Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyiből éltek havonta?

Mennyiből éltek havonta?

Figyelt kérdés
Mennyire tudtok kijönni,ill milyen fix költségeitek vannak?
2012. ápr. 15. 21:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

Fix: rezsi,-villany, gáz, víz...

Erre mindig van, az az alap.

Aztán kaja, ez a következő, amire kell, hogy legyen, addig mást nem veszünk.

A maradékból jöhet a többi, ruha, drogériacucc, ilyenek.

Luxusra nem költünk, nem azért, mert nincs rá, egyszerűen nem hiányzik.

Nem cigizünk, nem járunk bulizni.

Ha még mindig marad, az megy spórolásba.

Havonta 150-170 ezer jön be, ebből mindig tudunk spórba tenni.

2012. ápr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanúgy tesszük sorrendbe mint az első csak nekünk havi 220 jön be vagy több, teljesítménytől függ.
2012. ápr. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Albérlet+rezsi 80-100 ezer. Fix költség az általános költségek, bérlet, kaja, stb. Kb. 150 ezerből gazdálkodunk, félretenni minimálisan tudunk.
2012. ápr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ketten együtt 1,9 milliót keresünk. A fix költségek ugyanazok, amiket az előzőek írtak. Ezen kívül a kaja, üzemanyag ami a legtöbbet viszi. A gyerekek edzései, sporteszközei, kirándulások, szakkörök, tanszerek, tandíj, stb. sokba vannak. A többinek egy részét elköltjük erre-arra, mikor mire. A maradék gyűlik, gyűlik. Egyszer még biztos jól jön. Adományozni is szoktunk elég gyakran alapítványoknak nagyobb összegeket, főként beteg gyermekeknek valamint állatmenhelyeknek. Sokszor nem feltétlen pénzt, hanem amire épp szükség van. Kórháznak eszközöket, menhelyeknek eledelt.
2012. ápr. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Kettőnknek együtt 5 millió. Konkrétan fix költség nincs (saját lakás, hitel nélkül, céges autók, a benzint a cég állja), számlák ugye minden hónapban vannak, ételt is veszünk, de változó, hogy mennyiért. 1 milliónál többet soha nem költünk, de általában nem költünk annyit, csak 7-800 ezer körül, a többi a megtakarításba megy. Jótékonykodni mi is szoktunk, de nem nagy pénzösszeggel, inkább csak bevásárlásnál több tisztítószert meg élelmiszert veszünk és rászorulóknak adjuk, vagy hátrányos helyzetű gyerekeket/fiatalokat visszük kirándulni, mikor időnk engedi, ezek pedig nekünk nem jelentős kiadások (a havi bevásárlás költségeiben benne van a jótékonykodás, a benzin meg nem kerül pénzünkbe)
2012. ápr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

170 ezerből élünk, ketten.

Ebből 50 a rezsi meg telefonszámla, 60 a hitel. Marad kb. 60 ezer, de főtt kaját kapunk heti 2szer(ismerős által), ami nagyjából kitart, 2-3 hetente kell főznöm, de van tartalék hús a fagyasztóba ahhoz is.

30 megy el kenyérre, szalámira, zöldségre, meg időszakos költségekre (fogamzásgátló 3 havonta, ruházkodás, tisztálkodó és tisztítószerek stb.), és 30 marad, ami tartalék, de néha az is elmegy, ha van extra költség.

23N

2012. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
72%
Aki 5 millát keres az vajon mivel foglalkozik????
2012. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Ketten keresnek 5 millát, szóval csak 2.5 milláról van szó :D

Ennyit simán hazavisz például egy pilóta, egy felkapott plasztikai sebész, vagy a legtöbb felsővezető. No meg a vállalkozásuk van, ami jól megy, abból is ki lehet venni ennyit. A legutóbbi hely ahol dolgoztam, egy kisvállalkozás volt, és havi 3 millát hozott a tulajnak..

2012. ápr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
7: Én vagyok az 5 milliós. A párom kb 3,5 milliót keres, ő pénzügyi vezető, én 1,5 milliót, fogorvos vagyok. Nálunk (magánfogorvosok között) az én bevételem még alacsonynak is számít. Ezek már az adózás utáni "tiszta" összegek, amit haza is viszünk. Egyébként az egyik barátom önmagában keres ennyit, mint mi együtt, mert fotós (saját vállalkozás), és nagyon jól megy neki mostanában.
2012. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Hujjuj, én már meg sem szólalok :D

Most végeztem fősulin, de még nem találtam munkát, a párom fizetéséből élünk jelenleg, ami 95 ezer. Rezsi az fix, szerencsére albérletre nem kell költeni :)

Örülünk, ha egyáltalán kijövünk a fizuból, de nem panaszkodom, vannak tőlünk rosszabb helyzetben levők is...

2012. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!