Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor kell elmondani a gyerekn...

Mikor kell elmondani a gyereknek hogy örökbefogadták?

Figyelt kérdés
Ha például még nagyon fiatalon (1-2 évesen) lett örökbefogadva..

2012. ápr. 10. 05:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Többet fog fel, mint hinnénk, a gyerek nem hülye, csak kicsi. Én dolgoztam már óvodában, és ott is volt egy kislány, akit örökbefogadtak. Valami olyasmit mondott, hogy az apukájának és az anyukájának nem lehet saját gyereke, ezért olyan gyerekük lett, akinek nem lehetett volna saját anyukája.
2012. ápr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Pszichológiából úgy tanultuk, hogy már kiskorától fogva el kell neki mesélni (persze az értelmi szintjéhez képest) a születési körülményeit. Így nem lesz megrázkódtatás, ha esetleg majd az óvodába, iskolába azzal szembesítik, hogy "Hé nem is hasonlítasz a szüleidre".

De az sem megoldás, ha a "nagymama" minden nap a kicsi fejéhez vágja, hogy "Téged örökbe fogattak ám, mert nem kellettél az anyádnak!" (sajnos van ilyen téren tapasztalatom).

Ugyanez a helyzet a dajkaanyasággal is.

2012. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
Ma 9_27-es: EZ igen frappáns és aranyos magyarázat!
2012. ápr. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Én is amondó vagyok, hogy a kezdetektől tudnia kell. Persze a saját szintjén kell neki tálalni, és mellette éreztetni, hogy hatalmas a szeretet ami körülveszi.

23N

2012. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem lehet gyerekem (2-szer is elvetéltem mire kiderült hogy nem lehet!!!) :( a férjemmel hosszú gondolkodás után döntöttük el hogy örökbefogadunk.
2012. ápr. 10. 15:07
 16/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok kedves válaszolót! Az lesz a kicsivel, hogy hetet/hónapot várunk, és elmeséljük neki. Még nem igazán tud beszélni, csak egy két szót, ezért még nem látom értelmét. Ha már tud beszélni folyékonyan, akkor majd megmondjuk neki, hogy mi őt választottuk, mert az anyukája ezt akarta... vagy legalább is valami ilyesmit.
2012. ápr. 10. 15:11
 17/20 anonim ***** válasza:

[link]


ezt a könyvet is olvasgathatjátok neki... egy mese arról h örökbefogadtátok

2012. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen örökbefogadás, de ahhoz is passzolhatna akár. Sógorom neveli a párja kislányát. A kislány most 7 éves, 3 volt, amikor összekerültek a szülők. Apjaként szereti és isteníti, de tökéletesen tisztában van a helyzettel, évek óta (soha nem élt a biológiai apjával, 3-4 hónapos volt, mikor elköltözött vele onnan az anyja). Tudja, és mondja is szépen, ha szóba kerül, hogy kellett egy apa ahhoz, hogy ő megszülessen, ő az XY és kell neki most a másik apa (a sógorom), ahhoz hogy őt felnevelje és jó ember legyen belőle. Szerintem ez a megközelítés örökbefogadott gyermekeknél is működhet.
2012. ápr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyesmit nem lehet eltitkolni rokonok, barátok, szomszédok fél füllel elkapott beszélgetéseiből már kis korban sejteni, tudni fogja a gyerkőc, ha nwem beszélnek róla nyíltan a gyerek úgy éli meg mint 1 szégyenletes titkot.

Már akár 1-2 éves gyereknek is mesélni kell arról hogy őt nem kórházból hanem otthonból hozták hogy milyen szerencsések hogy az igazi anyukája nekik adta őt.

2012. ápr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok akkor kislányotokhoz! :)

Szerintem attól függetlenül, hogy nem nagyon beszél, elkezdhetitek neki a pároddal mesélni a dolgot. Tényleg az a jó, ha szépen fokozatosan tudja meg, akkor nem lesz semmi baj, azt meg úgyis érzi, hogy nagyon szeretitek. :)

Persze nem kell éjjel-nappal ezt mondogatni neki, de például havonta egyszer már előhozhatjátok neki a dolgot. Utána pár hónap múlva úgyis elkezd beszélni jobban, rá pár hónapra pedig már kérdései is lesznek, ha előjön valahogy a téma (például játszótéren pocakos anyuka), az ő szintjén simán belemehettek a dologba, hogy ő is egy pocakban volt, csak nem anyáéban, aztán ha picit megint nő, akkor jöhet már az is, hogy az a másik néni is az anyukája...


Tényleg ne féljetek tőle, egyik olyan ismerősömnél sem volt semmi gáz, akik végig őszinték voltak a gyerekkel.

2012. ápr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!