Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Erre rá fog...

Mit csináljak? Erre rá fog menni a kapcsolatunk?!

Figyelt kérdés

Párom baráti társaságába van egy szingli csaj. Amikor megismertem őket, már tudtam, hogy a csajnak nem közömbös párom. (Ahogy ránézett, a gesztusaiból, megnyilvánulásaiból tudtam, hogy bejön neki.) Erre rákérdeztem páromnál, lerázott annyival hogy csak barát és beképzelem. Aztán a csaj az orrom alá dörgölte, hogy megajándékozták egymást párommal karácsonykor. (Apróság volt, csakhogy párom elfelejtette közölni. Csajnak természetesen úgy tettem, mintha tudtam volna az egészről) És otthon kivertem a balhét.

Hogy mégis mi ez az egész? Úgy éreztem én vagyok az, akit hülyének néznek. Párom azt mondta ez csak egy apró figyelmesség és kénytelen volt visszaajándékozni, mivel a csaj is vett neki. Persze nem hagytam annyiban a dolgot követeltem, hogy legyen őszinte. Mondja meg hogy bejön-e a csajnak mert látom és elegem van a kamuzásból. Beismerte, hogy valóban bejön a csajnak. Bár még nem mondta meg neki konkrétan, de ő is látja/ érzi. Azt mondta azért nem akarta elmondani, mert nem akarta hogy féltékenykedjek és ne tudjunk egy társaságba járni. Ő csak barátként tekint a csajra, sose érdekelte mint nő és nem is fogja.

De én mégsem tudok úrrá lenni a féltékenységemen. A nő direkt az én jelenlétembe flörtöl a párommal. Félreérthető megjegyzéseket tesz, majd szánalmasan nevet minden apró kis poénján. Mindig párom közelébe van, levakarhatatlan. Ha már meglátom hogy telefonon hívja, chaten beszélnek feláll a hátamon a szőr. Nem bírom elviselni, hogy tartják a kapcsolatot, hogy mindent tud páromról és ő is mindent elmond neki.

Olyan is volt hogy a csaj előadta nekem, hogy semmi okom féltékenykedni, mert ők csak barátok. (Képes volt még teljesen hülyének is nézni és még én voltam a szánalmas, aki ok nélkül féltékenykedik. Persze, nagyon megértően bologattam, hogy én nem vagyok féltékeny. Hisz nekem is van sok férfi barátom. És tudom, hogy párom engem szeret, nincs okom bizalmatlankodni)

De én nem bírom ezeket a színjátékokat. Nyilvánvaló, hogy ki nem állhat a csaj és ott tesz keresztbe ahol tud és még képes a szemembe jó pofizni. Nem bírom elviselni!!

Szívem szerint azt kérném páromtól hogy szakítson meg minden kapcsolatot a csajjal. De ezt mégsem kérhetem. Ő is egy „barát”!

Mit csináljak? Ebbe bele fogok őrülni!



2012. ápr. 14. 00:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
22%
úristen... pedig igaza van mind a kettőjüknek, baromira túlreagálod. bocs, de fogd vissza magad, mert az ilyen fokú féltékenykedéssel te fogod elüldözni magadtól a párodat
2012. ápr. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Az gond, hogy ilyen érzelmi kérdést észérvekkel nem lehet megoldani.

Bármilyen tanácsot is kapsz itt, az irracionális félelmeidet nem fogja felülírni semmilyen okosság.

Hiszen ha lenne realitásérzéked, akkor most nem lennél ebben a helyzetben.

2012. ápr. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Szerintetek túlreagálom és egyáltalán nincs okom féltékenykedni?

Racionális embernek tartom magam és észérvekkel meggyőzhető, csakhogy olyan érzelmi állapotban vagyok hogy úgy látszik ebben a helyzetben nem tudom globálisan nézni a képet!

És eluralkodnak rajtam az érzelmeim.

2012. ápr. 14. 00:42
 4/30 anonim ***** válasza:
87%

Gondold végig. Mi történt? A párod tetszik egy csajnak. Emiatt te rendeztél már jelenetet. Emiatt a párod eltitkolta az ajándékot - nem azért, mert bármi gond lenne, hanem mert békességet akart, nem pedig balhét.


Hagyd a fenébe ezt. A csaj próbálkozik, aztán feladja. Bízz meg a párodban. Nem véletlen választott pont téged. Mellesleg ha nem egy kiállhatatlan, bűnronda emberrel jársz, ilyenek mindig lesznek. De tökmindegy, mit csinál a csaj. Amíg a párod nem vevő rá, addig nem kell félned.

2012. ápr. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 zokniszörny ***** válasza:
98%

Elhiszem, hogy nagyon bosszantó, én is nagyon féltékeny típus vagyok, megértelek.

De: ha jeleneteket csinálsz, és örökké féltékenykedsz, azt előbb-utóbb valóban el fogja unni a párod. Ha érzi, hogy megbízol benne, egyfelől őszinte is lesz, másfelől, ha tudja, hogy nem kell balhétól tartania, könnyebben megnyílik majd.

2012. ápr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Igazad van. De mégis elborul az agyam, ha a szemem láttára flörtölget párommal. És tudom, hogy páromnak nem kellene a csaj. Azt is tudom, hogy csak engem szeret. Tisztában vagyok vele, hogy jó pasi.

De mégis ezt a színjátékot nem bírom elviselni. Ha tetszik neki párom a szíve joga, utáljon nyíltan, de ne jó pofizzon velem. És ne nézzen hülyének.

És nem egy olyan csaj, akinek csak úgy bejön a párom és nyomulgat. Vele majdhogynem napi kapcsolatban állnak. 1-2 hetente találkozunk/találkozik vele. Ő kvázi egy "barát", aki több akar lenni annál.


Egyébként nem értem magam, hogy miért borulok ki ennyire. ÉS abban is igazatok van hogy a viselkedésem következtében tényleg érthető hogy nem volt teljesen őszinte velem a párom.


Hogy kellene viselkednem? Páromat se nyaggassam ezzel?

Próbáljam levegőnek nézni a csajt?

2012. ápr. 14. 00:57
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem: egyszer amikor jópofizik a csaj, hagyd ott. Vagy mondj neki valami olyasmit, hogy "bocs, de nincs kedvem beszélgetni veled". Idővel talán megunja, hogy szekál.
2012. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 zokniszörny ***** válasza:
89%
Szerintem a legjobb lesz, ha egy ilyen alkalommal ezt így kerek perec beközlöd a csajnak. "Figyelj, lesz*rom, hogy nyomulsz a pasimra, úgysem kellenél neki, de legalább ne tegyél úgy, mintha szeretnénk egymást." Persze kell ehhez erő, meg vér a pucába, de ilyenkor az a lényeg, hogy azt érezze: esélye sincs. Előbb-utóbb úgyis feladja majd.
2012. ápr. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem pedig joggal várod el a párodtól, hogy ne flörtöljön mással, főleg mikor te is ott vagy. Azzal szoktak flörtölni, aki vevő rá.

Rohadt idegesítő szituáció lehet az ilyen.

A párodnak kéne megmondani a lánynak, hogy semmi esélye sincs.

Hogy mit csinálj? Nem tudom. Mióta tart ez a dolog?

Legközelebb hagyd ott őket, és kezdj el beszélgetni másokkal, vagy szerezz be te is "barátot", és kiderül, hogy ő ezt hogy viseli :)

2012. ápr. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Gondold végig. Mi történt? A párod tetszik egy csajnak. Emiatt te rendeztél már jelenetet. Emiatt a párod eltitkolta az ajándékot - nem azért, mert bármi gond lenne, hanem mert békességet akart, nem pedig balhét."


Ugyanezt akartam írni én is, velem is történt már hasonló, a csajomnak nem mondtam el hogy találkoztam azzal a volt munkatársammal akire féltékeny, pedig tényleg csak haverok vagyunk, de ő beképzeli ezt a "rivális" dolgot. Persze kiderült a dolog, és csinálta a fesztivált ő is tök feleslegesen.

2012. ápr. 14. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!