Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem egyedül magam a...

Miért érzem egyedül magam a házasságban? (30F)

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, eddig elég jól megvoltunk, de kb. két hónapja a feleségem 180 fokos fordulatot vett. Olvasott valami könyvet (Eat, Pray, Love talán a címe), ami teljesen megváltoztatta a gondolkodását. Elkezdett futni mindennap, sokszor egy férfi kollégájával, sziklát akar mászni egy másik kollégájával, barátnős bulik, pizzázások szinte már többször is egy héten. Azt veszem észre, hogy mindenkivel szervezi a programokat, csak éppen velem nem. A kötelezőkön kívül semmi egyéb közös nincs. Ha én felvetek valamit, hogy utazzunk valahová, vagy menjünk ide, vagy oda, csak fanyalog rá. Igazából nem rossz a kapcsolatunk, csak pár hónapja egyszerűen üres az egész.

Ködös nekem, de valahogy úgy magyarázza, hogy eddig soha nem azt csinálta, amit szeretett, és rájött, hogy rövid az élet stb. stb., meg hogy még soha nem érezte magát ilyen jól a bőrébe.

Csak az a baj, hogy a házasságunk óta én meg nem éreztem ennyire rosszul magam, amit ha jelzek neki nem tűnik úgy, hogy érdekli, vagy eljut a tudatáig.


Mi lehet a megoldás? Párterápia?


2012. ápr. 11. 10:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Van közös gyereketek? Ha nincs akkor csináld meg azt hogy

kiveszel 2 hét szabadságot és elmész otthonról.

Mikor rájön hogy fennál a lehetőség hogy el is veszíthet a fejéhez fog kapni. Ha pedig nem is érdekli hogy hol vagy és mit csinálsz akkor szerintem ebben minden benne van.

Ennyi volt.... tovább kell lépni mielőtt valami olyan történik ami miatt nem tudsz majd könnyű szívvel kilépni a kapcsolatból. Előzd meg a bajt.

2012. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%
Hát ameddig ezt ő nem látja be,nem hiszem hogy változtatni fog rajt. Lehet jót tenne egy kis idő külön.
2012. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Tudatosítod benne, hogy nem díszpárna vagy, hanem a férje. Tény, hogy nem kell állandóan együtt lenni, kell barátnőzni is, meg sportolni is, de van egy egészséges egyensúly. Ne hagyd magad lerázni, amihez kedved van (de tényleg van kedved, nem csak rámászni akarsz), ragaszkodj hozzá, hogy együtt csináljátok. Ha nem engedi, akkor sajnos ennek a házasságnak annyi szerintem, mert nem akar veled együttlenni.

Próbálkozhatsz azzal is, hogy te is csinálsz magadnak programokat, hogy érezze a hiányodat, de őszintén szólva nem hiszem, hogy eredményre vezetne.

A párterápia azért nem jó, mert az csak akkor működik, ha mindkét ember javítani akar a kapcsolatán és ezért közösen tesznek is. A feleséged be se látta, hogy baj van, tehát nem fog veled párterápiára járni, az fix.

2012. ápr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
89%
Eddig milyen volt a kapcsolatotok? Azonkívül, hogy jól meg voltatok, milyen dolgokat csináltatok együtt? Olvasd el Te is a könyvet, hátha rájössz valamire!
2012. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Hát sajnos nem elképzelhetetlen, hogy van valakije :-( Az ilyen nyíltan bevallott programok a legjobb elterelő hadműveletek arra, hogy közben észrevétlenül randizhasson. Párterápiára nem tudod elrángatni, amíg nem látja be a problémát. Vegyél ki szabadságot, próbálj meg vele programot szervezni, ha nem megy, akkor menj el nélküle valahova. Bár jobb megoldás volna az előbbi, hátha leszáll a rózsaszín köd. Persze ez a köd most nem érted lebeg, hanem szerintem valaki más miatt, de lehet, hogy csak egy pillanatnyi fellángolás. El fog múlni.
2012. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
64%
Úgy néz ki, hogy nem férsz bele ebbe az új életformába. Szabadnak érzi magát és az is. Irigylésre méltó állapot. Keress te is magadnak valami újat, hogy ne legyenek benned hiányérzetek. Itt nem új kapcsolatra gondolok, mint ahogy szerintem a feleségednek sincs új kapcsolata ezen ne is agyalj. Ezt a házasságot nem kell párterapeuta elé vinni, mert nincs elromolva. Légy te is egy kicsit felszabadultabb, attól rendbe jössz.
2012. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszi, érdekeseket írtok. Nincs még gyerekünk. A távol töltött időre én is gondoltam.

Előtte közösen néztünk sorozatokat, filmeket, jobban elmentünk együtt vásárolni, vagy kirándulni, utazgatni, vacsorázni.

Ami még furcsa, hogy kb. egy hónapja heti 2-3-szor is van szex, míg előtte volt, hogy 2-3 hétig sem volt. Ennek viszont pont fordítva kellene lenni, nem?

2012. ápr. 11. 11:05
 8/25 anonim ***** válasza:
36%
Én is arra gondolok, hogy a nagy hedonizmusban akadt valakije, akivel sodródik. Nem érzi, nem akarja érezni a határt, amit neki a házasság jelentene. Elindult egy másik úton, ahova téged egyszerűen nem visz magával. Csak a saját életével foglalkozik. Ez a házasságotok végét is jelentheti. Még jókor van két év után az újrakezdéshez. Én elengedném.
2012. ápr. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Vegyél ki szabadságot, mondd neki, hogy menjetek el egy hosszú hétvégére vagy egy hétre valahova ahova TE szeretnél és tudod, hogy alapvetően ő sem bánná. Ha belemegy a dologba, akkor majd ott meg tudod vele beszélni a problémádat, őszintén mondd el neki a gondjaidat. Ha pedig nem, akkor közöld vele, hogy egészen eddig tudomást sem vett rólad, bárhogy próbálkoztál nem kaptál viszonzást és te akkor is elmész. Mehetsz egyedül is gondolkodni, vagy vidd el néhány barátodat, amelyiket te jobban szeretnéd. Azalatt az idő alatt talán rájön, hogy valami nem oké.
2012. ápr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%

Azt ajánlom nézd meg azt a filmet. Valóban rájött, hogy rövid az élet és ő még nagyon sok dolgot nem csinált és most be akarja hozni a lemaradást. Úgy érzi kevés volt eddig az együttlét veled, hiszen a szex az jó dolog, főleg veled, hiszen a férje vagy, ezért nőttek meg az együttlétek száma. Tehát ez a kettő nem ellentmondásos dolog, tényleg összevethető azzal amit ő elmondott.


A gond csak ott van, hogy minden másból kihagy téged és most csak saját magára, a saját vágyaira, akaratára akar odafigyelni...ezért fanyalog ha te jössz neki valami programmal, mert ő most a saját álmait akarja megélni és az valószínű nem az elsők között volt. Akad neki más jobb dolog is.


Ezért mondtam, hogy menj el egy hétvégére, próbáld rábeszélni és ott megbeszélhetitek a problémáitokat. Ha pedig nem megy veled, akkor okozz neki lelkiismeretfurdalást azzal, hogy eddig nem figyelt oda rád, mindenből kihagyott téged, szeretnél mindenképpen elmenni oda ahova, és te vele vagy nélküle, de elmész.. Ez talán hat rá egy picit.


11:09 voltam

2012. ápr. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!