Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan törődjek bele a sorsomba?

Hogyan törődjek bele a sorsomba?

Figyelt kérdés

Most mindegy hogy mi történt velem. Sok minden összejött, mindig van valami ami miatt sírnom kell. (szerelem, munkahely, pénz, család). Rendszerint amikor ilyen csalódások érnek, nem tudok belenyugodni hogy ez és ez velem történt meg, reménykedek, remélek, és nem tudok továbblépni, vagy nem akarok, mert annyira ragaszkodok a régihez.


Hogy törődjek bele a sorsomba, bármi is történjen velem, hogyan? Mivel vigasztaljátok magatokat a csalódásoknál?


2012. ápr. 12. 11:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Nem vígasztalódom, csak elkönyvelem, hogy f.o.s vagyok.
2012. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell beletörődni.Ki kell mindig egy célt tűzni,és azért küzdeni kell.
2012. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Nincs kedved magadról egy kicsit bővebben írni? Hány éves vagy? Mit dolgozol? :) Hátha így könnyebb segíteni.
2012. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Én arra szoktam gondolni, hogy mással is megesett már ez, vagy hasonló, más is tovább tudott lépni, én sem vagyok alábbvaló, nekem is sikerülni fog. És ha valaminek vége szakad, az mindig valami másnak a kezdetét jelenti.

Az a módszer is jó, amikor alaposan beleképzelem magam valaki konkrét személynek a helyzetébe, akinek az enyémnél is nagyobb problémája van (mindig találok ilyeneket, csak ehhez tényleg bele kell élni magam mások helyzetébe)

2012. ápr. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
A világ folyamatosan változik körülöttünk. Akkor is, ha te erről nem akarsz tudomást venni. Barátságok jönnek-mennek. Szerelmek jönnek-mennek. Ez érvényes a pénzre, munkahelyre, gyakorlatilag mindenre. Valaminek mindig el kell múlnia/tűnnie ahhoz, hogy egy másik dolog jöjjön a helyébe, vagy annak a valaminek váltiznia kell. Ez a természet rendje. Pl. te születésedtől halálodig mondjuk Kiss Éva/Béla maradsz, de a tested a személyiséged mindig változik valamennyire. Ha ez nem így lenne, akkor örökre csecsemők maradnánk. A bánat kell ahhoz, hogy tudd, mi az öröm. E nélkül nem tudnád. Sokszor veszítenünk kell, hogy nyerjünk. Gyakran ragaszkodik az ember (TE IS) olyan dolgokhoz, amihez nincs értelme, nem kellene. Mert a megszokás rabja vagy, ez ad neked biztonságot. A változás viszont elkerülhetetlen, ami mindig kényelmetlenséggel jár, még akkor is, ha sokkal jobbat hoz. Pl. kapsz egy jobban fizető munkát, de az első hetekben azért gyomorgörccsel jársz be, mert izgulsz, senkit nem ismersz még, stb. aztán ez is csak rutin lesz. Tudni kell alkalmazkodni. Az elején minden nehéz, aztán jobb lesz. Ha sokat csalódsz és jó ideje csak rossz szériád van, akkor fordulj kicsit magadba és gondlkozz el azon, ez miért lehet? Mert alapvetően a saját sorsodért te vagy felelős, mások nem. Van egy mondás, hogy ha elesel, vegyél fel egy kavicsot a földről.
2012. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Amin nem tudsz változtatni, törődj bele. Hidd el, ha rágódsz olyanon amin fölösleges, egy merő szenvedés lesz az életet. Én azt vallom, hogy az adott helyzetből kell a legjobbat kihozni. Persze a saját sorsunk kovácsolói vagyunk, de nem lehet kivédeni, hogy ne történjenek rossz dolgok. Ha pedig már megtörtént valami, az már mögöttünk van. Próbáld meg a jó oldalát nézni a dolgoknak, próbálj meg abból kihozni a legtöbbet ami van. Erre én is nemrégen jöttem rá, nemrégen még én is ilyen önmarcangoló voltam. Mióta máshogy látom a világot boldogabbnak érzem magam. És ez csak a hozzáállásomnak köszönhetem. :)
2012. ápr. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nagyon jól beválik nekem a "munkaterápia". Nőként én a lakásnak szoktam nekiesni, és igyekszem arra koncentrálni, hogy a lehető legtöbb, legnehezebb, legutálatosabb dolgot végezzem el. Pl. kitakarítom a padlást, a fásfészert, letisztítom a szekrények tetejét, átselejtezem a ruhatárat, stb.
2012. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Hogy a 6-os hozzászólását jobban értsd: ugye azt mondja, hogy mindenből hozd ki a legjobbat = ha citromot kapsz az élettől (ugye a savanyú dolgok), akkor készíts belőle limonádét. A legszarabb helyzetet is képes lehetsz enyhíteni, valahogyan a javadra fordítani.
2012. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Rendszerint amikor ilyen csalódások érnek, nem tudok belenyugodni hogy ez és ez velem történt meg,"


Ezt kellene kicsit konkretizálni, mert azt sugallja, hogy nagyon specifikus a problémád. Mert ha csak annyi, hogy nem sikerült a felvételi, szakítottak veled, csúnyán néztek rád, az mindenkivel megtörténik, tehát a "miért velem történik" kicsit túlzás.

2012. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az ebből kell a legjobbat kihozni csak addig működik, amíg van mit kihozni. Attól is függ, mekkora a gond. Igen,egy szakítás,munkahelyelvesztés, lakásárverezés után mondd magadnak, hogy más is túlélte, az élet megy tovább, nem nyafogok és kész. Lesz majd jobb is. Ha viszont nagyon nagy a baj (ami már nem fog javulni), nem tudom, mit lehet tenni, talán egy pszihológus, jó barát, rokon állandó támogatása segít.
2012. ápr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!