Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akar egyedül lenni egy...

Miért akar egyedül lenni egy jó kapcsolat helyett?

Figyelt kérdés
Tudom, h már a párkapcsolati kérdésekhez is kiírtam, de nagyon el vagyok keseredve, hátha így többen válaszolnak...A barátom eléggé különc, nagyon kevés ember viseli el, de én szeretem, 8 hónapja vagyunk együtt. Ő 35 éves sok barátnője volt, de még soha nem volt szerelmes,azért felém mutat valamit, de nincs annyira megőrülve, ezt már a kapcsolat elején mondta, hogy ez lesz, ő nem tudja kimutatni az érzéseit... A legjobban egyedül szeret lenni, a leghosszabb kapcsolata előttem fél év volt. Most előállt azzal, hogy megint azon gondolkodik, hogy ő egyedül szeretne lenni, sokkal jobb úgy az élet, "nem kell kerülgetni senkit", neki nincs rá szüksége, hogy szeressék stb, de azt is mondta, hogy még nem akar szakítani, várjunk még, mert eddig neki velem a legjobb, de nagyon afelé hajlik, hogy ne negyen barátnője, max alkalmi kapcsolatai..sztetek mit csináljak?? Nagyon rosszul esett :(
2012. ápr. 8. 15:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"sztetek mit csináljak?? "


Szerintem gondolkodj el hogy ha ilyeneket mond akkor valóban ő e az igazi számodra?

2012. ápr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Én azt mondanám neki mosolyogva: OK, nem akarok terhedre lenni, akkor holnaptól ne keressük egymást!

És otthon hasgörcsben izgulnék, bámulnám a telefont, hallgatnám, hogy megszólal-e a csengő.

Ha nem, akkor előbb-utóbb ki kell lépni, még jobb, ha te lépsz le, mint ha ő dob, mert az még az egodba is tapos.

Miért pazarold az időd egy olyan pasira, aki nem ígér semmit, s nem is csap be?

Ha meg átértékeli a helyzetet, hiányzol neki, akkor lehet tárgyalási alap, bár ugyanazt ajánlhatja fel: legyünk barátok!

Akkor barátkoznék, de közben a csalit bedobnám a vízbe, talán horogra akad valaki, aki családot szeretne.

2012. ápr. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet, csak aza probléma, hogy együtt élünk, ráadásul külföldön elég messze otthonról, nemrég költöztem ki hozzá...és most ilyeneket mond...
2012. ápr. 8. 15:48
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálj? Menekülj!


Dettó ebben a helyzetben voltam. Barátom nagyon különc pasi volt, nem volt neki egy darab barátja sem. Valami csoda folytán összejöttünk, és 2,5 évet lehúztunk együtt. Nagyon rossz volt így visszagondolva, mert én ugyan rajongásig szerettem, de ő benne nagyobb volt a szabadságvágy, és az egyedüllét iránti igény. Ezért soha nem jártunk el sehova csak az idióta családjához, akik rendszeresen megvetettek, és lenéztek. (ez már egy másik történek)


Előttem csak szeretői voltak. Mármint ő volt házas asszonyoknak a kis fiatal friss husika. És neki szerintem ez a tökéletes életforma. Láttam rajta, hogy kezd besokallni attól, hogy felém vannak kötelezettségei, hogy meg kell jelennie a szüleim előtt, hogy nem csinálhat azt, amit akar. Mert egy kapcsolat kötöttségekkel jár. Egy szeretői viszony nem jár kötöttséggel.


A végén megcsalt. És mikor meg akartam vele beszélni a dolgokat, azt mondta, hogy ő azért csalt meg engem, hogy hagyjam el őt, mert ő önerőből nem tudta volna ezt megtenni. Miután szakítottam vele, azzal a nővel is megszakadt a kapcsolata, és most éldegél a kis lakásában egyedül és éli a dög unalmas életét. De rájöttem, hogy neki ez a jó. Ő ezt szereti. És ezzel együtt rájöttem, hogy ha neki ez a jó, akkor én végtelenül boldogtalan lennék vele.


Ha a barátod már most boldogtalanságot okoz neked, akkor érdemes lenne elgondolkodnod, hogy ebben szeretnéd e leélni az életed. Én biztos, hogy nem.

Minden jót!


24/n

2012. ápr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi előző! Elgondolkodtató amit írsz...csak én is nagyon szeretem és így nehéz...de lehet, hogy összeszedem magam, csak ő azt ígérgeti, hogy majd változik csak legyek én is lelkesebb, segítsek neki ebben stb, de már így is úgy érzem, hogy mindent megteszek...:(
2012. ápr. 8. 15:53
 6/13 anonim ***** válasza:

nem tudom mennyire gondolta komolyan. Néha én is gondolok rá, h jobb lenne egyedül akkor nem lenne kivel veszekednem, rá fogom, h ő hozza ki belőlem ezt. De aztán rájövök h megéri a munkát, h a barátommal lehetek, és az h hülye vagyok az nem az ő hibája. Szeretem nagyon, csak néha megijedek.

Bár egyszer nekem is mondott ilyet egy pasi. Rá egy hónapra lelépett mással :(

2012. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem túl biztató Rád nézve. Néha nekem is vannak ilyen gondolataim de ezt nem osztom meg a másikkal míg esetleg nem határozom el hogy akkor vége. Egyrészt ez a bizonytalanság nagyon rossz és nem tud az ember alapozni rá. A legjobb lenne ha Te lépnél mielőtt lapátra tesz, ezáltal egyrészt rájöhet hogy mégis kellesz neki vagy jól szállsz ki a dologból.
2012. ápr. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Így más a dolog, hogy rá vagy utalva.

Ő is magyar, vagy ottani?

Ha ottani, akkor úgy érzi,elvesztette a függetlenségét, szabadságát - s esetleg nem veled tervezné a jövőt, de patthelyzetbe jutott. S ez a finomabb módja a szakításnak, hogy ő nem ígérhet semmit, s gondolja, ha többre vágysz, akkor lelépsz előbb-utóbb.

Egy kapcsolatban soha nem jó a kiszolgáltatottság, s te most abban vagy. Neked megfelelne, de kierőszakolni az igaz szerelmet nem lehet. Kérdés, hogy tudsz-e tőle függetlenedni, vagy van-e hazaút. Ha egyik sem, akkor tűrsz, ameddig bírod.

2012. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ő korrekt volt, már az elején megmondta, hogy milyen. Minden ember különböző, van aki jobban szeret egyedül lenni. A jó kapcsolat meg neked jó. Ez olyan mintha azt mondanám: "Miért nem eszed meg ezt a jó palacsintát?" miközben a hiba már ott van, hogy te nem szereted a palacsintát, tehát neked nem jó.

Szerintem ennek tudatában felelőtlen volt kiköltözni hozzá. Én a helyedben nem lennék vele. A saját helyemben talán maradnék, mert hasonló vagyok hozzá, és talán el tudnám viselni.

2012. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ott a baj, hogy túl hamar költöztetek össze.

Nincs rá lehetőség, hogy egy picit külön legyetek?

Mondanám hogy külön lakás, de külföldön ez elég megoldhatatlan, pláne ha ennyire rá vagy utalva az emberre.

Nekem is voltak ilyen érzéseim a kapcsolat elején, de sajna nekem sem volt hova mennem.

Már belenyugodtam, szeretem a párom, de még mindig érzem azt a kis elégedetlenséget :/

2012. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!