Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kérhetnék pénzt telefonon...

Hogy kérhetnék pénzt telefonon a nagymamámtól úgy, hogy a lehető legkevésbé hozzam magam kínos helyzetbe?

Figyelt kérdés
Nagy szükségem lenne pénzre, konkrétan egy gyönyörű ruhát szeretnék, ami több mint tíz ezer forintba is kerülhet, abból kb. négy ezer forintot tudtam megspórolni, de sajnos a szüleim nem tudják kiegészíteni az összeget. Egyetlen alternatív lehetőség nagymamám, aki ugyan mindig ad, ha szükségem van rá, de most így... telefonon jó, ha évente egyszer beszélünk, találkozni sem szoktunk annyira sűrűn. Félreértések elkerülése végett nem vagyok rosszban vele egyáltalán, csak nem tartjuk vele a kapcsolatot bizonyos családi okok miatt. Annyira kínosnak érzem azt, hogy azért hívjam fel, hogy pénzt kérjek tőle, és nincs ötletem arra, hogy mit mondjak a telefonba, hogy a lehető legjobb süljön el a dologból. Bármilyen ötletet szívesen fogadok (hogy kérjem, mennyit, stb.) és tapasztalatokat is szívesen várok ezzel kapcsolatban. =) Idősebb emberek véleménye is érdekelne, hogy nekik mi lenne a legszimpatikusabb telefonbeszélgetés a nagymamám helyzetében. Köszönöm szépen a válaszokat. L/17
2012. ápr. 10. 14:48
1 2
 1/19 anonim válasza:
77%
Diákmunkára kéne menni, nem a nagymamádtól pénzt kérni.
2012. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

ruhára pénzt kérni? nem lenne pofám...

ha nagyon szükségem van rá, és hónap végén nincs mit adjak enni a gyerekeknek, akkor kérek esetleg (de már így is ég a pofám) de ruhára pénzt kérni? :s biztos, hogy nem kérnék.

2012. ápr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én hetente felhívom a mamámat csak úgy. Nem lenne ciki, ha kérnék tőle pénzt.


De így, hogy te amúgy fel sem hívod, rá sem nyitod az ajtót... nem lenne pofám.

2012. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tartjátok vele a kapcsolatot, ami nem szép dolog szerintem, hogyan gondolod, hogy pénzt kérsz tőle?

Ha nem vagy vele rosszabn, akkor miért nem hívod gyakrabban, vagy miért nem látogatod meg néha?

2012. ápr. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Hm..az írásod alapján egy kedves aranyos de kicsit butácska, naív lánynak tűnsz, már elnézést. Én egyetlen egyszer kértem a papámtól pénzt, mi vele folyamatosan tartjuk a kapcsolatot, nagyon jóban vagyunk, de azt hittem ott süllyedek el szégyenemben mikor ezt csináltam. Ő persze kedves volt, de én baromi rosszul éreztem magam, ha nem muszáj soha többet ilyet... Én nem akarok veled bunkó lenni, de egy (biztos, hogy felesleges) ruhára senkitől nem kérnék pénzt...soha, semmikor. Ennyi pénzt annyi értelmes dologra el lehetne költeni, de nem egy olyan ruhára amit lefogadok, hogy csak egyszer fogsz felvenni. Amúgy meg ha ilyen igényeid vannak, akkor diákmunka a megoldás.
2012. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Légyszíves nézzétek el nekem, nem szoktam gyakran ilyet csinálni, és különben is, egy átlagos korombeli gyerek háromszor több embertől, háromszor több pénzt kér, és nem ruhára, hanem bagóra, meg kábítószerre.
2012. ápr. 10. 14:59
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nagymama vagyok, 5 unokával. Rendszeresen találkozok velük, így ismerem a terveiket, vágyaikat. Ha látom, hogy valamit nagyon szeretnének, segítek nekik elérni. Hasonló helyzetben, amiről írsz, biztosan nagyon rosszul esne, hogy "nocsak, mikor pénz kell, tudja hol talál". Ne kérj! Ne bántsd meg vele nagymamádat. Biztosan fáj a szíve, hogy ritkán lát. Attól, hogy a szüleidnek problémája van vele, Te látogathatnád vagy beszélgethetnél vele gyakrabban. Miért olyan fontos az a drága ruha, hogy képes lennél megbántani miatta a mamádat?
2012. ápr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
"egy átlagos korombeli gyerek háromszor több embertől, háromszor több pénzt kér, és nem ruhára, hanem bagóra, meg kábítószerre" Ez nem indok arra, hogy Te is gátlástalanul viselkedj az egyébként semmibe vett nagyszülőddel. Ha olyan vágyaid vannak, amiket a szüleid nem tudnak finanszírozni, keress munkát és fedezd magad. Akkor majd átértékeled, valóban szükséges e az, amit meg akarsz vásárolni.
2012. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem hívd fel! De ne kérj tőle pénzt, csak gondolj rá. Biztos, hogy örül neked, a hangodnak.


Sajnálom, de ha pénzt kérsz tőle, úgy ,hogy évente 1x látod az enyhén szólva sértő. Én egyetemista vagyok. 16 Ft-ból tartom el magam. A mamámmal élek, de még egyeteimsta vagyok soha nem kellett még kölcsönkérnem se tőle. Inkább kigazdálkodtam a pénzből, 3 hónap alatt összejött egy farmer nadrág. Nekem is kell majd báli ruha, mert fogadásra kell mennem. De nem szóltam a mamának, hogy kéne rá 15 ezer forint, mert én gyűjtöm össze rá.


Neked hasznos lenne, ha megtanulnád a pénz értékét. Kezd azzal ,hogy azt osztod be ami van, és nem kunyerálsz, mint egy kóbor eb.

22/L

2012. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon semmilyen beszélgetés nem lenne szimpatikus, menj el hozzá személyesen.
2012. ápr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!