Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzi úgy sok ismerős és...

Miért érzi úgy sok ismerős és távoli rokon, hogy neki "minden áron" bele kell szólnia a mi életünkbe?

Figyelt kérdés
Második babánkat várjuk és mivel már túl vagyunk a kezdeti "rizikós" időszakon és az eddigi vizsgálatok szerint is minden rendben van, elmondtuk a jó hírt a családnak és az ismerősöknek (a szűk család már rég tudja). Ezen a héten eddig hatan hívtak fel telefonon, hogy gratuláljanak, de azért elmondják, hogy szerintük nem jól döntöttünk. Nem értem mi szükség van erre. Nem tanácsot kértünk tőlük, csak a tényt mondtuk el.
2012. ápr. 13. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem, ezzel mi bajod. Nekünk is elmondták páran a véleményüket. Van, aki szerint nem kellett volna a baba esküvő előtt, más szerint nem baj. Ennyi. Ez az ő véleménye. Meghallgatom.


Ha nagyon bunkó, akkor esetleg visszaszólok, hogy foglalkozzon a saját életével vagy elmondom, hogy nekem mivel van bajom az ő életében.


Ne foglalkozz velük.

2012. ápr. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Azért mert a gyerekvállaláshoz/neveléshez, politikához és focihoz természetesen mindenki ért jó magyar szokás szerint s ezért úgy érzi felvan rá jogosítva, hogy kritizáljon másokat. :)

De viccet félretéve nekem kicsit ez durva. Még ha élőben egy találkozó alkalmával mondanák el annak nem lenne ekkora éle mint telefonon ahol az ember (kímélve a telefonszámlát) csak a lényegest közli (gondolom).

Lehetséges, hogy ők látnak valamit a párkapcsolatotokban, élevitelben, pénzügyben, egészségben stb. valamiben amiért ez a véleményük. Ebbe kéne belegondolni, de ha ti így éreztek hátcsak hajrá, a legjobbakat.:)

2012. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
3%

Ezért ne haragudj meg rájuk.

Nekik bizonyára fontos az anyagi biztonság, a szabadidő, csak aggódnak miattatok.

2012. ápr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez van nálunk is, két rokonom állandóan olyan dolgokat kérdezget, ad kéretlen tanácsot, vagy csak mondja-mondja a magáét,hogy ezt miért nem így, vagy úgy, és mikor és miért nem és stb. :-)))) hogy már tiszta idegbeteg vagyok ha névnap, vagy ünnep jön és tudom, hogy felhív majd telefonon, a személyes találkozást is kerülöm velük emiatt, roppant idegesítő tud lenni. Sajnos sok ilyen ember van, nem lehet velük mit tenni, nem tudják mi az a diszkréció.
2012. ápr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Mivel elmondtad nekik,ezért jogot alkottak maguknak a beleszólásra.Ne fecsegj máskor se jó,se rossz hírt,mert pletykásnak néznek és csak bátorítod a beleavatkozásba
2012. ápr. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Minket azért csesztetnek, mert nem vállalunk gyermeket. És most nem a szüleinkről beszélek.

Mondd azt, hogy felnőtt ember vagy, a gyermek a te felelősséged, nem az övék. Ennyi.

2012. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem is zavarna annyira a dolog, ha olyan emberek szólnának bele az életünkbe, akiknek ténylegesen rálátása van, de most azok találnak meg minket leginkább, akikkel évente maximum egyszer ha találkozunk. Ma anyukám unokatestvére hívott fel, hogy megmondja még túl fiatalok vagyunk a gyerekhez (párom 33 éves, én 31), várjunk még 5-6 évet. Ilyen és ehhez hasonló okosságokkal keresnek meg minket és ez kezd eléggé fárasztó lenni.

2012. ápr. 13. 17:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért nincs igazam?ha nem mondtad volna el,nem tudtak volna okoskodni.
2012. ápr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én még nem pontoztam senkit se föl, se le. Az első babánál elég problémás volt a terhesség eleje, így későn szóltunk, ezen többek csúnyán megsértődtek, ezért "kellett" most időben szólni. Szerintem ez nem pletykálkodás.
2012. ápr. 13. 17:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem pletykálkodás, ha nem mondtad volna, akkor meg az lenne a baj, előbb-utóbb úgyis meglátták volna. Jobb ha nem izgatod magad ilyeneken, árt a babának az idegeskedés, valahogy le kell őket szerelni, vagy nem tárgyalni velük.
2012. ápr. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!