Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem egyedül magam a...

Miért érzem egyedül magam a házasságban? (30F)

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk házasok, eddig elég jól megvoltunk, de kb. két hónapja a feleségem 180 fokos fordulatot vett. Olvasott valami könyvet (Eat, Pray, Love talán a címe), ami teljesen megváltoztatta a gondolkodását. Elkezdett futni mindennap, sokszor egy férfi kollégájával, sziklát akar mászni egy másik kollégájával, barátnős bulik, pizzázások szinte már többször is egy héten. Azt veszem észre, hogy mindenkivel szervezi a programokat, csak éppen velem nem. A kötelezőkön kívül semmi egyéb közös nincs. Ha én felvetek valamit, hogy utazzunk valahová, vagy menjünk ide, vagy oda, csak fanyalog rá. Igazából nem rossz a kapcsolatunk, csak pár hónapja egyszerűen üres az egész.

Ködös nekem, de valahogy úgy magyarázza, hogy eddig soha nem azt csinálta, amit szeretett, és rájött, hogy rövid az élet stb. stb., meg hogy még soha nem érezte magát ilyen jól a bőrébe.

Csak az a baj, hogy a házasságunk óta én meg nem éreztem ennyire rosszul magam, amit ha jelzek neki nem tűnik úgy, hogy érdekli, vagy eljut a tudatáig.


Mi lehet a megoldás? Párterápia?


2012. ápr. 11. 10:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
78%
A gyakoribb szex szerintem azt mutatja,hogy most tényleg jól érzi magát,lehet sok volt neki a veled töltött idő.Csinálja ezeket az új dolgait,viszont veled is legyenek programok,és így meg lesz az egyensúly.Ezt így mond el neki.Ha ez nem tetszik neki,akkor viszont nem szívesen van veled együtt már a szabadidejében..akkor már az elgondolkodtató.
2012. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ha gyakrabban akar Veled szexelni, akkor én nem gyanakodnék arra, hogy megcsal, hiszen pont, hogy az "ébredésének" az is része, hogy több közös örömet akar átélni Veled.


Egyszerűen csak rá kell vezetni, hogy az egyéb örömökben is osztoznál. Pl. Te is sportolhatnál, kirándulhatnál, bulizhatnál vele.


És ne éreztesd vele, hogy ellenzed az önmagára találását, hiszen alapvetően az egy jó dolog, és felszabadító érzés egy nőnek (ill. adott esetben egy férfinak is).

Csak azt láttasd be vele, hogy szeretnél ebben is a társa lenni!

2012. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Természetesen a céges bulijaiba és a lányos bulikba nem akarok menni vele, de a sportot jeleztem neki. Futni voltam már vele egyszer kétszer, de pl. a sziklamászás tervébe nem nagyon akar bevenni.

Mikor nehezményezem, hogy több közös program kéne azt mondja, hogy milyen sokat vagyunk együtt. Erre mondom mostanában, hogy együtt vagyunk két külön emberként, nem egy párként. Csak a kötelező időt töltjük együtt.

Persze, találjon új gondolatokat, meg minden, de 30 évesen ne változzon meg teljesen szerintem.

2012. ápr. 11. 11:47
 14/25 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, de nalam detto ez volt es a vege nem volt szep. Nalunk kozvetlenul az eskuvo utan utott be (par honap) es azt az evet nem kivanom senkinek sem. Volt ott minden a repuloteren otthagyastol kezdve az utcan valo ordibalasig (csak mert gondoltam csatlakozom a tarsasagahoz az egyik este). A vegen mar kezdtem becsavarodni, mert nem volt gerince bevallani mindent es En meg remenykedtem es probaltam kapaszkodni mindenbe, hogy helyrehozzam a dolgokat. Igen, azt hittem, hogy az En hibam. A vegen elkoltozott majd par honap mulva kihuztam belole, hogy van valakije (3 honappal az eskuvo utan, durva? :D).

En azt mondom, miutan kimatekoztam mar magamban (mit kellett volna csinalnom), hogy csapj az asztalra!!, es uljetek le. Addig ne engedd felallni ameddig nem mond el mindent, mert ezzel csak magadnak artasz, es befogsz borulni. Ezzel nem azt mondom, hogy legy agressziv!, csak azt hogy legy hatarozott mert igenis JOGOD van tudni az okat a dolgoknak.


Ez mar nem a temahoz tartozik, de mondhatjak\mondhatnak, hogy hulye es vak voltam.Viszont szerintem senki sem gondolna erre ilyen roviddel az eskuvo utan.

Amugy az En estemben viszont nagyon jol alakultak a dolgok, mert ismet magamra talaltam es elkeztem megvalositani azokat a dolgokat amiket pont a kapcsolatom miatt kihagytam. Picit meg halas is vagyok neki, es 1 hete tovenyesen is szabad. O meg a ket szek koze esett a vegen. A masik faszi szetcsalta es teljesen osszeomlott...


Tortenet vege, En meg elrobogok a tavolba a motorommal :D

2012. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

12:09-es vagyok


Ja es igen, koltozz el...csak fogd a cuccod amire mindenkepp szukseged van es menj. Ha ertetlenkedik akkor mond azt, hogy addig nem beszelsz vele/nem mesz haza ameddig nem ter magahoz. Ha azt mondja, hogy nincsen semmi baj, akkor is menj + tedd hozza, hogy akkor gondolkozzon el a mostani eleteteken

2012. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
A több szex /pld. veled is/ egyértelműen arra utal, hogy van valakije. Ugyanígy voltam egykor én is. Mikor már a házasságom nem jelentett semmit, volt valakim, akkor a férjemmel is gyakrabban volt szex. Ez azt hiszem valami lélektani hatás. Tehát 99 %, hogy van valakije!
2012. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
nézesd meg vele a "FOGADOM" című filmet.
2012. ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

A több szex igazából tőlem függ. A sok futás, és fogyókúra miatt szexisebben néz ki (bár korábban sem volt kövér), és úgy néz ki innentől én is jobban kívánom.

Mindig én kezdeményeztem.

Bár szerintem a munkahelyén biztos, hogy csapják neki a szelet. De azért nem gondolom, hogy van valakije, mert a telefonját futáskor sokszor itthon hagyja, ahelyett, hogy félne, hogy valaki nem várt smst küld, vagy felhívja.

2012. ápr. 11. 14:00
 19/25 anonim ***** válasza:

Amit irsz az megjobban megerosit hogy talan van valakije (celpontja). Talan ideje lenne, hogy kicsit realisabban nezzed a dolgokat.


"A több szex igazából tolem függ. Mindig én kezdeményeztem" - Persze, ez addig fog menni ameddig meg "elviseli", hogy ramasz.


"telefonját futáskor sokszor itthon hagyja, ahelyett, hogy félne, hogy valaki nem várt smst küld, vagy felhívja." - es ha az illetovel fut? vagy mert tudja, hogy nem fog reggel irni neki?


Szerintem ha mostansag sokat smsezik es\vagy lehallkitotta a telefonjat akkor az meg + jel.


Ha nem lepsz akkor egy ideoig meg igy lesz minden, aztan 1x valamelyikotoknek csak elege lesz...Te tudod, de az ilyet jobb lenne minnel hamarabb letisztazni

2012. ápr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ekkora változásra egy könyv önmagában nem inspirálhat senkit. Egy másik /új/ személy, egy hirtelen jött szerelem azonban igen. Ilyenkor a nő /de valószínű a férfi is/ szabályosan megtáltosodik. Ez történik most a feleségeddel is.
2012. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!