Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megütött a párom! Mit mondjak...

Megütött a párom! Mit mondjak a gyereknek, miért költözünk el apától?

Figyelt kérdés
4 éves a kislányunk, nem tudom mit mondjak neki, miért kell a mamáékhoz költözni és az apja miért nem jöhet velünk.
2012. márc. 7. 16:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Mert rosszul bánt apa velem, és jobb ha külön megyünk' Bár egy négy évesnek nem lehet ezt túl jól elmondani, ha csúnyát mondasz, apa ellen úszítod, ha szépet akkor meg nem érti, és hazudsz is.
2012. márc. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Anyum eljött érte és hazavitte hogy tudjak pakolni. Már a lányka előtt elkezdtem a pakolást, de nem értette hova megyünk.

Nagyon apás fogalmam sincs mit mondjak neki.

2012. márc. 7. 16:11
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Én azt mondanám neki hogy azért mert elutazik apa,és üres lessz a lakás.. Az én lányom is 4-éves,és tuti nem mondanám megneki az igazat nem okoznék neki fájdalmat.
2012. márc. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Azért erre hamar rájönne, főleg ha az apja jönne látogatni.
2012. márc. 7. 16:16
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem annak idején leült a kicsivel és megmagyarázta neki, hogy anya és apa nem szeretik egymást, de téged mind a ketten nagyon nagyon szeretnek, ezért kell elköltözni. Így nem hazudsz neki, és ha jól tálalod, meg is fogja érteni.
2012. márc. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%
Vagy azt is mondhatnád a picidnek, hogy apának dolgozni kell és nem akarod zavarni. Egyik barátnőm ugyanezt mondta a kisfiának.
2012. márc. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
93%
Anya és apa nem akarnak együtt lakni, úgyhogy te anyával most elmész a nagyiékhoz, ő pedig majd meglátogat téged gyakran!
2012. márc. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Az hogy nem szeretjük egymást, hazugság.

Az, hogy dolgoznia kell és nem akarom zavarni, szintén az. :(

2012. márc. 7. 16:25
 9/29 anonim ***** válasza:
71%
Ha neked semmi nem tetszik, akkor gondolkodj egy kicsit. 4 éves a gyerek nem lehet neki megmondani, hogy apa megütötte anyát. Igaz, ez nem lenne hazugság, csak épp nem gyereknek való tény. Mellesleg elgondolkodhatnál, hogy milyen az a szerelem, ahol a felek ütik egymást? Semmilyen. Aki ilyenhez folyamodik, az nem szereti a másikat. Tehát, nem hazugság, csak neked fáj az igazság, ami érthető.
2012. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Egy vita alatt nagyon csúnyán beszóltam neki, erre ő megütött. Persze megbánta és tudom hogy szeret. Én is szeretem őt.

De meg akarom előzni a vita elfajulását addig, hogy a gyerek szeme előtt történjenek a dolgok.

Ezért költözünk. Azt nem tudom, hogy ideiglenesen vagy végleg.

2012. márc. 7. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!