Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Tüdő szűrésen észreveszik...

Tüdő szűrésen észreveszik hogy cigizem?

Figyelt kérdés
félek hogy észreveszik és szüleim megtudják 1éve cigizem.
2012. márc. 16. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Tüdő szűrésen nem, tüdőszűrésen a cigizés mértékétől függően igen. Az egy év önmagában nem sokat mond. Van, aki egy év alatt elszív két doboz cigit, s van aki naponta három-négy vagy még több dobozzal. Ha olyan keveset szívsz, ami semmiféle elváltozást nem okoz, azt nem mutatja ki a felvétel.
2012. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%

Észre hát!


Nem h.ülyék akik ott vannak, azért vannak ott mert értenek a szakmájukhoz!


Egy egészséges szép dohánymentes tüdő teljesen másképp néz ki mint egy dohányosé.

2012. márc. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Igen látszik, ha rákérdeznek, mondd el az igazat, különben gyanakodhatnak arra is, hogy daganat, vagy egyéb rosszindulatú dolog. Nem ér annyit játszani az egésszel! :)
2012. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azért nem írtam a kérdező egészségéről, mert itt gyakran minősíthetetlen viszontválaszt ad a kérdező. Remélem, ebben az esetben nem ez lesz.

Igen, valóban nem a felvételtől, nem a szüleid haragjától kell félned, hanem a cigizés kockázataitól. A korai halál egyik oka a dohányzás. És nem mellékesen a halál a kisebbik rossz. A gyakran hónapokig tartó pokoli fájdalom megéri a pillanatnyi élvezetet, amit a cigizés nyújt?

2012. márc. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Észre hát!


Nem h.ülyék akik ott vannak, azért vannak ott mert értenek a szakmájukhoz!


Egy egészséges szép dohánymentes tüdő teljesen másképp néz ki mint egy dohányosé.



Na megint egy túl okos aki az ész osztogatja a tüdőszűrőn a TBC-t nézik s nem azt, hogy ki mennyit dohányzott, dohányzik, ha bunkó vagy akkor nézz utána először és utána írogass.

2012. márc. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem bunkózlak, mert nem szokásom, de butaságot írsz.


Elég, ha ezt elolvasod:

[link]


A már aránylag kis számú gümőkor mellett számos légzőszervi betegség (pl. rák, krónikus obstruktív tüdőbetegség stb.) kimutatására is használatos.

2012. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon köszönöm, hogy az első, 100%-ban helytálló és válaszomat tudatlanok lepontozták. Az elmúlt egy évben három barátomról derült ki, hogy tüdőrákos. Az első gyanús jel a röntgenfelvétel volt, amely a további vizsgálatok alapját képezték.
2012. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Észre hát!


Nem h.ülyék akik ott vannak, azért vannak ott mert értenek a szakmájukhoz!


Egy egészséges szép dohánymentes tüdő teljesen másképp néz ki mint egy dohányosé.



Na megint egy túl okos aki az ész osztogatja a tüdőszűrőn a TBC-t nézik s nem azt, hogy ki mennyit dohányzott, dohányzik, ha bunkó vagy akkor nézz utána először és utána írogass.



Az volt a kérdés, hogy tüdő szűrésen észreveszik, hogy cigizem? Nos ameddig cigiztem sosem mondták, hogy szokjon le a cigiről, hiába okos emberek és itt te mást nem írtál semmiféle daganatról sem gömőkorról az, hogy egy egészséges tüdő másképp néz ki az igaz és egy egészséges máj is stb de a tüdőszűrő nem arról szól, hogy ki dohányzik és ki nem ha megbántottalak akkor bocsi de akkor fogalmazhatnál pozitívabban mert félre értendő.

2012. márc. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hétvégenként megy el nekem másfél doboz hétköznap (5nap alatt) egy doboz megy csak el szerintem ez nem olyan intenzív h napi 2-3 szál
2012. márc. 17. 15:40
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen idős vagy? Az orvosi titoktartás nem tudom hogyan van szabályozva, de egy életkoron túl már biztosan nem szólhatnak a szüleidnek. Meg hát a cigizésben nem a szülő a veszélyes.

Mint írtam, nem a cigizés tényét veszik észre, csak a következményét, s abból következtethet a cigizésre, mint ok. Aránylag kevés cigarettának is lehet látható következménye a tüdőben, ez egyénfüggő. Távgyógyításra nem vállalkozom, csak úgy gondolom, hogy talán most még nem fognak semmit látni.


-------

A lepontozók elolvasták már a linkelt oldalt?

2012. márc. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!