Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kell elmondani a gyerekn...

Mikor kell elmondani a gyereknek hogy örökbefogadták?

Figyelt kérdés
Ha például még nagyon fiatalon (1-2 évesen) lett örökbefogadva..

2012. ápr. 10. 05:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%

ezt nektek kell eldönteni. Amikor már elég érett rá, hogy megértse.

Ismerek olyan csajt (23 éves) aki a mai napig nem tudja, hogy örökbe fogadták. Pedig az "egész" város tudja.

2012. ápr. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom,h jó-e egyáltalán,ha megtudja.

Vigyáztam egy árvaházi kisfiúra 2 éves korától. Édesanyjának hitt engem és 7 évesen köteleztek h megmondjam neki az igazat.

Sirt h nem igaz,kért h ne mondjak ilyet:"mondd h én is a Te hasadból születtem" Könyörgött.Mig végül ráhagytam,de megjegyezte és megromlott a kapcsolatunk,dacos lett , kíváncsi az édesanyjára...

végül elvittem az anyjához és ugye egy nagy kiábrándulása lett.

Nem tett jót neki!De rosszat eleget!

2012. ápr. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én nem bírnék úgy élni, hogy magamban tartok egy ekkora titkot.. és ha valahogy kiderül még is? Örökre meggyűlölne!
2012. ápr. 10. 06:03
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
azonnal, az első pillanattól kezdve tudnia kell.Persze egy picinek így hiába mondaná az ember.De azt egy 1-2 évesnek is lehet már mondani, hogy ő nem az én hasamban volt, hanem a szívemből jött.Aztán ahogy nő, úgy lehet egyre több részletet mondani neki.Szerintem nem szabad titkolni, mert minél később tudja meg, annál nagyobb törést okoz.Kamaszoknál akár tragédia is lehet belőle.
2012. ápr. 10. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%

Ez az amiért soha nem fogadnék örökbe gyereket, mert nem lennék képes becsapni se őt se magamat.


Előbb nevelnék 6 gyereket mint egyet is örökbe fogadjak.


Mi értelme van örökbe fogadni, ha elmondjátok neki, hogy nem is ti vagytok az igazi szülei. Szegény gyereket csak meghülyítitek.

Ha nevelőszülője lennél akkor ő is tudná az első perctől fogva, hogy nem te vagy az igazi anyukája, de ugyan úgy szeretne.

2012. ápr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Te mondd el neki mint mástól tudja meg.4-esel értek egyet.Szemetek az emberek, idő kérdése és ha úgy hallja vissza jobban sérül.Itt is van egy srác,kicsi kora óta tudja örökbe fogadták.A vér szerinti szüleire egyáltalán nem kíváncsi.Pár hónapja halt meg az örökbefogadó anyuja.Hát én még igy nem láttam senkit sírni ahogy ő meg siratta....
2012. ápr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
96%

a 06:07-esnek van igaza, ha mindjárt kezdettöl fogva tudja a gyerek, hogy örökbe lett fogadva, akkor nem lesz neki soha nagy megrázkódtatás, mert ezzel a tudattal nö fel.

Persze föként azt ajánlatos kihangsúlyozni, hogy nektek mekkora öröm volt, hogy éppen olyan gyereketek lett, amilyet szerettetek volna, meg hogy mennyire szeretitek öt.


Késöbb, ha az igazi szüleiröl kérdez, akkor is azt jó kiemelni, hogy az anyuka annyira szerette öt, hogy inkább lemondott róla, csak hogy gyerekének jó dolga legyen. Azt nem szabad mondani, hogy nem kellett a biológiai anyjának, hanem csak azt, hogy ö nem tudta biztositani, hogy fel tudja nevelni.

2012. ápr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az elejétől fogva tudnia kell. Ha még nagyon pici, akkor a gyerekek nyelvén elmondani, hogy ő nem úgy jött ki a hasadból, akogy a többi gyerek, de ettől még te az anyukája vagy és szereted őt. Aztán később lehet többet elmondani. Titkolni nem szabad, mert ha mástól tudja meg véletlenül, akkor egy életre elvesztheted a bizalmát és teljesen jogosan haragudna meg rád.
2012. ápr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősömék kislánya 4 éves, születésekor fogadták örökbe.

Neki már elmondták. Gondolom azért is, mert már be adták a papírokat a kistesóra. Azért egy 4-5 éves ovis már tudja,hogy ha jön a kistesó, anyának pocakja van és nyilván feltűnne neki,hogy az ő anyukájának nincs.

Nem tudom mennyit fog még fel ennyi idősen belőle, de szerintem is jobb így, mintha mástól tudja meg!

2012. ápr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több ismerősömnél is van örökbefogadott gyerek, és egyetértek azzal, hogy a legelső pillanattól tudnia kell.

3 helyen így történt, ott minden ok volt, a 4. helyen csak 16 éves kora körül tudta meg a gyerek, ott aztán pszichológus kellett.

2012. ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!