Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire tartod magad és...

Mennyire tartod magad és családod szegénynek? Egy 0-tól 10-es skálán ahol 0 a hajléktalan, és 10 a rózsadombi edzőtermes családiház. Mennyiből éltek havonta? ÉS: Nem érzel gyülőletet a gazdagabbak iránt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 17:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
Magamat nem tartom szegénynek, de a családomat nagyon is. Ahhoz képest, amilyen gyerekkorom volt ahhoz képest egész jól állunk. Mi ketten havi 150 ezer forintból élünk. Szerintem ez egy 10-es skálán olyan 6-os. A szüleim havi 80 ezer forintból élnek, őket olyan 4-esre tenném. És egyáltalán nem érzek gyűlőletet a gazdagok iránt.
2010. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
100%

Hát a skála olyan 2 es...

Igaz hogy van házunk,de a hitele törlesztőjét 2 hónapja nem tudják anyáék fizetni..(apa beteg lett,nem tud dolgozni)..

Végülis mindennap eszünk valamit,ha mást nem zsiros kenyeret...

Karácsonykor azért lesz egy kis süti is:)


Csak akkor irigykedek kicsit,mikor a gazdag osztálytársam uj ruhába jön suliba...

Amugy nem...Nekik ez jutott,nekünk meg a csóróság...Ez van!

2010. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
100%
2dik vagyok...Amugy 150 ezerből élünk(bátyám és anyum fizuja)..6 an..
2010. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag egy 5-ös,6-os környékén vagyunk szerintem.Érzelmileg 0,vagy még annál is rosszabb:(

Nem tudom,hogy mennyiből élünk,szerintem olyan 250-300 ezer között,ez változó.

Nem,nem érzek gyülöletet,mert 2 féle gazdag ember van szerintem:

1.Aki megérdemli,hogy sok pénze legyen,ergó tőle nem sajnálom,nem gyülölöm,mert tud bánni a pénzzel,és jobb esetben ők még segítik is a szegényebb embereket.

2.Aki nem érdemli meg,csak van neki,nem dolgozott meg érte,az a legnagyobb gondja,hogy hova menjen nyaralni,ezek az emberek általában nem segítenek senkin sem,és a pénzüket tartják a legnagyobb értéknek.Na,én őket mélységesen sajnálom és szánalmasnak tekintem!

2010. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsére semennyire. :) Egy rózsadombi családi ház nem éppen a gazdagság csúcsa, inkább felső középkategória. Akik a 10-es skála végén vannak, azoknak milliárdos villájuk, kastélyuk van, akár több is, és külföldön is. A havi jövedelmünk nagyon kellemes, összeget nem írok, de adózok rendesen. Nincs miért gyűlölnöm azt, aki tőlünk gazdagabb. A legtöbbjük nagyon jó fej, egy részük nem beleszületett a jóba, hanem a saját erejéből érte el, amije van. Gyakran jótékonykodnak, műgyűjteményeknek adakoznak, és nem minimálbérért dolgoztatják az alkalmazottaikat. A 10-es skálán mondjuk 8-as, 9-es, ha be kell határolni magam.
2010. dec. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem a 3-as ponton lehetünk. Egyébként nem érzek gyűlöletet a gazdagok iránt, pont azért, mert ugyanazt gondolom róluk, mint 17:09.

A pénz nem az, amiért bárkit is gyűlölni lehetne. A családom lehet szegény, de a lelkem nem.

2010. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:
94%
7-es
2010. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
100%

Úgy 3 körül. 70-80 000-ből élünk ketten és van hitel is, amit fizetni kell.

Csak azok a gazdagok irritálnak, akik visszaélnek ezzel és kihasználják a szegényebbeket.

2010. dec. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 anonim ***** válasza:
92%
Kb. talán 7-es. Jut mindenre és tudunk egy kicsit félretenni is. Nem gyűlölök senkit, attól csak nekem lenne rosszabb. Gyermekkoromban jó, ha a 3-as szintet megütötte az anyagi helyzetünk és nagyon is emlékszem, honnan jutottam el idáig és akkor sem gyűlöltem senkit, akinek több jutott. Egyedül azért voltam szomorú, mert a szüleim alkoholisták voltam és mindenhol csak a szégyen volt velük. Most már saját családom van és pontosan tudom, hogy mit akarok elérni és hogyan nem szabad egy szülőnek viselkedni.
2010. dec. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
90%

Hát szerintem úgy 3-as környékén vagyunk.2 gyerekkel havi 200-ból élünk,van egy kis lakásunk,autónk,viszont hitelünk nincs,de így szinte csak rezsire,kajára,ruhára futja,minden más ennyi pénzből luxus.

Ha gazdag emberrel találkozom akkor először kiokoskodom,hogy hogy csinálta meg a szerencséjét.Ha tisztességtelen úton,akkor azt mondom magamban,hogy így,kösz nem is kellene.Ha viszont a tehetségével szerezte a pénzét,akkor erősen sajnálom,hogy bennem nincs meg az ő tehetségének csak a tizede.Én annyival is megelégednék.

Ha meg örökölte akkor piszok mázlistának tartom.



Nem utálok senkit.

2010. dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!