Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim nem hagynak tanulni?

Figyelt kérdés
Kihívnak persze csak 1 percre, mert lomtalanítunk és segítsek kicsit, de tényleg csak egy kicsit, jah ha már ott vagyok akkor menjek le panírozni, de mosogassak is el, de pucoljak krumplit, de süssem is ki, de ebéd után még pakoljak el és végig söpörjek mossak fel (ez minden nap). Képtelen vagyok egyszerűen tanulni, délelőtt teljesen esélytelen, délután is csak 2 után, de addigra meg már el is fáradok az egész napi ugrálástól. Nagyon kéne tanulnom de nem lehet, nem tudom beosztani az időm, mert mindig a legváratlanabb pillanatokban szólnak, hogy menjek. Anyukám direkt csinálja néha a plusz melót, pl mikor jövök haza a városból, nagyjából 3 bevásárlókp mellett megyek el, meg X kisbolt mellett (és ezt tudja jól), de megvárja míg hazaérek és akkor szól, hogy menjek el a boltba meg patikába, így ugorhatok még egy kört. Ja és ilyenkor még ő van felháborodva, hogy ha nem fogom be a pofám, akkor hátba vág. Nem tudok máshova menni tanulni, mert az anyagok a gépen vannak. Beszélni ezekkel nem lehet, mert hogy "nem lehet 24 órában tanulni, pihenni is kell".Ja csak azt felejtik el, hogy a 24 órából alszom is vmennyit, suliban vagyok, dolgozom. Annyira elegem van már belőlük, hogy az nem igaz. Költözés? Esélytelen, egy forintot nem adnak rá, annyit meg nem keresek, hogy finanszírozzam. A kolit meg nem engedik. Mit tudok így csinálni?
2012. ápr. 15. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pakold fel az anyagokat egy pendrivera, vagy cseréld ki a gépet laptopra, és irány a könyvtár. Ott nyugiban tudsz tanulni, semmi nem vonja el a figyelmed, és a szüleid sem érnek utol.
2012. ápr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából tényleg a könyvtár az egyetlen hely a világon, ahova szívesen megyek. Majd nyáron veszek laptopot, de addig ki kell húznom valahogy. A pendrive-os jó ötlet lenne, de eddig akárhányszor próbáltam gépezni a könyvtárban, mindig foglalt volt az összes :S (vagy amelyik nem, abba nem lehet pendrive-ot csatlakoztatni). Csak olyan rossz, mert itthon lenne a legjobb tanulni, ugye bármikor felkelhetek pihenés céljából, tudok enni, inni, mosdó is van közel és hangosan is tudok tanulni. Itthon lenne a legoptimálisabb, de hát... mindenesetre köszönöm a választ :)
2012. ápr. 15. 12:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Kell a beleegyezésük a koleszhoz?
2012. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
20 vagyok. Nem kell a belegyezésük, de nem tudnám miből fizetni a koleszt, kajálást bérletek stb. Illetőleg a munkám is ide köt, mert Pécs mellett lakom és itt dolgozom (vagy itthon skype-on), nem Pécsett.
2012. ápr. 15. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!