Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, megengednétek a 16...

Szülők, megengednétek a 16 éves lányotoknak, hogy a 20 éves barátjánál aludjon? Egy hónapja vannak együtt.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 13:46
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Várjanak még vele, és ahogy írta valaki, jöjjön az a fiú gyakran hozzánk, legyen jó hangulat, ismerjük meg, aztán majd 3-4 hónap múlva fel lehet hozni a témát.
2012. ápr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
54%

16 évesen 18 éves barátom volt, én nála aludhattam.


Válaszolók, nem kekeckedésből, de mi bajotok van az alvással? Mert szexelni nem csak éjszaka lehet, és a mai világban - meg a kicsit régebbiben is - biztos vagyok benne, hogy azon már túl vannak, és megoldják.


24N

2012. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

Pontozzatok le, de én felnőtt nőként sem fekszem le senkivel 1 hónapnyi ismeretség után.

24/L

2012. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
95%

"Válaszolók, nem kekeckedésből, de mi bajotok van az alvással?"


A világon semmi, csak alapjáraton feltételezem, hogy a - jelenleg nem létező - 16 éves lányom egy tapasztalatlan, rózsaszín felhőket kergető bakfis, így nem lennék boldog, ha egy olyan srácnál tölti az éjszakát, akit még ő sem ismer, nemhogy én. Egyszerűen nyugodtabban engedném meg nekik, ha már egy kicsit hosszabb párkapcsolatról beszélünk, én is megismertem a srácot, meg ők is összeszoktak már.

Én vagy 19 éves voltam, a barátnőm meg 18 amikor először megengedték az ősei, hogy együtt alhassunk, megjegyzem: akkor már másfél éve együtt voltunk és a szexuális életünk sem volt titok. Na ezt már én is nem kicsit túlzásnak éreztem (főleg, hogy "mit gondolnak a szomszédok?" volt az indok). Mellesleg nem baj neki, ha nem lövi el az összes első élményt mindjárt egy hónap alatt. Egy cseppet sem vagyok prűd, régimódi sem, csak szerintem jobb (lesz) a lányomnak, ha nem teszi ennyi idősen, ennyi kapcsolat után.

2012. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
79%
Én fél év után mentem el nyaralni a barátommal 3 napra a balcsira (addig még nem aludtunk együtt) és akkor is anyu megkérdezte, hogy: "már itt tartotok...?" Elengedett persze, csak némi csipkelődés volt a dologban. Meg mikor hazajöttem a mamám kiakadt, hogy őt miért nem kérdeztem erről meg:D Szóval nálunk mindenki közbeszólt aki csak közbeszólhatott. Ebből azt gondolom, hogy egy hónap után a fejemet is levette volna, ha erre készülök...Amúgy a nyaralásnál mindketten 17 évesek voltunk.
2012. ápr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
74%
17 évesen 3 hónap után alhattam ott a 24 éves barátomnál. 16 voltam, mikor összejöttünk, rá egy hónapra töltöttem a 17-et. Igazából szerintem ha még épp 16 lettem volna is megengedik. Felelősségteljes voltam mindig, egy 24 éves meg pláne az, nem volt mitől tartaniuk. És ők is ezzel indokolták, hogy miért engedik: "szexelni nappal is tudtok, tudjuk mi azt nagyon jól... ha ennyire szeretnél, hát aludj nála".
2012. ápr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
57%
Nem engedném meg
2012. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Hm, érdekes összevetni a válaszokat.. Tudom, két év különbség, de akkor is érdekes:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2012. ápr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
82%

18-as, igen, pont itt húzódik egy olyan korosztálybeli határ, ráadásul ott nem 1 HÓNAP, hanem 3 ÉV után van szó ottalvásról.


1 hónap alatt jóformán semmi nem derül ki egy emberről, tehát a lányom 16 évesen ne töltse ott az éjszakát, hiszen ennyi ideig bármit mutathat magáról a srác, vagy bármit eltitkolhat.

És igen, én sem fekszem le egy hónapi ismeretség után senkivel, egyszerűen azért, mert ennyi nem elég, hogy megismerjek valakit és megbízzak benne. Ha már ismerem jó ideje, és kialakul köztünk valami, akkor persze egy hónapi együtt járás után már OK, de azt hosszabb ismeretség előzi meg nálam. Talán emiatt meglehetősen kevés csalódás ért. Én erre nevelném a lányom. Nem túlzott prüdériára, csak hogy gondolja meg, kivel mit, mikor, hogy ne hozzon rossz, buta döntéseket. Várom a lepontozást. :)

2012. ápr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
47%
Engedném, ha legalább fél évet-1 évet lennének együtt, de így nem!!!
2012. ápr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!