Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagynak a szüleim...

Miért nem hagynak a szüleim érvényesülni?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, és még a szüleimmel élek.

Már dolgoztam angliában 1,5 évet és amerikában 4 hónapot. és most augusztus óta itthon dolgozok.

Azért nem költöztem el eddig mivel nem tudtam volna fenntartan 1 lakást egyedül.

most tervezem hogy vissza megyek külföldre, de a szüleim nem támogatnak benne, szerintük teljesen fölösleges, miért nem tudok itthon megülni a fenekemen.

eddig akár hová mentem sose támogattak, nem volt bíztatás, öröm, az anyagi támogatásról nem is beszéleg (nem sok pénzről van szó, hanem pl a buszjegy a reptérig, vagy vonatjegy, mivel sose vittek ki az állomásra)

de viszont amikor kint voltam jöttek a levelek h hozzak ezt és azt, és h mennyire szeretnek stb.

de amint haza jöttem ez a "szeretem" elmúlott. en meg naivan hittem abban hogy ha meghozom a legmenőbb és újabb cuccokat nekik akkor szeretni fognak.

miért ilyenek a szüleim? mit tehenék ez ellen?


2010. nov. 17. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hadd szeressenek messziről. Félévente LÁTOGASS (ne költözz) haza.
2010. nov. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TeRohadtOstobaLilaLó válasza:
28%
A szüleid sajnos befásult emberek ha megteheted hogy Angliában v. Amerikában élj..dolgozz ne foglalkozz velük persze a szülőket tisztelni és szeretni kell csak hogy a legtöbb szülő ezt nem látja be fordítva mert a szülői szeretetnek feltétlenek kell lennie!
2010. nov. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, merő önzés állhat a háttérben, ez jött le nekem. Ha messzire mennél, akkor nem lennél kéznél, s gondolom, otthon azért takarítasz, besegítesz, hozol a boltból ezt-azt. Ha elmennél, ez nem lenne.

Ha tudsz, tegyél félre magadnak annyit, hogy ki tudj utazni és a kezdeti nehézségeket átvészeld. S ne törődj közben azzal, hogy lelki terrorral hogyan próbálják meg letörni az önbizalmadat és magukhoz láncolni. Nehéz, de le kell hogy pattanjanak rólad a szüleid szavai, amikor ilyeneket mondanak. Ugyanakkor ne várd el tőlük a támogatást egy olyan döntésedhez, ami számukra kedvezőtlen. Ne akard megvásárolni a szeretetüket tárgyakkal, hozhatsz ajándékot, de ne erődön, lehetőségeiden felül vedd őket.

2010. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akárcsak anyósomról hallanék jellemrajzot. A párom (a lánya) ugyan nem akart külföldezni, mi "csak" külön házba költöztünk, amit apám vett nekünk egyedül(!!!), az anyósom meg felvett egy marhanagy hitelt, elbszta és a lányával fizetteti a felét annak, amit ő költött el. Mi meg nem tudtuk fenntartani a házunkat, többek közt emiatt. Nos?
2010. nov. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttél. Szeresd őket, de nem kell szótfogadni. Örülj, hogy megvannak ketten, így vigyázhatnak egymásra, nincsenek rászorulva a gyerekekre. Menj el oda, ahol igazán te magad a magad életét tudod élni. Ne ítélkezz felettük, de a magad életét nem kell odaadnod. Tanulj meg önálló lenni, és boldog lenni.
2010. nov. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!