Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülővel való együtt...

Nagyszülővel való együtt élés. Hogyan, hogy ne vesszünk össze?

Figyelt kérdés
3-an laktunk: anyukám, nagyim, én. Anyukám 4 éve meghalt, és ketten maradtunk a mamámmal. Ő 83 éves, én 22. Tudom hogy én is nehéz eset vagyok, anyuval is sokat veszekedtünk, de "kiordibáltuk" magunkat, és 10 perc múlva mintha már semmi sem történt volna. Ilyen vagyok, hogy hirtelen kiadom magam, csapkodok stb de el is múlik. A nagyim viszont duzzog. Bemegy a szobájába és nem szól hozzám akár 1-2 napig sem. Nem eszik/iszik semmit, ha kérdezem hogy mi a baj? "semmi" vagy nem is válaszol. Tudom nekem kellene megértőbbnek lennem, de ilyen sz*r vagyok.
2012. ápr. 4. 21:58
 1/7 A kérdező kommentje:
Múltkor is olyan hülyeségen vesztünk össze, amit csak viccből mondtam, erre magára vette. Egy pl: szereti megkérdezni hogy mit eszem ha látja hogy van nálam valami. És pár napja én is megkérdeztem hogy ő mit eszik (nem visszavágásból, csak érdekelt), erre kifakadt hogy azért kérdezem mert irigy vagyok, és hogy soha többet nem vesz abból a kajából, és lerakta, és bement a szobájába és nem szólt hozzám kb egész nap. Van hogy rosszul kel fel, vagy éjjel nem alszik, és akkor egész nap kedvetlen, nem lehet hozzászólni. Az egészsége sem jó, ezért próbálok vele megértőbb lenni, de nehéz....
2012. ápr. 4. 21:58
 2/7 A kérdező kommentje:

Meg azt is megértem hogy ugye meghalt a gyereke (10 évvel azelőtt meg a másik gyereke, szóval mindkettőt ő temette el...) és emiatt is sokszor nagyon szomorú.

Meg az a mániája hogy majd én be fogom őt adni az öregek otthonába. Soha egy szóval nem mondtam ilyet (nekem csak ő van, eszembe sem jutna beadni) de ezt hajtogatja hogy "XY-tól is megszabadultak, beadták az otthonba és 2 hétben egyszer mennek hozzá. Majd te is azt fogod csinálni." Múltkor is kimostam az ágyneműjét, meg más ruhákat, és mondtam hogy kirakom a párnákat szellőzni (a sajátomat is kitettem) erre azt mondta hogy "Ne izgulj, majd az öregek otthonában egymás hegyén-hátán majd senkit sem fog zavarni hogy büdös-e a párnám"

2012. ápr. 4. 22:04
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja amúgy nem fekvőbeteg, tud járni, ellátja magát (sőt sokszor ő lát el engem is) nincs vele baj ilyen szempontból hála Istennek, de ő már előre vetíti az elkövetkezendő éveket. Amúgy ő is beismeri ha olyanja van hogy anno mikor ő gondozta az édesanyját (ő 60 volt, az édesanyja meg 92) akkoriban ő is nehezen viselte.
2012. ápr. 4. 22:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Külön generáció vagytok,vannak súrlódások.Próbálj megértő és türelmes lenni,mert már csak te vagy neki,neked ez még könnyebben megy így fiatalon.Biztos hogy rossz neki,hogy a gyerekei meghaltak,magányosnak érezheti magát sokszor,öleld át,és szeretgesd.
2012. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Próbálj vele türelmes lenni.Sajnos nagyon nehéz az öregekkel :(
2012. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Azt hiszem, egymásra vagytok utalva, testileg , lelkileg. Természetes, hogy fél, hiszen ő is érzi valahol mélyen, hogy egy 22 éves nagylány nem biztos, hogy hajlandó vagy képes odakötni magát az árván maradt nagyihoz. Feltehetően elsősorban a félelem "igazgatja".Ezért mond ilyesmit, hogy majd te úgyis beadod, ezt mintegy fenyegetésnek vagy talán könyörgésnek szánja, hogy nehogy ilyet tegyél.

Rólad: Ezeket a katarzis szerű kitöréseket megérteni meg lehet, de a valóság az, hogy nem vezetnek sehova. Egy darabig megnyugszol, de a nyugalom elmúlik, és ne gyógyult meg senmmi és senki. Nem tudom, mennyire lenneél hajlandó foglalkozni magaddal ezen a téren, tudatosan és tudományos alapossággal megfigyelni magadat, és megváltoztatni magadat.

Azt hiszem, a nagymamát meg kellene becsülnöd. Te vagy a tudatosabb, neked kellene elkezdeni egy nagyon nagy beleélést. "Mit érezhet szegény nagyi? Mitől félhet? Mit godnolhat? Milyen lehetett az életete fiatalon? milyen helyzetekkel kellett megküzdenie?" Ha ilyen érdeklődő lennél, megismernéd, megértenéd, megszeretnéd még jobban, és jobban őt, és lennétek egy jó kis együttműködő család-mag. Ha látja, hogy milyen barátságos vagy hozzá, ő is elkezdene irántad érdeklődni, előjönne a kedves oldala, amit már bezárt a szekrénybe régen, és eltakarta a morcossággal. Elmúlnának a duzzogások, és ez a kis család mag , ha már eléggé szeretitek egymást ahhoz, hogy "külsőket" is befogadhassatok, kiegészülhetne egy tehozzád illő férfivel, de nem még most, előbb még magatokat egyenesbe kellene hozni. Az nem jó megoldás, hogy te megkötsz egy gubancot: "ilyen vagyok". Persze, ilyen vagy, mert sok veszekedést láttál és átéltél, de nem kell ilyennek maradnod. Adj egy esélyt, próbáld meg!

2012. ápr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
figyelj.... legyél nagyon-nagyon megértő, és foglalkozz (beszélgess, ha tudtok menjetek kisebb sétákra, nézzetek filmet együtt stb.) vele, ha van barátod, és nem ismeri mutasd be neki, mutasd meg neki, hogy milyen zenét hallgatsz... kommunikáljatok. ezek, amiket leírtál általában csak félreértésből adódnak, simán meg lehet beszélni :)
2015. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!