Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Érzem, hogy...

Mit tegyek? Érzem, hogy kezdek nagyon csalódást okozni a szüleimnek és a tanáraimnak.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és sajnos az elzüllött, kamaszkori lázadó korszakom 17-18 éves koromra tolódott ki. Az idei tanévben elég sok idiótaságot csináltam: magamra haragítottam rengeteg tanárt, beírást szereztem, lógtam suliból, söröztem suliba, ittam elég durván és sokat hétvégente, és adtam a nagyfiút. Ezt annak tudom be, hogy én anno általánosban alapvetően normális, visszahúzódó, félénk gyerek voltam, és ezt ki is használták sokan. 9, 10, 11. osztályban is aránylag normális voltam, de volt bennem egy megfelelési kényszer néhány idióta felé, ezért csatlakoztam hozzájuk, és néhány régi ismerősömtől jön a visszajelzés, hogy hülyeség amit csinálok, ők nem ilyennek ismertek meg.

Szeretnék megváltozni, de úgy érzem, kissé még mindig leragadtam. Előszeretettel szólok be/vissza tanároknak, veszek részt a hülyeségekben, esténként pedig állandóan azon töröm a fejem, mit tegyek. Úgy érzem, 2 személyiség közé szorultam, sikerült elzüllenem, azonban a másik felem "próbál visszarántani". Mit tehetnék?


2012. febr. 21. 21:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem parancsolj magadnak megálj-t, ahogy a többieknke is. Mást nem tudsz tenni. De én, azt hiszem neked az a legnagyobb bajod, ha kiszállnál a hülyeségből, nem te lennél a nagyfiú, ez nem két személyiség, ezt megfelelési kényszernek, és középpontvágynak hívják. Tudod, hogy rossz, de szereted mert ettől leszel nagyfiú
2012. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el az életeden úgy istenigazából.

Miket is szeretnél elérni, mik a céljaid és mit kell ezekhez tenned.

Amúgy meg találd meg az egyensúlyt a 2 éned között. Normális keretek közt lehet néha inni is vagy ilyesmi, de pl nem suliban.

Amúgy meg egyszerűen tényleg szállj egy kicsit magadba, és ne így próbálj nagyfiú lenni, hogy beszólogatsz a tanárnak.

2012. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudjátok főleg az a probléma, hogy nekem ez az ivás/nagyfiúskodás/beszólogatás/bulizás kimaradt az eddigi életemből, nemigen éreztem magam jól az emberek között, inkább itthon játszottam számítógépes játékokkal. Én voltam az a csendes, visszahúzódó gyerek, akinek a külseje miatt nyugodtan be lehetett szólni, akinek akárki akármit mondhatott, mert nem szólt vissza. És most, hogy nemrégiben betöltöttem a 18-at, és 17 évesen, tudván, hogy hamarosan jön a 18. szülinapom, kifordultam magamból. Tudom, hogy gáz, tudom, hogy hülyeség, de.. :/
2012. febr. 21. 22:13
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Most is "normális" vagy.


Gondold végig pontosan, milyen elvárt viselkedéssel elégednél meg önmagaddal kapcsolatban. Hogyan lehetne ezt a tanári-, szülői elvárásokkal összeegyeztetni.

Napi 2-3-at legalább próbálj megvalósítani.

pl. Számolsz 20-ig, mielőtt vissza szólsz-....önuralom gyakorlása, frusztráció tűrése

Tisztában lenni azzal, hogy "részt venni hülyeségekben milyen következményekkel járhat" Mi az ami belefér- mi az ami már túllép-.....fékrendszered működése


Kitartás, sikerülni fog, a kamaszkor sok vadhajtással jár, ez részben természetes -baj is volna, ha nem most lázadnál- és dicsérendő, hogy ezt magadon is észreveszed!


Jó szárnypróbálgatást!

2012. febr. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
első vagyok: A baj nem is azzal van, hogy vissza szólsz ha úgy érzed nem jogos, azzal van baj, ahogy vissza szólsz. Bár a mai világban, ha már vissza szólsz csak simán annyit, hogy 'Nem én voltam' amikor tényleg nem te voltál, már bevágja az osztályfőnökit... De tényleg krontoláld magad... Inni pedig, max péntek és szombat este, hogy hétfő, ne másnaposan menj be suliba.
2012. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De a legdurvább, hogy a néhány évvel ezelőtti személyiségem a mostanival köszönő viszonyban sincs. Én nem élvezem, amit csinálok, de egyszerűen úgy érzem, máshogy képtelen vagyok beilleszkedni ebbe az idióta, elzüllött társadalomba. Másoknak akarok megfelelni, ez is mint említettem az általános iskolai beszólások miatt van. És néha már nekem is remeg a szám, miután 1-2 "nagyfiúskodó" mondat hagyja el a számat, de sajnos azt veszem észre, hogy egyre kevésbé veszem észre, hogy le kéne állítanom magam, és előbb cselekszem, mintsem gondolkodok. Tudom, hogy hülyeség, tisztában vagyok vele. De mintha akaratlanul is "ki kellene élnem magam". :/
2012. febr. 21. 22:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalod, és hidd el, ma már az a lázadó, aki normális szeretne maradni.


Ha külső kontrollos személyiség vagy/leszel, akkor a külvilág táncoltat.

Ha belső kontrollos személyiség vagy/leszel, akkor tudsz nemet mondani és a belső igényszinted szerint élni, cselekedni, az aranyközéputat "érezni."


Az introvertált -befelé forduló- és az extrovetált-kifelé forduló- éned viaskodik, alakul. A csoporthoz való tartozni vágyás erős az életkorod miatt is, csak időközben kezded megismerni önmagad.

Az ilyenekhez nem akarok tartozni. És mégis...

Vagy mégsem...


Felteszed a kérdéseid, ki is vagyok, ki is leszek majd... milyen kép alakul ki rólam.. Milyen vagyok?...


Milyen szeretnék lenni?


Ideális esetben e kettő előbb-utóbb egybeesik.

2012. febr. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy tipp... ezt a dolgot esetleg mondd el az érintetteknek is, a megértőbb szülődnek, vagy megértőbb tanárodnak, hogy bánt amit csinálsz.


Bár... jobban belegondolva, ha ezzel jönne nekem a lányom, zavarban lennék valószínűleg, hogy mit tegyek. Talán beiratnám sportolni. Az a baj, hogy ez így érettségi előtt jött rád, kihathat sok mindenre.


Egyébként én is ilyen otthonülős csendes voltam, vagyok... aztán később lettem ... no nem balhés, csak féktelen bulizós. Végül egy túlzásba vitt ivás, ahol nagy butaságot csináltam (majdnem, de talán igazából is) magamhoz térített.

2012. febr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát.. ez nem is olyan egyszerű mint gondoltam. Valamiért idén nagyon kapós lettem a hülyeségre, és mindazt, amit eddig nem tettem meg, hirtelen egyszerre akarok bepótolni..
2012. márc. 14. 17:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, én általánosban nagyon nyomi voltam dagi, mindenki b*szogatott, közép suliban elkezdtem edzeni megnőtt az önbizalmam benne voltam mindenben, az osztály "bohócai"<-nem rossz értelemben voltunk a haverjaimmal, nem tanultam semmit,de szó szerint...aztán jött az érettségi és utána a nagy hoppá hogy mi legyen,2 év őrlődés majd rájöttem tovább kell tanulnom, most egyetemista vagyok, de nagyon bánom hogy nem tanultam mert most nem kéne a suliért fizetnem, illetve inkább akkor kellett volna nyelveket is tanulnom amikor még tényleg volt rá időm, most ugye egyetemre járok, 2 melóm van mellette és még edzeni is el kell mennem, holott ez nagy részben kiküszöbölhető lett volna ha van annyi eszem 18 évesen hogy inkább tanulok angolul, + azt a lóf*sznyi anyagot ami volt, mert itt 1 zh-ra többet készülök mint arra a f*s érettségire ami nem is lett olyan rossz... Gondold át nem ér annyit a bulizgatás, sőőt semmit nem ér inkább a baráti kapcsolataidat építsed mondjuk egy kerti sütögetéssel vagy etc....mondom ezt úgy h 2-3 szor jártam bulizni, onnan nem lesz sem értelmes baráti köröd, sem párkapcsolatod...inkább menj le terembe vagy egy színvonalas küzdősport edzésre és ott vezesd le az erőidet aminek még értelme is lesz ;)
2012. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!