Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan válhat valaki magabizto...

Hogyan válhat valaki magabiztossá?

Figyelt kérdés

Van egy nagy problémám magammal. Iszonyatos megfelelési kényszerem van, és sajnos főleg akkor, ha új társaságba kerülök. Ez a megfelelési kényszer legfőképpen a következőkben mutatkozik meg:

- megjátszom magam, nem viselkedek természetesen

- hülyeségeket kérdezek

- mindenkinek próbálok a kedvében járni

- állandóan azon agyalok, ha valakit megkedvelek, hogy vajon ő is kedvel engem? Vajon mit gondol rólam?


Minél előbb meg kell szabadulnom a manírt viselkedésemtől, és az állandó görcsöléstől, hogy megfelelek-e mindenkinek. Hiszen nyilván nem, de mégis ezen kattogok állandóan.


Azt találtam ki ehhez megoldásként, hogy magabiztossá teszem magam, valamilyen mantrával, vagy erős koncentrációval, vagy pozitív gondolatokkal. Szerintetek létezik ilyesmi? Meg tud változni egy ember? Köszönöm a segítséget!



2012. ápr. 10. 23:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudom miről beszélsz.

Szinte szó szerint magamra ismerek. Valószínűleg már kinőttem ezt a problémát, de tenni is lehet ellene. Mégis gyakran ma is előjön.

Leírom, hogyan tettem ellene.

Először is a megfelelési kényszer kisebbrendűségi érzésből fakad. Amíg nem értem el az életben olyat, ami "önmagáért beszélt", addig én fecsegtem helyette.

Aztán rájöttem, a szavaknak különösebben nincs jelentősége, ha mögötte a tetteim nem beszédesek, ezért jobb, ha befogom, és akkor szólok, ha kérdeznek. Ezt ugyebár te is tudod, elég nehéz megtartani.

Ezért legyen hited, ha Istenben nem akkor legalább önmagadban, hogy előbb utóbb elérsz olyan célokat, amik beszélnek majd rólad. Hidd el, hogy azok a célok már nem sokára megvannak, csak azokra gondolj. És határozd el, hogy majd akkor fogsz beszélni.

Addig pedig ha beszélsz, ismerj meg mindenkit! Nem túlzás. Akár kivel találkozol, beszéltesd. Érdeklődj, jegyezd meg amit mond, próbálj mellé állni a problémáiban, de bölcsen tedd, ne mással szemben tedd. Ezzel a hozzáállással rengeteg barátot szerzel, ha meghallgatod a mások baját, azt fogják mondani, hogy veled jó beszélgetni.

Ez a "koncentráció" lényege, figyelj másokra, hogy megbecsült légy.

2012. ápr. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


1:20-tól jön a lényeg.

2012. ápr. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*
2012. ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!