagy mi???? :) Bocsi, de hát ha a takarítás női dolog (szerinte), akkor azt hagyja is a nőkre. Te sem hívod fel naponta, hogy elvégezte-e a munkáját. Az az ő feladata, intézi is magának, mint Te is a sajátodat. Én biztos, hogy nem tűrném el. Vagy csak annyit mondanék, hogy nincs látszata?? Ott a rongy, hajrá!! Mutasd meg hogyan kell csinálni. Hát álljon már meg a menet!!
2012. ápr. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
40%

Az is fontos, hogy jó minőségű takarítószereket használj.

Hogy lehessen érezni a tisztaság illatot. Ismertem Nemcsak portörléshez, hanem felmosáshoz, a fürdőszoba takarításához is. Amiktől tényleg ragyog a csempe, és finom tisztaságillat van. Ismerek olyanokat, akik a pl. a felmosóvízbe az előírt mennyiség felét töltötték spórolás céljából. Ez rendben is van, ha tényleg kevés a pénz, de ha nem kell minden fillért kiszámolni, nem szabad a tisztítószereken spórolni. Egyrészt nem lesz meg a hatása, másrész az illata sem.

2012. ápr. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
54%

Naponta csak pakolászok, ha széthagyunk ruhákat vagy valamit, elmosom amiből ettünk, ittunk. Hétvégén együtt takarítunk úgy 1-2 órát, ő porszívózik, én porttörölök, kitakarítom a fürdőt, letörölgetek a konyhában mindent, hamar végzünk, nem csinálunk ketten olyan nagy koszt.

Mire érted azt, hogy felmosás után 2-3 órával olyan, mintha semmit se csináltál volna? Oké, hogy felszárad meg elillan a friss illat, de csak nem lesz koszos ha nem járkáltok rajta sáros cipővel. Én felmosni elég ritkán szoktam, 2-3 hetente, egyszerűen nem látom értelmét, max por van a földön, azt meg felszedi a porszívó. Igaz, nem szoktam főzni, azzal biztos összepiszkolnám a padlót.

AMúgy a férjem mindig észreveszi és megdícsér.

2012. ápr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Eddig domestost használtam, most flóraszeptet.


Magasan lakunk, sokára ér fel a víz, mindig elfolyik vagy 10 liter hidegvíz, mire bemelegszik.

Ezért nem szoktam egyesével mindent elmosni. A fürdésnél is úgy vagyunk, hogy együtt és egyszerre. Akkor kevesebb víz megy el.

2012. ápr. 5. 18:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!