Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagybátyám megdöbbent hogy...

A nagybátyám megdöbbent hogy miért vagyok mindig fáradt. Ez tényleg már túlzás?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, én intézem a bevásárlást. Ma az ünnepre miatt elmentem a boltba: 1,5 kg sonka, 1,5 kg hús, 1 kg rizs, 1 kg kenyér, apróságok: vaj, margarin, tészta stb. kb 6 kg cuccot cipeltem haza kézben, villamoson, buszon, de a buszmegálló odafelé kb 500 m, visszafelé meg vagy 1 km. Plusz még ott is ugye gyalogoltam stb. Elég vékony vagyok 175 cm és 60 kg, izom nulla, és nagyon elfáradtam, majdnem leszakadtak a karjaim, de elég nekem 20 perc pihenő utána rendben vagyok.


De felhozta hogy milyen nyámnyila vagyok, mert ők anno a falu határában reggel 5-től délutánig a tűző napon kapáltak, meg arattak, és nem voltak fáradtak. Hogyan erősödjek hogy ne legyek puhány? Tényleg az vagyok amúgy?


2012. ápr. 6. 20:36
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
De egyébként minden bevásárláskor alig bírom magam hazavonszolni, de tényleg sok nekem hogy 5-6 (volt hogy 9 kg) cuccot hazacipeltem szatyorba olyan távon...
2012. ápr. 6. 20:36
 2/15 anonim ***** válasza:
19%
A fizikai fáradtságnak a háttérben megbújó komoly okai lehetnek
2012. ápr. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Na jó de amúgy nem vagyok fáradt, csak ha 1 km-t gyaloglok 6 kg cuccal a kezemben....
2012. ápr. 6. 20:45
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem sok az az 1km még 6kiló cuccal sem, simán edzetlen vagy, meg valszeg megvan a szokásos vitaminhiányos történet. Erősödni úgy tudsz hogy mindennap gyalogolsz, vagy kocogsz,plusz veszel valamilyen multivitaminos cuccot és szeded.
2012. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehetsz róla, a mai emberek nem ahhoz vannak szokva fizikumilag, ami a nagybátyád idejében volt. Most apám is jöhetne nekem azzal, hogy sokszor gyalog jártak a szomszéd városba (7 km), náluk a nagy távok megtétele, főleg teherrel napi rutin volt. Mi már el vagyunk kényelmesedve, nem csoda, ha egy nagy bevásárlás után hazamászni még tömegközlekedés igénybevételével is megerőltető.
2012. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem túlzás. De a helyzeted is valamelyest megérthető ugyanis nagyon fizikai"inger" szegény korban élünk.
2012. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagy puhány.Elég gáz hogy nem volt szíve odaadni azt az autót erre a bevásárlásra.
2012. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

El van kényelmesedve a mai világ...

Én is 21 vagyok, utazótáskával szoktam gyalogolni haza 2,5 km-t és 164/48 vagyok. Kocsink sajnos nincs, így lehetőségem sem lenne másra, de én is kiakadok néha, amikor apám mondja ugyanezt. Ne törődj vele kérdező, vagy mond meg neki, hogy menjen veled és cipekedjen ő.

2012. ápr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%

Igaza van a nagybátyádnak,22 évesen ettől nem szabadna fáradtnak lenned.

77 éves vagyok,150 cm,50 kg. A heti bevásárláskor hazahozok sokszor 10 kg cuccot is. Kézben és gyalog az 1 km-re levő boltból. Igaz,ma már kissé elfáradok ebben. De a "pihenésem" a holmik elpakolása.

2012. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gyakran kezben viszem a jarni alig tudo fiam a boltig(11kg), mert ott kocsiba szeretne ulni mindig es visszafele is a megvasarolt cuccokkal egyutt.Eleinte alig birtam,de mar sokkal jobban megy,53kg vagyok.

Bele kell edzodni

Nagyfulu textilszatyorral megyek amit nem kezben hozok hanem a vallamra akasztom, igy sokkal konnebbnek erzem.

2012. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!