Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagybátyám megdöbbent hogy...

A nagybátyám megdöbbent hogy miért vagyok mindig fáradt. Ez tényleg már túlzás?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, én intézem a bevásárlást. Ma az ünnepre miatt elmentem a boltba: 1,5 kg sonka, 1,5 kg hús, 1 kg rizs, 1 kg kenyér, apróságok: vaj, margarin, tészta stb. kb 6 kg cuccot cipeltem haza kézben, villamoson, buszon, de a buszmegálló odafelé kb 500 m, visszafelé meg vagy 1 km. Plusz még ott is ugye gyalogoltam stb. Elég vékony vagyok 175 cm és 60 kg, izom nulla, és nagyon elfáradtam, majdnem leszakadtak a karjaim, de elég nekem 20 perc pihenő utána rendben vagyok.


De felhozta hogy milyen nyámnyila vagyok, mert ők anno a falu határában reggel 5-től délutánig a tűző napon kapáltak, meg arattak, és nem voltak fáradtak. Hogyan erősödjek hogy ne legyek puhány? Tényleg az vagyok amúgy?


2012. ápr. 6. 20:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Már megint a nagy okosságok.

A gyaloglás és a kocogás zsírt éget, és javítja az állóképességet. Erősebb nem lesz tőle. Arra ott van az izomépítés.


Egyébként nem értem, neki miért baj, ha pihegsz egy kicsit, miután hazaérsz.


Ráadásul az ilyen "egész nap kapáltam" sztorikat szeretik a férfiak eltúlozni. A nap végén biztosan úgy dőlt az ágyba, mint egy zsák krumpli, csak nem menő, ha beismeri, hogy elfáradt. Ami még mindig nem értem, miért szégyellni való. Ez kb. olyan, mintha gáz lenne, hogy szomjas vagy.

2012. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

ha nagybátyádnak ekkora arca van, legközelebb mehet ő... a tűző napon kapálás után meg se fog kottyanni.


én lazán megyek akárhány kilométert, túrázni is imádok, de több kilós szatyrokat viselni az fárasztó. amúgy hátizsákkal érdemes menni bevásárolni is, sokkal kevésbé megterhelő, mint kézben cipelni.

2012. ápr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
jav. "viselni" helyett "vinni"
2012. ápr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%

nehari, de szerintem is gyenge vagy. de ez ma már az általános. és szerintem nem is kell ezzel törődnöd, nem baj ez tulajdonképpen. az meg kit érdekel, hogy a nagybátyád mennyit kapált, nem igaz?


összehasonlításul: én 174cm 68kg vagyok, és nemrég egy 24 kg-os vasgolyót cipeltem végig budapesten bkv-val. na arra mondtam hogy ez már tényleg túlzás, ilyen nehezet soha többet. de egy 10-15 kiló meg se kottyan. és nem tartom magamat erősnek.

2012. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
ja lány, az lemaradt
2012. ápr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!