Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új apuka? Új anyuka? Mit...

Új apuka? Új anyuka? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Sose hittem, hogy ilyen helyzetbe kerülhetek. 17 éves leszek nemsokára, és anyukám egy régi szerelmével kezdte újra a kapcsolatát, egyelőre csak interneten. A szüleim nem házasok, együtt élnek, mégis külön, régóta nem alszanak együtt, de anyagilag nem tudna egyikük sem egyedül nevelni, és nem utálják egymást, nagyon szeretik, de inkább barátilag, így nem váltak külön, lelkileg is így érezték számomra és a testvérem számára is helyesnek. Csakhogy apukámnál most jött elő a kapuzárási pánik, és nem tud a másik pasasról, néha pedig azért még reménykedik, hogy helyrejöhet anyával a kapcsolatuk, így ha megtudná, félek, nagyon kiborulna, és nagyon-nagyon-nagyon rosszul esne neki. Anyukámat viszont mindennél jobban szeretem, nagyon közel áll hozzám, és neki meg az a fontos, hogy nőnek érezhesse magát, szüksége van egy társra, ezt jól tudom. Féltem őt is, nehogy megbántsák, de bízom a döntésében, és mellette állok. Mégis olyan rossz előérzetem, rossz érzésem van, mi lesz, ha apa megtudja, vagy ha anyát megbántják, és teljesen egyedül marad ezen a téren??? A történethez hozzá tartozik, hogy apukám munkahelyén volt egy nő, aki érdeklődött felé, de ő visszautasította, anyu miatt.... Hogyan kezelhetném a helyzetet? Anya teljesen titokban akarja tartani egy ideig, nekem is alig mond részleteket.

2012. ápr. 9. 00:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem az a rész nem tetszik ebben az egészben hogy titokban akarja tartani, de azért részleteket elmond.

De miért mondja el? Ha nem mondaná, nem fájna a fejed, felesleges ezzel téged terhelni, épp emiatt hiszed azt, hogy valamit tenned kéne.

Nem kell semmit tenned, ők elintézik maguk között és lesz ahogy lesz. Az életben semmi sem biztos, csak a változás.

2012. ápr. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"mi lesz, ha apa megtudja, vagy ha anyát megbántják, és teljesen egyedül marad ezen a téren??? A történethez hozzá tartozik, hogy apukám munkahelyén volt egy nő, aki érdeklődött felé, de ő visszautasította, anyu miatt.... Hogyan kezelhetném a helyzetet? Anya teljesen titokban akarja tartani egy ideig, nekem is alig mond részleteket."


Szia!

Nekem nagyon egészségtelennek tűnik a helyzet, hogy a GYEREKÜKKÉNT olyanokat tudsz róluk, amit ők egymásról nem, és az ő gondjuk felelősségét ezért a nyakadba veszed... Ha ők sem tudják megoldani felnőttként, akkor kívülálló gyerek hogyan tudná?:)

Pontosan hogy történt ez? Téged beavattak és megkértek, hogy ne mondd el a másik szülődnek, amit mondtak?

2012. ápr. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
dehogy, anyukám a legjobb barátnőm egyben. bármit meg tudunk beszélni egymással, és ma csetelt a fickóval, és felolvasott részleteket, mert jól esett neki, hogy bókolnak neki (bocsi a szóismétlésért, késő van, nem nagyon tudom megfogalmazni). szóval így, de ez nem is bosszant. ami apuval történt, arról anya is tud, hogy visszautasította az érdeklődést, mert a nő elég esetlen, hozott neki ajándékokat, stb., nagyon figyelmes volt, és ezeket elmesélte itthon, hiszen kellemetlenül érezte magát, nem tudta és/vagy akarta viszonozni. én elég érett vagyok koromhoz képest, nem is szeretem, ha gyerekként bánnak velem, de féltem a szüleimet a sérüléstől. magamat nem, én már megerősödtem. :D
2012. ápr. 9. 01:09
 4/11 anonim ***** válasza:

"dehogy, anyukám a legjobb barátnőm egyben. bármit meg tudunk beszélni egymással, és ma csetelt a fickóval, és felolvasott részleteket, mert jól esett neki, hogy bókolnak neki"


Ez nagyon egészségtelen, így Neked nincs érzelmi szülőd, valójában Te vagy az ő érzelmi szüleje.

Ezt nevezik érzelmi árvaságnak.:(

Én a helyedben nem is érezném, hogy nem szabad erről szólnom az apukámnak, illetve hogy bármi módon nekem kéne manipulálnom az információáramlást, vagy viselni az események kimenetelének érzelmi következményeit.

Mi lesz, ha anyukádat megbántják? Feldolgozza.

Mi lesz, ha apukád kiborul? Hát kiborul. Nem a Te hatásköröd egyik eset sem....!

Énnekem eszembe nem jutna titkolózni, biztosan első dolgom volna, hogy elmondom apukémnak, amit anyukamrol tudok, és anyukamnak, amit apukamrol tudok.

És azt meg kifejezetten rosszul viselem, ha megkérnek, hogy ne mondjak el valamit, és visszautasitanam ezt a kérést.

No?

2012. ápr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, de a féltés az abból adódik, hogy én ilyen vagyok. Barátnőmként kezelem az információkat, ahogyan bármelyik barátnőmmel is tenném. Én ilyen tyúkanyó, érzelmi szemetesláda vagyok. Lehet, nem kéne ezt még anyukámnak is tetéznie, de ha valaki megérdemli, hogy számíthasson rám, az az a nő, aki az életemet adta. Egy idegenért is aggódnék ilyen helyzetben, hát még érte. De alapvetően (sajnos) teljesen igazad van, de erről nem tehetek. Elmondani pedig nem szeretném, szimplán nem szeretném és kész, nem kavarok be, de szándékosan nem is hallgatok el semmit, úgy a legkönnyebb talán. Nem???
2012. ápr. 9. 01:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, nem vitatkozni akarok, csak így érzek. Te segíteni próbálsz, nem kukacoskodni akarok, tényleg!! Köszönöm a válaszaidat!
2012. ápr. 9. 01:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem!:)

Minden O.K.


"Igazad van, de a féltés az abból adódik, hogy én ilyen vagyok. Barátnőmként kezelem az információkat, ahogyan bármelyik barátnőmmel is tenném."


Világos, és ez termeszetes emberi reakcio. Így működik, aki egészséges.


A hiba ott van, hogy a baratnői igényét az anyukád Veled akarja kiélni. Ő hibázott.

Te tudsz ezen kompenzálni, ha megszakítod ezt a fajta kapcsolódást vele.

Ha majd már tudod, akkor jobb volna visszautasítani ezt a fajta "közeledését", még felnőtt gyerekkel sem egészséges a saját érzelmi és párkapcsolati történéseket megosztani, hiszen korbeli hierarchia van a 2 generáció között, funkció- és élettapasztalati különbség.

Különösen ha SAJÁT gyerekről van szó, elnezest kérek, de beteges dolog ez, érzelmi incesztusnak is mondanám.

Nem érzed súlyosnak, hiszen ebbe nőttél bele, természetes Neked és látható károkat nem okoz, de nem tesz jót Neked.


Még most, 17 évesen is gyerek vagy, és már fiatalabb korodban is erre "használt", sajnos nem Te vagy a koraérett, hanem ő az éretlen, jó volna, ha vissza tudnád pakolni az ő vállára az ő életének a felelősségét, és azon felül még a Terád vonatkozó szülői felelősségét is....

Ezt ugy lehet, hogy vagy visszautasitod a "bizalmas" "barátkozást", vagy amit megosztanak Veled, továbbadod a másik felnöttnek, hiszen rá inkább tartozik, mint Rád, hovatovább csak akkor tudnak hatékonyan előrelépni a helyzetben, ha minden részlettel tisztában vannak.

Bocs az ékezetmentességért, a gyorsasagra torekszem.:)

2012. ápr. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Semmi, nagyon kedves, hogy segítesz. Szerintem érettségtéren is-is helyzet van, mert én tényleg koraérett vagyok, mindig az voltam, minden téren, kivéve testileg, abban... nem tudom eldönteni, azt hiszem, inkább normális. ő viszont szintén lelki szemeteszsák, ezzel szemben nem sok emberre számíthat, elvakultan naiv, bárkinek segít, de viszont nem tud panaszkodni, ebben rá hasonlítok sajnos.... bár nekem szerencsére van egy tartós párkapcsolatom, őrá számíthatok, Vele meg tudom beszélni ezt. de tovább tényleg nem akarom adni apának, mert még ha abszolút jogtalanul is, de anyukám nagyon megharagudna rám, és ezt nem szeretném.
2012. ápr. 9. 01:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Esetleg ha van az iskolaban olyan szolgaltatas, ahol életvezetesi tanacsot lehet kérni, ott kérhetsz segítséget ennek a kivitelezéséhez. A mult heten voltam egy altalanos iskolaban, ott az iskolapszichologuson kivul még valami volt, most nem jut eszembe, de az meglepett, hogy miylen jo, hogy olyan szolgaltatas van ott gyerekeknek.

Ha ilyen nincs Nálatok, akkor lehet talalni a neten ingyenes tanacsadast, foleg fiataloknak es gerekeknek van ez ingyenesen, és ha el tudsz egyedul jarni a korzeti(?) szakrendelobe, ott is van pszichologus, de oda kell háziorvosi beutaló. Mindenképp hasznos volna egy olyan felnőtt, aki ismeri az egészséges szülői mintát, és tud segíteni Neked a határaid kijelölésében.

Még könyvet tudok ajánlani, 1-2 fejezete hasznos lehet belőle Neked: Mérgező szülők, ez a címe, ebben komolyabb bántalmazásokról van szó, de a Te esetedet is érinti néhány fejezet. Ez egy ismert kifejezes a pszichologiaban, a konyvet is ezért emlitettem, hogy ha szakembert keresel, akkor ha ezt említed, hogy "mérgező szülők"-témakörben keresel segítséget, akkor tudják, miről van szó.

2012. ápr. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mikhal válasza:

Huh , nagyon jó válaszokat adtak a hozzászólók !

én még hozzátenném hogy el kell távolodni az édesanyádtól , mint barátnődtől.

legyen csak anya , barátnőt pedig mást válassz , a saját korosztályodbó, +5 év , ne a szülő legyen a barát .

ez nem müködik csak addig amig ki nem borul a bili , ha megtudja apud -anyud barátját , akkor neki hazudsz :

1-anya-anyud védelmében

2- anya-a barátnőd védelmében

erre mit fog szólni apu? ,és ha később megtudja a valódi igazságot , akkor hogy állsz oda elé ?

bocs apu , a barátnőmet jobban szeretem ?

lépj ki abból a kapcsolatból hogy Te légy az Ők összetartó kapcsuk , ne a Te hátadon kacérkodjon -pasizzon ,csajozzon egyik szülőd sem . Te , ha eddig elmondtad a pasis dolgaidat anyudnak , fogd vissza magad.

nem kell egy szülőnek 1000% ban tudni mindent a gyerekéről ,elég a 80% is , a többi magánügy

2012. ápr. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!