Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az eszemre vagy a szívemre...

Az eszemre vagy a szívemre hallgassak?

Figyelt kérdés
A barátommal 3 éve vagyok együtt, és már a közös jövőt tervezgetjük, célozgat egy esetleges lánykérésre is:) Csakhogy én nem hiszem, hogy szerelmes vagyok belé. Minden álmom, hogy időben családot alapítsak, sok gyereket szeretnék, meg egy kedves férjet, nyugit. És most itt a lehetőség. Tisztességes, az életemet is rábíznám és nagylelkű, ami számomra a legfontosabb. Nem tudok olyat mondani, ami ne tetszene benne (pontosabban minden hülyeségét tudom tolerálni) és el tudom képzelni vele a jövőmet. De nincs és majdnem mondhatom, hogy nem is volt soha lángoló szerelem. Inkább csak kedvelem, vonzódom hozzá. Tudom, hogy senki nem dönthet helyettem, és ezt nem is szeretném, csak kívülállók véleményére, tapasztalatokra vagyok kíváncsi. Előre is köszönöm:)
2012. ápr. 15. 12:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
En azt mondom, hogy hallgass az eszedre. Lehet, hogy te nem vagy az a fajta, aki lángol. A lángoló szerelem, amely megégethet ne hagyd el,akivel nyugodtan élheted az életedet. Hiszen mégis tetszik neked!
2012. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam én is, csak elültették a bogarat a fülemben itt gyakorin olvasgatás közben, hogy mi van, ha "nem éltem ki magam" meg hogy "szerelem nélkül baromság a párkapcsolat" meg "később meg lelépek, ha jön a lángolás".


Szerintem nem vagyok ilyen alkat, nem tudom, hogy ezek mindenkire vonatkoznak-e. Végül is a családban senki nem volt ilyen nagyon tombolós, mégsem történt válás.

2012. ápr. 15. 12:38
 4/30 anonim ***** válasza:
89%
Hagyjuk már ezt a kiélés baromságot, rábíznád az életed, vonzódsz hozzá, megbízható, mindezt eldobnád hogy újrakezdj mindent? hogy belefuss millió taplóba? Nincs olyan hogy örökké lángoló szerelem, a kémia lecseng az első hónapokba, ha ezt hajhászod soha nem állapodsz meg.
2012. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

En nem voltam fülig szerelmes a férjembe, mégis több éve együtt vagyunk.

Még azt sem mondhatnám, hogy kiégett a házasságunk, talán pontosan azért,mert nem a lángoló szerelem volt a meghatározó a kapcsolatban.

2012. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Dejó ezeket olvasni:) Mert én tényleg ezt szeretném.:)
2012. ápr. 15. 12:58
 7/30 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Nem teljesen mindegy szerintem. :)


Egyébként én már megtanultam, hogy nem a lángoló szerelmekből lesz a jól működő, holtig tartó házasság. Mint ahogy előttem írták ott megégeted magad, előbb-utóbb fájni fog, csalódni fogsz, és nagy eséllyel véget is ér.

Nem tudom, hogy sajnos, vagy nem, de a hosszútávú, jól működő kapcsolatok inkább olyanok mint amilyen a tiéd.

2012. ápr. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem dobnám el magamtól ezt az embert.


Együtt voltam egy fiúval, nagy szerelem volt, terveztük a közös jövőt pár hónap után, szinte egymásnak teremtett minket az ég. Aztán jött egy kis környezetváltozás és minden megváltozott. Eltűntek a rózsaszín felhők, előkerültek olyan dolgok, amikkel teljesen ellent mondott eegymásnak a természetünk. Rájöttünk, hogy egyáltalán nem illünk egymáshoz. Fájdalmas volt a felismerés és így a szakítás is.


A párommal a szakítás után ismerkedtünk meg, nem is vágytunk komoly kapcsolatra, csak egy kis vígasztalgatásra és szépen lassan egymásba szerettünk. Nem volt semmi szerelem első látásra, semmi lángolás, csak a kialakuló mély szeretet. Ismerem, elfogadom minden hibájával együtt, még szeretem is a hóbortjait. Folyton nevet, mosolyog, kielégít testileg, szellemileg. És hiába nincs az a lángoló mindent elsöprő szerelem, nagyon szeretem őt és semmi pénzért nem dobnám el a lángolásért.

2012. ápr. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok.
2012. ápr. 15. 13:29
 10/30 anonim ***** válasza:
Mindig az eszünkre kell hallgatni, az nem téved annyit, mint a szívünk.
2012. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!