Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem a szülőkhöz fordulna...

Miért nem a szülőkhöz fordulnak egészségügyi kérdéssel a tinik?

Figyelt kérdés

Már egy ideje olvasgatom a fiatalság kérdéseit. Mintha egy csomó gyerekkel tinivel kamasszal nem is foglalkoznának otthon. Pedig szerintem inkább a szülőkhöz az anyához kellene fordulni. 3 hónapja nem menstruálok. Ilyenkor az anyának kell tudni, hogy melyik gyermek nőgyógyászhoz kell vinni. Egyedül úgysem mehet! Vagy mi az a borda púp. Nem tudják hol kell rákeresni? Vagy egy melltartó kellene hogyan mondjam meg az anyukámnak? Egyáltalán minek kellene egy 12 évesnek melltartó.

A kapcsolat a szülő és gyermek között kétoldalú . Ha a gyerek őszinte, együttműködő, talán jobb lesz az otthoni kapcsolat is


2012. ápr. 16. 07:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A válasz egyszerű... mert teljesen minden egy anya-lánya kapcsolat, mindig egyszerűbb interneten név és arc nélkül kérdezgetni, mert így semmi sem ciki.


Egy 12-14 éves lány meg nem fogja tudni még azt felfogni, hogy nem ciki nőgyógyászhoz menni, melltartót venni stb. Nekünk felnőtt fejjel természetesek ilyen dolgok már, de emlékszem nekem is mennyi minden járt a fejemben anno... lehet ha akkoriban van ilyen oldal én is inkább így kérdeztem volna.

2012. ápr. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

"A kapcsolat a szülő és gyermek között kétoldalú . Ha a gyerek őszinte, együttműködő, talán jobb lesz az otthoni kapcsolat is"


Én ebben nem lennék ennyire biztos. Nyilván ez lenne a jó, de sok családban mégsem így van. Láttam én már sok olyan anyát, hogy ha az ő lányuk lennék, én is itt kérdezgetnék mindent.

2012. ápr. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt sok szülönek gátlásai vannak intim témákról beszélni a gyerekkel, másrészt sok eleve nem sokat tud az egészségügyi kérdésekröl (olvasd el a "felnöttek" kérdéseit is), harmadszor a gyerek sokszor azt hiszi, hogy ö saját maga tett valami rosszat, amiért baja lett, és fél, hogy emiatt a szülei megharagszanak rá.

Ezen kivül sok szülö napi 10-12 órát dolgozi, hogy egyáltalán legyen kaja meg lakás, ezután már fáradt, és a gyerek mire elkezdené, hogy mi a baja, addigra már alszik. (Sok gyereknek ugyanis hosszas felvezetés kellene, hogy bele tudjon kezdeni a tényleges probléma elmesélésébe).

Sok gyereknek nehezére esik szemtöl-szembe intim problémákról beszélni, föleg olyannal, akivel utána naponta találkozik. Ismeretleneknek, és irásban, személytelenül sokkal könnyebb.


Mellékesen VAN olyan 12 éves, akinem KELL melltartó, mert korán fejlödik. Viszont ilyen korban már majdnem minden lánynak kezd a melle nöni és elöször a mellbimbó emelkedik ki, ami pólótrikón átlátszik, és ezt a legtöbb szégyelli, a melltartó meg letakarja.

2012. ápr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A 2. hozzászóláshoz még annyit, hogy szerintem nem a gyereknek kell kezdeményezni az őszinteséget, pont a kora miatt... a felnőttnek kéne példát mutatnia a fiatalabbnak...
2012. ápr. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%
ma 07:35-ös: Sok szülönek eszébe sem jut, hogy egy 12 éves lánynak nögyógyászati (menzesz, mellnövekedés, stb) lehetnek, szerintök az majd csak évek múlva lesz aktuális.
2012. ápr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
5. válaszoló: Nem konkrétan a szülőnek kell mondania, hogy "kislányom, ha x problémád van, akkor mondd el nyugodtan", mert senki sem gondolatolvasó. De épp ezért kell még idejében kiépíteni egy bizalmi viszonyt, hogy a lány lássa, hogy kihez tud fordulni, ha aktuális... és ez akár 7-8-9 éves korban is elindulhat, és nem feltétlenül kell az intim dolgokkal kezdeni...
2012. ápr. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A lánykám még csak 10 éves lesz 2 nap múlva, de annyira dudorodik már a cicije, hogy azon gondolkodom, elmegyek vele ilyen tinimelltartót venni. Bár visszatart, hogy még csak 10 éves. Ha ezt nem nézném, már vettem volna neki.
2012. ápr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Akármilyen jó is a szülö-gyerek viszony, van, amit a gyerek kinosnak érez.

Ezt mint gyerek is tapasztaltam, meg mint szülö is. Annak ellenére, hogy se a szüleimmel nem volt olyan téma, amit ne lehetett volna megbeszélni, volt, amiröl mégsem mertem beszélni, de a gyerekeim is volt, amikor levelet irtak nekem, mert nem tudták elmondani, hogy mi a gondjuk.

PEdig nálunk a bizalmi viszony NEM 6-8 évesen kezdtük kialakitani, hanem születésüktöl kezdve és SOHA nem volt kinos kérdés, mindenre AZONNAL választ kaptak.

De egy kiskamasz gyerek ennek ellenére sok kérdésben túl szégyenlös, nálunk a levélben kérdezés müködött, de sok ember ezt túl hülye ötletnek tartja.

2012. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van. Egyébként sok szülő "toltással nevel". Ezt most úgy értem hogy nem egy osztálytársam volt és van, akinek a szülei efnyegetéssel próbálják elérni, hogy a gyerek tisztességes életet éljen. Teszemazt: "Kislányom ah mégegyszer meglátom hogy megcsókolod azt a fiút, repülsz itthonról". Egy 13 éves lány mondjuk szerelmes lesz abba a fiúba, a szülői tiltás ellenére. Lefekszik vele (igen korai, de nem egy ilyet ismerek.) Ha esetleg terhes lesz, retteg elmondani a szüleinek, mert fél a büntetéstől, a megvetésüktől stb.
2012. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a gyereket, mert lehet, hogy öt is zavarja. Az, hogy 10 éves, ne tartson vissza, mert ha nagyon látszik, akkor nem érdemes még pár évet várni, hogy elég idös legyen.
2012. ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!