Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg vele...

Hogyan értessem meg vele (finoman), hogy engem hagyjon békén ilyen téren?

Figyelt kérdés

A (legjobb)barátnőmmel már 15 éve ismerjük egymást. Nemrég kiderült, hogy távoli rokonok vagyunk. 1 éve elmondta, hogy leszbikus. Ezzel nincs semmi bajom, de amióta elmondta utalásokat tesz irányomba. Sokszor mond olyat amit normális esetben a férfiak szoktak mondani a nőknek, amikor már szerelmesek egymásba. 2-3 alkalommal már elmondtam neki viszonylag burkoltan, hogy ebből nem lehet semmi, mert én heteroszexuális vagyok, de szerintem nem akarja ezt elfogadni.

(Még mielőtt valaki azzal jönne, hogy biztos tinik vagyunk és ez úgy is elmúlik neki, mert csak azért csinálja, hogy menő legyen elmondom, hogy ő 25, én pedig 23 éves vagyok)

Hogy mondjam el neki érthetően, de mégis finoman, ezt neki? Nem szeretném megsérteni, mert ez a téma valahogy extra érzékenyen érinti őt.


2012. ápr. 13. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
"Semmi bajom azzal, hogy leszbikus vagy, de te is fogadd el, hogy én heteroszexuális vagyok. Légy szíves, másokon gyakorolj, akik vevők erre."
2012. ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki nyíltan, hogy nem vonzanak a nők. Barátok között ilyen dolgokat körítés nélkül ellehet mondani. Én is voltam hasonló helyzetben simán közöltem, hogy maradnék a férfiaknál. Megértette nem mozdult rám többet.
2012. ápr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%

Biztos vagy benne, hogy udvarlási szándékkal bókol, utalgat?


Én is leszbikus vagyok, viszont, ha valakit vonzónak találok, annak bókolgatok, mert tetszik és ezt kifejezem (sosem rossz szándékkal). De ez közel sem jelenti azt, hogy akarnék bármit is tőle. Nem lehet, hogy az ő udvariaskodását találod szokatlannak és emiatt félreértelmezed?

2012. ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Már próbáltam neki elmondani konkrétan is, de nem igazán érdekelte. Annyit mondott, hogy "jó, engem akkor sem érdekelnek a férfiak".

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat.

2012. ápr. 13. 23:25
 5/13 A kérdező kommentje:
Teljesen biztos vagyok benne, hogy nem értelmezem félre, mert amióta elmondta csak azóta mond utalásokat.
2012. ápr. 13. 23:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ért az elutasításból, akkor mi lenne, ha elég feltűnően elkezdenél férfiakkal foglalkozni és dicsérnéd egyiket, másikat a füle hallatára, külön kiemelve 1-1 férfias tulajdonságukat, hátha előbb-utóbb értene a célozgatásokból és békét hagyna neked.
2012. ápr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Az udvarló célzásokra is vannak elutasító célzások.
2012. ápr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Aki nem ért a szóból, azzal nem lehet finomkodni. Jól érthetően küldd el a fenébe!
2012. ápr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Már próbáltam neki elmondani konkrétan is, de nem igazán érdekelte. Annyit mondott, hogy "jó, engem akkor sem érdekelnek a férfiak"."


Helyes válasz: "Engem meg akkor sem érdekelnek a nők."


Elég fura ez, mert a melegek általában egymás társaságát keresik, így praktikus.


Még ha vevő is lennél a dologra, mondjuk bi lennél, akkor sem tanácsolnám egy 15 éves barátság elrontását azzal, hogy szexelni kezdtek, mert az ilyesmi bizony elrontja. A barát felbecsülhetetlen érték, és jobb, ha barát marad, érdekes, hogy ő erre nem gondol.


Van a városotokban melegbár? Nagyobb településeken szokott lenni, küldd el oda, illetve javasolj neki internetes oldalakat, pl. labrisz.hu

2012. ápr. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ha sokáig idegesitene még ezzel ,elküldeném keményen a busba, és az se érdekelne ha a barátságunk rámegy.hisz eddig nem ilyen volt.
2012. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!