Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom, hogy ennyi gyűlöle...

Nem akarom, hogy ennyi gyűlölet legyen bennem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Először is azt szeretném mondani, hogy nem rossz szándékkal jöttem, és nem rasszista akarok lenni! Csak egy kis segítséget akarok kérni.


Sok éven keresztül gyűlöltem mindenkit aki más (zsidók, cigányok, baloldaliak stb). Aztán egyszer lett egy fura érzésem és mélyen elgondolkoztam a dolgokon és rájöttem, hogy nekem attól nem lesz jobb, hogy utálok másokat. Sok idő volt mire nehezen ki tudom mondani, hogy közöttük is vannak normálisak és nincs okom mindegyiket utálni. Közben a barátaim nagy részét elveszítettem mert normálisan kezdtem öltözni és viselkedni de szerintük csicska lettem, ez is azt jelenti, hogy csak a gyűlölet tart(ott) össze minket. Ez eddig jó is lenne csak az a baj, hogy a romákat nem tudom sehogy elfogadni, még mindig az van hogy kimegyek az utcára, meglátok egyet és egyszerűen elkap a hányinger. Az mindegy, hogy férfi, nő, kisgyerek vagy felnőtt, legszívesebben megütném de szerencsére van egy kis eszem és nem akarom elcseszni az életemet miattuk. Már vertek meg nem egyszer de azzal csak azt érték el, hogy mégjobban megutáltam őket. Pedig biztos van közöttük is olyan aki nem érdemli meg de én egyet sem ismerek és mivel így viselkednek nem is akarom őket megismerni. Valamelyik nap elmentem tesómmal a boltba és ott volt egy kis romagyerek (olyan 1-2 éves lehetett) mosolygott rám meg integetett és 1 pillanatra én is mosolyogtam rá de előjött az, hogy úristen minek mosolygok én ilyenekre?! és gyorsan arrébb mentem. Azt akarom, hogy több olyan pillanat legyen mint amilyen az volt de egyszerűen nem megy. És ez hosszútávon teljesen kikészít. Mit tehetnék? Beszélnem kéne valakivel? Vagy mit csináljak?

24/F


2012. ápr. 15. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Rajtad múlik, hogy így marad-e, de minden esetre szükséged van egy pszichológus segítségével. Ebből saját erődből aligha tudsz kijönni.
2012. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
marry me
2012. ápr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha már mosolyogni tudtál, nem vagy veszett ügy. Nekem évekig tartott, míg végre nem gyűlölködöm. Én mondjuk a heccből terhes tinilányokra haragudtam, mára azt mondom, ő dolga... úgysem tudok tenni ellene semmit.

25/N

2012. ápr. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Hála a jó szerencsédnek, megjött a jobbik eszed. Azért mert valaki más nációhoz tartozik mint mi, nem feltétlenül rosszabb ember, de erre már te is rájöttél. DE!!!! A romák teljesen más emberek mint a magyarok. Teljesen más kúltúrában élnek,stb.Én sem szeretem őket,van is rá okom,. Most is történt valami.Elmesélem és akkor megérted mire gondolok.Elolvastam amit írtál, csináltam egy kávét és kimentem az erkélyre cigizni. Mit látok : egy cigány házaspár "ismerem őket a boltból ahol dolgozom" odamegy a profi ajtajához zárva átmennek cbahoz azis erre a pasi belerúg az ajtóba. Na ilyet egy magyar fenőtt ember nem igazán csinál. Ezért is vannak nekem is előitéleteim.De nem voltem soha rasszista, csak az ő viselkedésüket nem tudom tolerálni. Szerintem ha így marad ne aggódj.Vagyunk így nagyon sokan. 37/N
2012. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted, hogy változtattál, mert csak a saját életed tennéd tönkre. Én se vagyok oda a cigányokért, a többség viselkedése miatt, de egy 1 évesre én is mosolygok, mert ő még ártatlan, nem tehet arról, hova született.
2012. ápr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A rasszizmusnak megvannak a maga okai. Régen állítólag jó volt, mert a saját csoportodat így védted meg a "másoktól". Most már viszont nem ez az előnyös tulajdonság, hanem a nyitottság, csak nem tud az emberi természet pár száz(még annyi sem) év alatt megváltozni.

Szerintem is érdemes lenne pszichológussal beszélned, hogy miért akarsz embereknek neki ugrani. Ugyanis az egy dolog, hogy idegenkedsz egy csoporttól, de hogy agresszív lennék velük ok nélkül, az nem normális.

2012. ápr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Gondolj Hitlerre, a sok gyűlölködés teljesen tönkretette. Azért lett öngyilkos.
2012. ápr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Több olyan pillanatot akarsz, hogy cigánykölykök mosolyogjanak rád? Költözz egy borsodi, vagy nyírségi faluba...
2012. ápr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nem
2012. ápr. 16. 13:03
 10/16 anonim válasza:
én nem utálom őket,mert vannak köztük normálisak is de a kis taknyos 0-10 éves gyerekek sokat képzelnek magukról,kinevetnek stb.de ha nekik mész szólnak a bátyuknak
2012. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!